Encyclopedia Britannica for sale - 100 euro starting bid!

banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Μια και μου το θύμισες... Να και μια πραγματική προσφορά!

Θα κάνουμε έναν μικρό πλειοδοτικό διαγωνισμό για 100 ευρώ και πάνω. Από σοβαρούς συλλέκτες (εμένα δεν φτάνουν τα ράφια μου να το παίζω και συλλέκτης) που ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για τα έξοχα άρθρα της έκδοσης εκείνης.
« Last Edit: 20 Sep, 2005, 14:32:03 by spiros »


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Eγώ δεν έχω χώρο ούτε στο πάτωμα.

Εκτός αν μαζί με την εγκυκλοπαίδεια δίνεις και βιβλιοθήκες και κάνα άδειο μεγάλο σπίτι, οπότε το συζητάμε σε άλλη οικονομική βάση.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



What If ...?

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 211
Νομίζω πως δεν την ξέρουν όλοι τnν original ρήση "Google knows everything", αλλά την καταθέτω έστω και με καθυστέρηση τώρα, για λόγους γλωσσικού ενδιαφέροντος. (Σημ. Ίσως χρειάζεται να γίνεις μέλος σε ορισμένα εξειδικευμένα φόρα για να βρείς πάρα πολλά αποτελέσματα αυτής της έκφρασης).

Αυτή η έκφραση προκύπτει και από νεότερες έντυπες πηγές. (pm me for details)

Τώρα όμως είναι μια καλή ευκαιρία να εξηγήσω τι εννοώ λέγοντας έντυπες πηγές γιατί το'χω πει 2-3 φορές εδώ. Εννοώ ότι η πηγή είναι edited by a human or a team of human beings ότι δεν είναι απλά ένα προιόν ενός αλγορίθμου και ότι κάποιος ή κάποιοι είναι υπεύθυνοι ή τουλάχιστον αρκετά υπέυθυνοι να το υπογράφουν με το όνομά τους και μερικές φορές και με την ιδιότητά τους. Με 5 λέξεις  τόσο έγκυρο όσο η ανθρώπινη γνώση μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη.   
« Last Edit: 04 May, 2006, 03:33:49 by spiros »


 

Search Tools