1.000 λέξεις προς 0.02 τη λέξη!!!

NadiaF · 24 · 7203

wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Το νόημα της δικής μου φυτιλιάς (πώς αλλιώς να την πω;) είναι αυτό:

Ο τίτλος του νήματος είναι «1.000 λέξεις προς 0.02 τη λέξη!!!».

Η δική μου απάντηση/σχόλιο είναι:
«Ναι. 1.000 λέξεις @ 0,02 ευρώ. Τι το παράξενο/ασυνήθιστο/πρωτότυπο -για τα ελληνικά δεδομένα- βλέπετε;»  :))


Κι η δικιά μου φιτιλιά:

Μια κούτα από τα τσιγάρα μου (που είναι από τα φτηνότερα της αγοράς) κάνει 21 ευρώ. Δηλαδή, τα τσιγάρα μου δεν εντάσσονται στα ελληνικά δεδομένα; Ρατσίστρια σε βρίσκω. :-))))
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Κι η δικιά μου φιτιλιά:

Μια κούτα από τα τσιγάρα μου (που είναι από τα φτηνότερα της αγοράς) κάνει 21 ευρώ. Δηλαδή, τα τσιγάρα μου δεν εντάσσονται στα ελληνικά δεδομένα;

Σαφώς και εντάσσονται στα ελληνικά δεδομένα.
Μια κούτα από τα φτηνότερα τσιγάρα στο ΗΒ έχει 39.00 GBP*... ήτοι 57.4 ευρουδάκια. Θες να μου πεις ότι πρέπει να βγάζεις λιγότερα από τα μισά από μένα ή μήπως μια και έκατσα (με τρεις επιστροφές στο ΗΒ αυτό το πεντάμηνο της τάξης των δύο-τριών ημερών) πολύ καιρό Ελλάδα... να κατεβάσω τις τιμές μου; :))))


*btw: Έχει και κούτες με 62.00 λιρίτσες, όμως.


Ρατσίστρια σε βρίσκω. :-))))
Άρα σε βρίσκω ανενημέρωτη.
:)))))


@αναγνώστες νήματος: Aν και δεν φαίνεται με τη μία... με τη Βίκυ συμφωνούμε στο θέμα των τιμών (γενικώς και ειδικώς) -απλώς ρίχνουμε... φυτιλιές. :( :)))
« Last Edit: 11 Jun, 2007, 15:08:51 by elena petelos »



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ουφ, δεν με καταλαβαίνεις πια. Θέλω να πω ότι θα έκανα διαπραγμάτευση με τον πελάτη για να πάρω τουλάχιστον 21 ευρώ για να μη μιλήσω για 42 (δύο κούτες) και θεωρηθώ αισχροκερδής και υπερβολική του κερατά. :-)

Υ.Γ.: Επειδή στο https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=2739.msg2260.html που προανέφερε η Ελένη, εκείνη κι εγώ φυσικά και συμφωνούμε και μιλήσαμε σοβαρά αλλά ουδέποτε εισακουστήκαμε από το «ευρύ κοινό», τώρα ρίχνουμε μόνο φιτιλιές και, σε επόμενη φάση, απλώς θα κοροϊδεύουμε αυτά που ακούμε και βλέπουμε.
« Last Edit: 11 Jun, 2007, 15:14:13 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Άτιμη! Πάρε καπνό, επιτέλους! Ή κόψτο!

(Να κάνουμε ένα νήμα με θέμα: Θα φορτώσεις το κόστος περίθαλψής σου (στο μέλλον) στους συνασφαλιζομένους σου (συναδέλφους σου και μη) χώρια τους συμπολίτες σου; -Σοβαρά μιλάω.)

Πάω για καφέ, βρες τα με τη Νάντια τα υπόλοιπα (moi=μικρότερη+πιο αφελής... :( :) χε).




wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
(Να κάνουμε ένα νήμα με θέμα: Θα φορτώσεις το κόστος περίθαλψής σου (στο μέλλον) στους συνασφαλιζομένους σου (συναδέλφους σου και μη) χώρια τους συμπολίτες σου; -Σοβαρά μιλάω.)

Pas mal ως ιδέα. Άμα αυξηθούν οι εισφορές εξαιτίας μου, θα αναγκαστούν όλοι να ανεβάσουν τις τιμές τους. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα... ενίοτε και τα έξω. :ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Εγώ δεν ξέρω τι λέτε. Στα 10 λεπτά, κανένας δεν ενδιαφέρθηκε. Μόνο πολυάσχολους έχει αυτό το φόρουμ. Παίρνω την περισκελίδα μου και φεύγω.
« Last Edit: 11 Jun, 2007, 15:41:10 by wings »


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Εγώ δεν ευκαιρώ γιατί ας όψονται αυτοί που δεν ξέρουν να λένε όχι.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Posted by: nickel 

Quote
Εγώ δεν ξέρω τι λέτε. Στα 10 λεπτά, κανένας δεν ενδιαφέρθηκε. Μόνος πολυάσχολους έχει αυτό το φόρουμ. Παίρνω την περισκελίδα μου και φεύγω


Άστα αυτά. Για αύριο;;;; ΑΥΡΙΟ;;;
:))))

Εγώ δεν ευκαιρώ γιατί ας όψονται αυτοί που δεν ξέρουν να λένε όχι.

Πράγματι. Άσε που ενημερώνει και μένα που κοιμάμαι όρθια...


NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Bίκυ, εγώ δεν θα μπορέσω να σου εξηγήσω τίποτα, γιατί για να το κάνω πρέπει να καταλάβω από τα "τηλεγραφικού" τύπου μηνύματα της Έλενας για τι μιλάτε... και δηλώνω, ανίκανη...


Τώρα τι "τώρα ρίχνουμε μόνο φιτιλιές και, σε επόμενη φάση, απλώς θα κοροϊδεύουμε αυτά που ακούμε και βλέπουμε", εγώ δεν προλαβαίνω να διαβάσω, οπότε... βρείτε τα μεταξύ σας...
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi


 

Search Tools