Digital Print Order Format (DPOF)

Guest · 9 · 2187

  • Guest
Digital Print Order Format, για ψηφιακές εκτυπώσεις εικόνων. Το έχει μεταφράσει η μμ;
« Last Edit: 12 Jan, 2007, 12:38:17 by wings »


zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Νομίζω πως όχι. Θα έλεγα "το πρότυπο/η δυνατότητα DPOF (Digital Print Order Format)".



  • Guest
Ναι, οκ αλλά είναι μία ενότητα όπου το παραθέτει ως αρκτικόλεξο και αναπτύσει τα αρχικά σε παρένθεση. Θα ήθελα να το μεταφράσω αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς είναι το order εδώ. Ταξινόμηση;


zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
(Digital Print Order Format) A format which allows you to embed printing information on your memory card. Select the pictures to be printed and how many prints to make. Some photo printers with card slots will use this info at print time.

Digital Print Order Format. A format that enables images stored on Camera Media cards to be accessed directly by supporting printers for a simpler printing solutions at home or by photo labs.



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
«Μορφότυπο σειράς ψηφιακής εκτύπωσης (DPOF)» λένε σε κάποιο σημείο τα γλωσσάρια της MS.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


spaceoddity

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1206
    • Gender:Female
μαρία, υπάρχει πληθώρα υλικού reference στο google (στο καινούργιο google toolbar μάλιστα το βγάζει στην drop down list σαν κατηγορία αναζήτησης... μέχρι και λήμμα στη Βικιπαίδεια είναι...)
Βικιπαίδεια είπα: Βίκυ, Βίκυ, είσαι εδώ;
:-))))


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Εδώ είμαι και απάντησα μόλις πριν από σένα. Αλλά, έχω κρεμάσει «ντου νοτ ντιστέρμπ», γιατί γίνεται χαμός από δουλειά.:-)))
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


spaceoddity

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1206
    • Gender:Female
ΟΚ δεν, άι γουιλ νοτ ντιστέρμπ αντίλ φέρδερ νότις:-))))))
Φιλάκια, εγώ απολαμβάνω για δεύτερη μέρα την κατακόρυφη στάση του σώματος μετά από 4 μέρες οριζοντίωσης... καλό πράγμα η αναρρωτική, καλύτερη όμως η ζωή:-))))))


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
καλό πράγμα η αναρρωτική, καλύτερη όμως η ζωή:-))))))

Ω, γιες ινδίδ! :-) Κι άμα βάλεις σε σειρά και τις ψηφιακές σου εκτυπώσεις με το σωστό μορφότυπο, γίνεται ακόμα καλύτερη η ζωή σου.:-))))
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools