Τι πίνετε όταν μεταφράζετε;

wings · 77 · 20580

Poll

Τι πίνετε όταν μεταφράζετε;

Καφέ
Τσάι
Νερό
Αναψυκτικά
Αλκοόλ

vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Δηλαδή απόψε θα κάνουμε πάρτι;

Αύριο 1:45 το μεσημέρι το πάρτι ... και μετά θα με "ξαναδείτε" μετά την 25η Μαρτίου .. στο διάστημα αυτό θα είμαι εγώ, ο καλος μου και τα σκυλιά παρέα στον Ωρωπό. Το τηλέφωνο το έχεις όταν θες να κάνεις διάλειμα ;)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΠΟΙΗΣΗΣ .... Αν και για τους ποιητές κάθε μέρα είναι μέρα ποίησης αλλά σήμερα τους τιμούμε ιδιαιτέρως, άρα μη δείρεις πολύ τον Τόλη σήμερα .... :)


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Αύριο είναι η παγκόσμια μέρα της ποίησης. Μαζί με την εαρινή ισημερία, αν αυτό σας λέει κάτι, ποιήτριά μου... Όχι, δεν τον ξαναδέρνω για καμιά βδομάδα. Κουράστηκε το χέρι μου, βλέπεις.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Αύριο είναι η παγκόσμια μέρα της ποίησης. Μαζί με την εαρινή ισημερία, αν αυτό σας λέει κάτι, ποιήτριά μου... Όχι, δεν τον ξαναδέρνω για καμιά βδομάδα. Κουράστηκε το χέρι μου, βλέπεις.

Μα τί είναι αυτό το σημερινό;;; είναι η τρίτη φορά που σήμερα νομίζω ότι είναι Παρασκευή!!!! .... για το "ποιήτρια" το παίζω πάπια ...

Κοίτα την επόμενη φορά που θα τον δείρεις ειδοποίησέ με ... θέλω να έρθω με κάτι μαστίγια με εννιά ουρές να ρίξω κάτι κι εγώ που αντί να έρθει ανατολίτης άντρας να με δει, νόμιζε ότι είχα πρόγραμμα και στο τέλος δε με είδε ... δηλαδή έχασε να δει 4 στρέμματα .. για σκέψου το .. 4!!!!
« Last Edit: 20 Mar, 2008, 16:39:19 by wings »


Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Τι είπαμε ότι πίνετε και δεν μας δίνετε;;;; Τι βάζετε μέσα στα ροφήματα σας, κυρίες μου;;;;;
"Only Love can leave such a... Mark!"



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Αυτό που θα βάλεις κι εσύ το Σάββατο το μεσημέρι, Ανάστο.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Το έπιασα το υπονοούμενο!!! Ωραία, το χρειάζομαι οπωσδήποτε!!! ;-)
"Only Love can leave such a... Mark!"


vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Τι είπαμε ότι πίνετε και δεν μας δίνετε;;;; Τι βάζετε μέσα στα ροφήματα σας, κυρίες μου;;;;;

Δε βάζω τίποτε .. είναι που έρχεται ο καλός μου και έχω ξεμυαλιστεί :)


Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Να δεις που το ξωτικό θα σου πει ότι αυτό περίμενες για να ξεμυαλιστείς! Όχι, εγώ! Το ξωτικό!
"Only Love can leave such a... Mark!"


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Keepin' my mouth wide shut...
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


banned

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1094
    • Gender:Male
Έρχομαι από το σκότος της Δ.Ε.Η. και κάπως αργά πήρα χαμπάρι το ξεφάντωμα που γίνεται εδώ στον γυναικωνίτη.

Βαλεντίνη, μ' αυτό το ερωτικό και ποιητικό κόκκινο μπλουζάκι μας έχεις ξεμυαλίσει όλους, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο. Ο καλός σου θα πέσει στα πόδια σου σαν συνταξιούχος του Ι.Κ.Α. στις σκάλες με ξαφνική διακοπή ρεύματος.

Όσο για το ξύλο, οι υπόλοιπες απελπιστείτε, είναι αποκλειστικότητα του ξωτικού που έχει αβρά χέρια με μακριά δαχτυλάκια. (Τι θα πει, καλέ, «κουράστηκες»; Έχεις δημιουργήσει κάποιες προσδοκίες). Μετά λοιπόν από τέτοιο ξύλο first class, τι να μου κάνουν τα μαστίγια και άλλα άψυχα αντικείμενα;

 
« Last Edit: 20 Mar, 2008, 22:52:41 by utopia »


lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Wings, πρέπει να σου πω πως το φρούτο δεν έχει ουσία όταν είναι επιδόρπιο. Πρέπει να τρώγεται 2,5 ώρες πριν ή μετά το φαγητό για να απορροφηθούν οι βιταμίνες του ή τους. Kisses!


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Συμφωνώ, λεοντόψυχή μου, και το τηρώ πάντα. Άλλοι δεν το τηρούν και βαρυστομαχιάζουν και αφήνουν τις βιταμίνες των φρούτων να πάνε χαμένες.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Εγώ να δεις πώς το τηρώ! Μέχρι που εκνευρίζω τους άλλους όταν θέλουν να πάμε για καφέ και λέω: "Α, σε 3 ώρες γιατί έχω φάει τα φρούτα μου".


xenos77

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
mia buritsa einai oti prepei gia ti metafrasi.
sorry kiolas gia ta greeklish, den exw vrei akoma pws allazoume tis glwsses eisagwgis se linux...

geia mas!


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854557
    • Gender:Male
  • point d’amour
Welcome!

Please check out the Greeklish section of the rules. There are some helpful links.
Then, kindly edit your message so that it is either Greek or English.

https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=35.0


 

Search Tools