transquotation

inertia · 11 · 7629

inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Έχει ακούσει κανείς για την παραπάνω εταιρία δημοπρατών-μεταφραστών ή ξέρει κάποιον που να έχει συνεργαστεί με αυτούς;

Quote
Dear Agency/Freelance Translator, Transquotation.com is a highly
innovative site for Agencies and Freelance Translators to post, view and
bid on projects. Visit us today and see all the distinct features it has
to offer. Post your outsourced projects instantly, with your specific
budget and delivery date. Become a trial member for an unlimited period
of time or an Elite/Preminum member and begin bidding on projects
immediately. Click on the link below for further details
www.transquotation.com/BusOpp.asp
« Last Edit: 18 Feb, 2008, 19:09:54 by wings »
Nobody puts Baby in a corner!


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Toυς βλέπω ότι άρχισαν να κινούνται αλλά για να κάνεις προσφορά για δουλειά πρέπει να γίνεις κανονικό μέλος με 99 δολάρια, αν θυμάμαι σωστά.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Απλά αναρωτιόμουν μήπως είναι καμία απάτη γιατί αυτοί με τσιμπήσανε και μου έστειλαν μέιλ. Υπάρχει κάποιος που να έχει συνεργαστεί με αυτούς; Μην τα δώσουμε και τα κλαίμε..
Nobody puts Baby in a corner!


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα. Είναι στο ίδιο στιλ με άλλους παρεμφερείς ιστότοπους, ελαφρώς στο πιο πρωτόγονό του.:-)))
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.

wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ούτε εγώ θα τα έδινα εύκολα αλλά δεν λέει και κάτι ιδιαίτερα διαφωτιστικό η συζήτηση στο Προζ.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Ούτε εγώ θα τα έδινα εύκολα αλλά δεν λέει και κάτι ιδιαίτερα διαφωτιστικό η συζήτηση στο Προζ.
Διαφωτιστικότατη θα έλεγα.
Ο Bavington, που όπως κι εσύ μάλλον ξέρεις από το Fr>Eng, είναι σοβαρός άνθρωπος. Έβγαλε ωραία και καλά μια δουλειά στο Proz.com.
Στη συνέχεια -χωρίς την άδειά του (point 1)- η Transquotation πήρε τη δουλίτσα (c&p έκαναν; :-)) και την έριξε στη σελίδα της.
Kι ο άνθρωπος άρχισε να λαμβάνει προσφορές από τον ιστότοπό τους και από κόσμο που είχε πληρώσει το ωραίο αυτό ποσό για να έχει (μοναδική; point 2) πρόσβαση στη συγκεκριμένη δουλίτσα.

Aν αυτός είναι ο τρόπος που μαζεύουν δουλίτσες εκεί μέσα (βλέπω μάλιστα μία για Ελληνικά που έχει δύο μέρες που βγήκε αλλού -point 1) και βάζουν και κόσμο να πληρώνει από πάνω (point 2), κατά την ταπεινή μου γνώμη, τον όρο "δεοντολογία" τον αγνοούν.
Για να το πούμε πιο απλά (πάντα imho): ψάχνουν κορόιδα.
:-)


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Αυτό έχω δει να το κάνουν και άλλοι, είτε γραφεία είτε ιστότοποι και γι' αυτό υπάρχει στο Προζ η επιλογή που λέει ότι αυτός που δίνει τη δουλειά απαγορεύει τη δημοσίευσή της αλλού (για κάποιες ώρες, μέρες ή γενικά).

Σπάνια παραβιάζεται ο κανόνας αυτός όταν η δουλειά έχει μπει στο Προζ αλλά σε άλλες δουλειές άλλων παρεμφερών σάιτ, παρατηρώ ότι γίνεται τακτικά και μάλιστα τις βγάζουν και συνολικά σε διάφορες λίστες Γιαχού.

Εννοείται ότι ουδόλως αμφισβητώ τη σοβαρότητα του Τσάρλι.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Αυτό έχω δει να το κάνουν και άλλοι, είτε γραφεία είτε ιστότοποι και γι' αυτό υπάρχει στο Προζ η επιλογή που λέει ότι αυτός που δίνει τη δουλειά απαγορεύει τη δημοσίευσή της αλλού (για κάποιες ώρες, μέρες ή γενικά).

Σπάνια παραβιάζεται ο κανόνας αυτός όταν η δουλειά έχει μπει στο Προζ αλλά σε άλλες δουλειές άλλων παρεμφερών σάιτ, παρατηρώ ότι γίνεται τακτικά και μάλιστα τις βγάζουν και συνολικά σε διάφορες λίστες Γιαχού.

Εννοείται ότι ουδόλως αμφισβητώ τη σοβαρότητα του Τσάρλι.

Mα εδώ λέμε παραβιάστηκε.
No probs with the procedure, all has gone according to plan (so far!). I note that it says I have "...requested that this job not be posted elsewhere."
 :-) Kαι πέρα από το ότι παραβιάστηκε, συγκρίνεις λίστα yahoo με (υποτιθέμενο) επαγγελματικό ιστότοπο, στον οποίο -μάλιστα- για να γίνεις μέλος πρέπει να πληρώσεις περισσότερα από translatorscafe, go translators και Proz.com;
:-)
(Το ξέρω ότι δεν αμφισβητείς τη σοβαρότητα του Charlie. Συμπαθέστατος. ΄-))


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Καλέ συ, αν τους συνέκρινα, θα είχα γραφτεί και θα τους τα είχα ακουμπήσει... λέμε τώρα.:-)))
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Καλέ συ, αν τους συνέκρινα, θα είχα γραφτεί και θα τους τα είχα ακουμπήσει... λέμε τώρα.:-)))
:-ppp
:-)))
Σιγά μην τους τ'ακούμπαγες!
(laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa)


 

Search Tools