invoices are due for payment on receipt→

banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Οι κρατήσεις και οι παρακρατήσεις συνδέονται με ό,τι είπε η Νάντια και εγώ ήθελα να πω ότι μ' αρέσει περισσότερο το "φόροι και κρατήσεις" για το "taxes and deductions".

Εδώ που είναι τιμολόγιο, συμφωνώ επίσης ότι το "φόροι και επιβαρύνσεις" είναι ωραιότατα ελληνικά για το "taxes and charges" που θα έπρεπε να είναι το αγγλικό.

(Και εδώ κάνει καιρό για μπάνιο...)


NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!

(Και εδώ κάνει καιρό για μπάνιο...)


Καλέ ξάδερφε, σε άλλη πόλη ζεις εσύ;;; Γιατί Πατήσια μεριά κάνει ψυχρούλα (και ξέρεις ότι δεν είμαι κρυογάτσουλο)... και ο ουρανός έχει ένα χρώμα λίγο πιο γκρίζο απ' τα μαλλιά μου :-((
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi



kat of cicero

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 415
    • Gender:Female
Να παρέμβω με συγκίνηση για να πω πως ως παραδοσιακό κρυογάτσουλο (όρο που έχω να ακούσω πολύ καιρο γιατί έτσι με φώναζε ο παππούς μου ο Κρητικός) ο καιρός είναι αίθριος αλλά δεν εμπνέει κολυμβητικές εξάρσεις.
Τώρα βέβαια εγώ και τον Αύγουστο θέλω κάτι μακρυμάνικο το βράδυ οπότε τα λογικά επιχειρήματα μετατοπίζονται...

In and Above (Don't try this at home!)


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Καλέ ξάδερφε, σε άλλη πόλη ζεις εσύ;;;

Σίγουρα σε άλλο δήμο – και άλλες θερμοκρασίες. Γύρισα από τη βόλτα μου και πήγα για ντους, να φανταστείτε.



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Eγώ που όντως ζω σε άλλη πόλη και εδώ βρέχει συνεχώς (καλομελετάτε και σας έρχεται), μπορώ να πω σχεδόν με σιγουριά ότι οι μετακινήσεις τρανσλατουμοπληθυσμού ευθύνονται γι' αυτή την αιφνίδια επιδείνωση του καιρού. Επειδή όμως κάποιες ψυχές επιστρέφουν στα λημέρια σας απόψε, ετοιμαστείτε για νεροποντές κατά τα ξημερώματα.:-)

Θα βάλει κανείς τη σωστή φράση στο γλωσσάρι, μη βάλω τις φωνές;
« Last Edit: 08 Oct, 2006, 14:31:37 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools