passer l'arme à gauche → τα τινάζω, τινάζω τα πέταλα, βλέπω τα ραδίκια ανάποδα, τα κακαρώνω, αποδημώ εις Κύριον, με τρώει η μαρμάγκα, πέφτουν τίτλοι τέλους, πάω περίπατο, έρχομαι στο τέλος μου, διαλύομαι, τρώγω χώμα, ηττώμαι, πέφτω κάτω πληγωμένος, πέφτω κάτω νεκρός, πάω στο βρόντο, πάω καλιά μου, πάω στα θυμαράκια, αποδημώ εις Κύριον, αφήνω χρόνους, κοιμάμαι τον αξύπνητο ύπνο, κοιμάμαι τον αιώνιο ύπνο, με τρώει το μαύρο χώμα, επιστρέφω στη μητέρα γη, πάω στα κυπαρίσσια, πάω για βρούβες, παραδίδω την ψυχή, παραδίδω το πνεύμα


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour
βλέπω τα ραδίκια ανάποδα, τα κακαρώνω, αποδημώ εις Κύριον, με τρώει η μαρμάγκα, πέφτουν τίτλοι τέλους, πάω περίπατο, έρχομαι στο τέλος μου, διαλύομαι, τρώγω χώμα, ηττώμαι, πέφτω κάτω πληγωμένος, πέφτω κάτω νεκρός, πάω στο βρόντο, πάω καλιά μου, πάω στα θυμαράκια, αποδημώ εις Κύριον, αφήνω χρόνους, κοιμάμαι τον αξύπνητο ύπνο, κοιμάμαι τον αιώνιο ύπνο, με τρώει το μαύρο χώμα, επιστρέφω στη μητέρα γη, πάω στα κυπαρίσσια, πάω για βρούβες, παραδίδω την ψυχή, παραδίδω το πνεύμα



 

Search Tools