Fast Food Nation

inertia · 10 · 3487

inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Επειδή όπως έχετε καταλάβει μερικοί το σινεμά είναι δεύτερο σπίτι μου, σας προτείνω την παραπάνω ταινία...
Είναι η δεύτερη του Λινκλέιτερ για φέτος (μετά το Scanner darkly), ο οποίος εξελίσσεται σε έναν από τους αγαπημένους μου.

Κι ενώ η ταινία ακόμα ... αναπνέει για μένα, συνιστώ να σπεύσετε! (δεν συνιστάται σε χορτοφάγους, εκτός κι αν θέλουν υλικό για να ενισχύσουν την απόφασή τους)
« Last Edit: 15 Dec, 2006, 11:42:00 by inertia »
Nobody puts Baby in a corner!


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Καλά ρε θηρίο, πότε πρόλαβες;

:))



inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Ήταν μια από τις περιπτώσεις "Είδα φως και μπήκα". Για ποντίκι στο Πλαίσιο του αυθαίρετου εμπορικού κέντρου πήγαινα και βρέθηκα σε matinee του Village!
« Last Edit: 14 Dec, 2006, 22:07:49 by inertia »
Nobody puts Baby in a corner!


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Για ποντίκι στο Πλαίσιο του αυθαίρετου εμπορικού κέντρου πήγαινα και βρέθηκα σε matinee του Village!

Makes sense. Με λίγη τύχη, μέχρι και ποντίκι μπορείς να βρεις στα χάμπουργκερ, σύμφωνα με την ταινία τουλάχιστον....



Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
http://www.addictinggames.com/mcdonaldsvideogame.html

Για να μαθαίνουμε τί ιδρώτα ρίχνουν στα φαστφούντ και πώς τα 'κονομάνε!!!!
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.


banned13

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2972
    • Gender:Female
Επειδή όπως έχετε καταλάβει μερικοί το σινεμά είναι δεύτερο σπίτι μου, σας προτείνω την παραπάνω ταινία...
Είναι η δεύτερη του Λινκλέιτερ για φέτος (μετά το Scanner darkly), ο οποίος εξελίσσεται σε έναν από τους αγαπημένους μου.
Νατάσα, σου άρεσε το Scanner Darkly;


inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Χρόνια Πολλά, Αλεξάνδρα! Ναι, μπορώ να πω ότι μου άρεσε το Scanner Darkly για αισθητικούς κυρίως λόγους, όμως το Waking Life ήταν για μένα καλύτερη δουλειά από πλευράς σεναρίου.
Nobody puts Baby in a corner!


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Προσωπικά δεν με ενθουσίασε το Fast Food Nation. Οπωσδήποτε έχει λόγο ύπαρξης (ως καμουφλαρισμένο ντοκιμαντέρ) αλλά ως ταινία με άφησε αδιάφορο. Θα ήθελα πάντως να διαβάσω το βιβλίο στο οποίο βασίστηκε. Το Super Size Me το έχει δει κανείς;

Όλα τα λεφτά πάντως η ατάκα του Ίθαν Χοκ, από το λογύδριό του προς την ανηψιά του:
"Uniform? Uniformity. Conform? Conformity. Monogamy? Monotony."


σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Quote
Το Super Size Me το έχει δει κανείς;

Εξαιρετικό ντοκιμαντέρ και φυσικά πολύ αποτελεσματικό, αφού ανάγκασε τη Μακντόναλτς να δαπανήσει μερικά πράσινα για να μας πείσει ότι στρέφεται σε πιο υγιεινές λύσεις και περιορίζει τη ζάχαρη. 
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.


inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Εγώ αν δεν κατεδαφιστούν οι παιδότοποι, καταργηθούν τα παιδικά πάρτι και τα παιδικά γεύματα δεν θα ησυχάσω!

Καλή Χρονιά σε όλους!
« Last Edit: 01 Jan, 2007, 21:14:16 by inertia »
Nobody puts Baby in a corner!


 

Search Tools