no hassles → χωρίς κόπο, χωρίς την παραμικρή ταλαιπωρία, χωρίς την παραμικρή δυσκολία, πανεύκολα, χωρίς φασαρία

Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
1η Αυγούστου: Φρειδερίκης της Γλωσσοπλάστριας, Σελήνη 10 ημερών :-)
Για το ποιηματάκι από πίσω σάς παραπέμπω στο πλούσιο ποιητικό τμήμα του φόρουμ
Άψογα! Μόνο να μου επιτρέψεις μια διόρθωση: 17 Αυγούστου: Frederique της Γλωσσοπλάστριας, Σελήνη 10 ημερών :-) Ε, τώρα τη σελήνη πρόσθεσέ την μόνος σου. Πρόσεξε γιατί πλησιάζουν τα γενέθλιά μου σε 17 μέρες και είμαι λιονταράκι που βρυχάται. Να σαι καλά. Είναι δροσιστικό να έχουμε στην παρέα μας κάποιον με καλό χιούμορ. :-)
« Last Edit: 01 Aug, 2008, 17:54:51 by wings »
Communicate. Explore potentials. Find solutions.




lefty

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 987
    • Gender:Female
χάβρα

Να άλλη μια μεστή λέξη (όχι για την περίπτωση της Frederique, βέβαια).
Κάπου θα τη βολέψω κι αυτήν. Τίποτα δεν πάει χαμένο!


hustle.punch

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 119
    • Gender:Female
Βαβούρα [εξ ου και "ο βαβουριάρης"!] είναι για μένα η ανακατωσούρα, ο μπελάς [όχι πως δε χρησιμοποιώ τη λέξη με την έννοια της φασαρίας].

lefty, αν βολέψεις σε υπότιτλους και "τον βαβουριάρη", θα είμαι πανευτυχής! ;-)
Colorless green ideas sleep furiously.




lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Frederique, μου πήρες την έκφραση! Κι εγώ λέω Λιοντάρι βρυχάται!. Γεια σου, Λιονταρίνα χωρίς δυσκολίες και ταλαιπωρίες...



kumar

  • Newbie
  • *
    • Posts: 63
    • Gender:Male
Μπα, τίποτα που ένα νυχτερινό μπανάκι δεν θεραπεύει, δύσκολο να σεληνιαστείς με νέα σελήνη :-)
Αφήστε τα παιδιά, παιδεύομαι από μέρες με μια περίπτωση συνταξιοδότησης, μισά νομικά, μισά ιατρικά, πολλά χειρόγραφα, γενικά χρειάζομαι διακοπές, όπως όλοι μας φαντάζομαι.
It's all Greek to me


Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Μπα, τίποτα που ένα νυχτερινό μπανάκι δεν θεραπεύει, δύσκολο να σεληνιαστείς με νέα σελήνη :-)...χρειάζομαι διακοπές, όπως όλοι μας φαντάζομαι.
Ditto :-)
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Εγώ Kumar, θα προσπαθήσω να περάσω τις διακοπές μου χωρίς κόπο, αλλά και χωρίς... διακοπές και μπάνια. Άσε...! Αχ, τυχερή Frederique!



 

Search Tools