Θεσσαλονίκη - Σάββατο, 31 Μαρτίου 2007, 7 μ.μ., Τομπουρλίκα

wings · 195 · 38805

λinaπ

• Sr. Member
  • Love my dog, love me
Καλτσοδέτα κανείς;;;  Κόκκινη, ροζ, πορτοκαλλί, ό,τι νάναι...

Λίνα Παπαδοπούλου

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Κόκκινη για να είναι και ασορτί με τα λοιπά μου (ή τα κατάλοιπά μου)... :-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

mousafiris

• Sr. Member
  • Περικλής ο καλοκαιρινός
Αντίστροφη μέτρηση, λοιπόν... Μίνα, φόρεσες τα καλά σου;
Καλέ, που θα πάτε χωρίς εμένααααα;
We shall not cease from exploration
And the end of all our exploring
Will be to arrive where we started
And know the place for the first time.

Πρωτέαs

• Hero Member
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Καλέ, που θα πάτε χωρίς εμένααααα;

Εσύ, να φας το πεπόνι σου (και στο κλουβί σου) :-ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.

NadiaF

• ناديا فامي
  • Hero Member
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Αφού εγκαταλείφθηκα στο σταυροδρόμι ωσάν το κοριτσάκι με τα σπίρτα,
Αφού κινητοποιήθηκαν οι χαμηλοβόρειες με την ευγενή διαμεσολάβηση του ξαδέρφου και με περιμάζεψε η Σταυρούλα,
Αφού εντοπίστηκε η ανηψιά του ξαδέρφου, η οικοδέσποινά μου και εορτάζουσα για την οποία έσκισα τους αιθέρες...

Ευπειθώς αναφέρω ότι, πέρασα υπέροχα, γνώρισα θαυμάσια και ζεστά πλάσματα και τώρα πια απέκτησα και έναν λατρεμένο αδερφό!

Βίκυ, το "ευχαριστώ" είναι λίγο για την υπέροχη φιλοξενία, για τη ζεστασιά και την αγάπη σου, και για τον καινούριο αδερφό! Εύχομαι κάθε του χρόνου καλύτερο απ' το πέρσι!! Το είπα και παραπάνω, το επαναλαμβάνω και τώρα... ΜΗ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΟΤΕ!!!

Σταυρούλα, είμαι ευγνώμων που ξεστράτισες για να μου κρατήσεις παρέα και τις προσπάθειες που έκανες να εντοπιστεί η απωλεσθείσα οικοδέσποινα. Σου εύχομαι πάντα να γελάς και να τραγουδάς!

Αναστασία & Θωμά, Βάσω & Αδάμ (ευχαριστώ για την μεταφορά), Ειρήνη, Μαλαματή, Φιλ & Δροσιά, Μίνα & παρέα, Αλέξανδρε -συμπαθάτε με αν ξέχασα κανέναν... και ξανθιά, και γραία, και φελάχα... πολύ κακός συνδυασμός-  λυπάμαι που δεν μας δόθηκε αρκετός χρόνος να γνωριστούμε περισσότερο. Επιφυλάσσομαι για την επόμενη φορά. Είστε όλοι και όλες υπέροχοι άνθρωποι και ο μικρόκοσμός μου εμπλουτίστηκε τα μάλα από την παρουσία σας σ' αυτόν!

Σας ευχαριστώ όλους, και ειδικότερα την Βίκυ, για μία αξέχαστη εμπειρία στην ονειρεμένη Θεσσαλονίκη!

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi

jordan

• Semi-Newbie
  • *
H Θεσσαλονίκη ήταν πάντα ένας ιδιαίτερος κι ευλογημένος τόπος από τα παιδικά μου χρόνια. Τη στερήθηκα ένεκα καταστάσεων και είχα χάσει κάθε κίνητρο για να τη ξαναζήσω. Τώρα έχω μια καταπληκτική φίλη, τη Βίκυ, άπειρους καλούς ανθρώπους που γνώρισα στα γενέθλιά της και μοιράστηκαν μαζί μου και τη δίψα μου για το κρασί αλλά και τη δίψα μου για αληθινή επικοινωνία. Γνώρισα μια ύπαρξη τόσο γλυκειά και αυθόρμητη, μιλάω για τη Νάντια, που αμέσως την αναγόρευσα σε αδελφή μου.
Εύχομαι και του χρόνου στη Βίκυ, να είναι καλά και να ξαναγιορτάσει τα γενέθλιά της με το μοναδικό φετινό τρόπο. Χρόνια Πολλά Βίκυ , να είσαι πάντα εσύ !

ΥΓ καλές δουλειές και στα ΚΤΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ γιατί υπήρξαν άψογοι μεταφορείς-οικοδεσπότες.
« Last Edit: 02 Apr, 2007, 12:26:49 by wings »

jordan

• Semi-Newbie
  • *
παράλειψη μου δε συστήθηκα   είμαι ο Γιάννης ο άγνωστος που τελικά έγινα έγινα γνωστός , κατά τη προφητεία της φίλης μας της Βίκης !

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Νάντια, μόλις πήρες τιμητική συγγενική προαγωγή - δεν είσαι πια ξαδέλφη. :-)

Γιάννη, σ' ευχαριστώ για όλα και η παρουσία σου στο φόρουμ (επιτέλους!) μάς τιμά όλους!

Ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου όλα τα τρανσλατουμόπαιδα που ήταν το Σάββατο στην Τομπουρλίκα για τις ευχές τους, για τα δώρα τους αλλά, κυρίως, για την παρουσία τους και για την αγάπη τους!

Να μας έχει ο Θεός καλά (καταπώς λέει κι ο συντοπίτης μου τραγουδοποιός), πάντα ν' ανταμώνουμε - ακόμα και χωρίς ειδικό λόγο - και να 'μαστε γεροί, «ζωηροί» κι αγαπημένοι!

Καλή Ανάσταση σε όσους φεύγουν αυτές τις μέρες και δεν θα τους δούμε πριν τις γιορτές.

Υπενθυμίζω ότι η Μίνα μας θα είναι στη Θεσσαλονίκη μέχρι και το βράδυ της Μεγάλης Τετάρτης - εγώ θα συναντιέμαι μαζί της κάθε μέρα, επομένως όσοι ευκαιρείτε για εξτρά κραιπάλες στο επόμενο τριήμερο, δεν έχετε παρά να μου το πείτε. :-)

NadiaF

• ناديا فامي
  • Hero Member
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Τελικά, είμαι ένας πολύ τυχερός άνθρωπος και αυτό με κάνει τόσο ευτυχισμένη!!

Αναβαθμίστηκα ως συγγενής... απέκτησα έναν υπέροχο αδερφό... έζησα τόση αγάπη και ζεστασιά τις 4 μέρες που ήμουν στη Θεσσαλονίκη... που μου αρκούν για την υπόλοιπη ζωή μου...

Να' στε καλά παιδιά και πάντα τέτοια στη ζωή μας!!

Υ.Γ.: Βικού, ποιος φωτογράφος συνέλαβε την ντερμπεντέρισα ψυχή σου :-ΡΡΡ
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
A, ναι. Η «καβατάρα» μου που ανέφεραν τα παλικάρια μας στο νήμα με τους νεολογισμούς είναι δημιουργία της Νάντιας. :-)))

fil

• Full Member
  • I Love Backgammon!!!
Βίκυ μου, να σε χαιρόμαστε, σε ευχαριστούμε πολύ για όλα :-)))

Η βραδιά ήταν πολύ ωραία, τόσο ωραία που πέρασε το 7-8ωρο χωρίς να πάρω χαμπάρι!

Φιλιά σε όλες & όλους

(ειδικά στη Μίνα και τη μαθήτριά της, έριξα πολύ γέλιο!)

Αν προλάβω άυριο, θα σας πάρω τηλ. να δω πού βρίσκεστε, αν είναι να περάσω καμιά βόλτα.

stathis

• Hero Member
Η «καβατάρα» μου που ανέφεραν τα παλικάρια μας στο νήμα με τους νεολογισμούς είναι δημιουργία της Νάντιας.
Ποια παλικάρια; Τα σαράντα;
:))

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Ποια παλικάρια; Τα σαράντα;
:))

Γίνατε 40; Και πού είστε κρυμμένοι;

fil

• Full Member
  • I Love Backgammon!!!

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Έλα ντε, εγώ μόνο 6 είδα χαχαχα

Μα ναι, βρε Φιλομήλα. Και μάλιστα οι 6 ήταν και ρεκόρ συμμετοχών. Στηρίχτηκα και στα δικά σου στοιχεία.:-)

Search Tools