Απόδειξη επαγγελματικής δαπάνης

th · 6 · 7643

th

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 5
Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Θέλω να συνεργαστώ με μια εταιρεία (οχι μεταφραστική) ως εξωτερικός συνεργάτης και δεν έχω απόδειξη παροχής υπηρεσιών γιατί είμαι εγγεγραμένη στο Ι.Κ.Α, γίνεται η εταιρεία να μου κόβει απόδειξη επαγγελματικής δαπάνης και αν γίνεται τι κρατήσεις ή περιορισμοί υπάρχουν;
Σας ευχαριστώ πολύ


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ρίξε να χαρείς, πρώτα μια ματιά στο νήμα FAQ αυτής της ενότητας.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



th

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 5
Καλησπέρα σας,
γνωρίζει κανείς την εταιρεία cbg που εδρεύει στην Σουηδία γιατι ενδιαφέρομαι να συνεργαστώ ως freelance translator από την Ελλάδα.Επίσης, πως γίνεται η συνεργασία  με κάποια εταιρεία του εξωτερικού,διατρέχει κινδύνους;Χρησιμοποιούμε μπλοκ παροχής υπηρεσιών;Eπίσης, από ότι είδα στο site τους δουλεύουν με το πρόγραμμα Transtool,αυτό το πρόγραμμα είναι σαν το Trados;
Ελπίζω να λάβω μια άμεση απάντηση στα ερωτήματα μου.

Σας ευχαριστώ πολύ,
Θεώνη


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Θεώνη, καλησπέρα.

Για την εταιρεία αυτή θα πρέπει να ανοίξεις χωριστό θέμα στην ενότητα Agency reviews υπογράφοντας το αρχικό σου μήνυμα με το ονοματεπώνυμό σου.

Για το πρόγραμμα Transtool θα πρέπει επίσης να κάνεις χώρια την ερώτησή σου στην ενότητα CAT Tools Tips and Assistance.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



th

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 5
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ NA MOY METAΦΡΑΣΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΕΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ:

οικειοποιήση απόψεων
διυποκειμενική γνώση
δασκαλοκεντρική διδασκαλία
διαμαθητικοί λόγοι
υποδράσεις
αποδέχομαι άκριτα

Σας ευχαριστώ πολύ


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Σε παρακαλώ να διαβάσεις με προσοχή τους κανόνες του φόρουμ (υπάρχει σύνδεσμος στην κορφή κάθε σελίδας μας).

Θα πρέπει να κάνεις χωριστή ερώτηση για κάθε όρο στην ανάλογη θεματική ενότητα του Greek > English forum (βγες στην αρχική μας σελίδα και δες τους πίνακες).

Σε κάθε ερώτηση θα πρέπει να μας δίνεις συμφραζόμενα για να καταλαβαίνουμε περί τίνος πρόκειται.

Επίσης, δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε κεφαλαία παρά μόνο όταν είναι απολύτως αναγκαία. Αν θέλεις να δώσεις έμφαση, καλό θα είναι να χρησιμοποιείς την επιλογή για bold που θα βρεις πάνω από το παράθυρο του κειμένου σε κάθε νέο μήνυμα.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools