Νίκος Λυγερός, Ο πρώτος πειρασμός

spiros · 29 · 14827

lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Αλήθεια, Βικούλα μου; Δεν έχεις πρόβλημα; Χαίρομαι που μας ακούς και δε βαριέσαι, όπως κάνουν πολλοί. Σέβεσαι τη ζωή και την ψυχή των άλλων.
« Last Edit: 25 Mar, 2008, 17:11:39 by wings »


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Το αντίθετο. Έχω πρόβλημα όταν βλέπω ανθρώπους να αναστενάζουν συνεχώς. Σέβομαι όσο δεν μπορείς να φανταστείς τη ζωή και την ψυχή των άλλων, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τους βάζω φρένο όταν τα βλέπουν όλα μαύρα.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Καλά ντε! Μη βαράς! Με εσάς παρέα πώς μπορούμε να τα βλέπουμε ΟΛΑ μαύρα;
« Last Edit: 25 Mar, 2008, 17:11:24 by wings »


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ε, χαμογέλα τότε! Σβέλτα, ε;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Η εντολή σας εξετελέσθη! Χα, χα, χα, χα! Θα ήθελα να με δεις και από κοντά για να δεις πώς λάμπουν τα μάτια μου όταν μου δίνεις την ελπίδα, όταν μου δείχνεις πώς είναι να γελώ από την επικοινωνία που έχει χαθεί στις μέρες μας (πλέον όλα γίνονται με email) όταν μου δείχνεις πως υπάρχει και η αισιόδοξη πλευρά, όταν μαθαίνω από σένα.

Πιστεύω και θέλω η επικοινωνία μας να μη βασιστεί μόνο στα email, πιστεύω σε κάτι πιο βαθύ.
« Last Edit: 25 Mar, 2008, 22:04:53 by wings »


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Μη βιάζεσαι. Όλα θα γίνουν και ο καιρός θα δείξει πόσα πράγματα μπορούμε να κάνουμε όλοι μαζί. Όρεξη και υγεία να 'χουμε μόνο.
« Last Edit: 25 Mar, 2008, 22:04:35 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Δε βιάζομαι για κάτι. Συγγνώμη, αν ένιωσες πίεση. Απλά με οδηγεί κάτι σαν ένστικτο. Δεν ήθελα να σε πιέσω. Σίγουρα, με το χρόνο όλοι μαζί θα κάνουμε πολλά...
« Last Edit: 25 Mar, 2008, 22:04:18 by wings »


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Αρκεί να χαμογελάς...
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Με εσάς παρεούλα και με τη μάθηση, με τις σπουδές μου, προχωρώ μπροστά και χαμογελώ. Έχω το έναυσμα! Απλά, πολλές φορές, μου αρέσει να εκφράζομαι μέσα από λόγια, λίγο έως πολύ καταθλιπτικά. Μη με παρεξηγείτε. Αν θέλετε πάλι, σταματώ. Απλά πιστεύω πως κάθε άνθρωπος οφείλει να είναι ο εαυτός του για να προχωρήσει...
« Last Edit: 25 Mar, 2008, 22:17:53 by wings »


lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Για να επανέλθουμε στο θέμα μας, θεϊκό στοιχείο το γέλιο! Θεϊκά στοιχεία έχει μια γυναίκα μα θεϊκά στοιχεία μπορεί να έχει κάθε άνθρωπος κι αυτά είναι εκείνα που αφορούν στην ανθρωπιά.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν η εξωτερική ομορφιά συνδυάζεται με την εσωτερική είναι ευχής έργον, ε;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


lionpsyche

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1848
    • Gender:Female
Για μένα δεν έχει σημασία η εξωτερική ομορφιά. Κάποτε όλοι θα γεράσουμε, θα ροζιάσουμε και αυτό που θα μείνει θα είναι το μέσα μας. Και τότε αυτό αν είναι θείο δώρο, εσωτερική ανθρωπιά, θα ομορφαίνει και το έξω μας. Αν είναι άσχημα τα εσωτερικά μας στοιχεία, τότε μόνο ασχήμια θα υπάρχει παντού, μέσα μας, έξω μας, γύρω μας. Μια Πανδώρα θα είμαστε όλοι...


trutch

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 1
Είναι λίγο άκυρο , ίσως και άκαιρο που γράφω μετα απο τόσο καιρό αλλά αυτό το θέμα ειναι και ο λόγος που γράφτηκα στο φόρουμ. Μου άρεσε ο τρόπος σκέψης, έκφρασης και οι συνθήκες συζήτησης μεταξύ σας :)
Και η γνώμη μου πάνω στο θέμα είναι ότι όλα έχουν σημασία... Και το εσωτερικό και το εξωτερικό μέρος. Ισορροπία πρέπει να υπάρχει... Άλλωστε βλέποντας έναν άνθρωπο πόσα πράγματα καταλαβαίνουμε γι αυτόν χωρίς καν να μιλίσουμε;;
Και δέν λεω να κάνεις πλαστική να αλλάξεις το πρόσωπο σου αλλα να σέβεσαι το σώμα σου, να γυμνάζεις το κορμί σου όπως και το μυαλό σου - σε ισορροπία και τότε έχουμε ολοκληρωμένο άνθρωπο ή τουλάχιστον κάποιον που προσπαθεί να το επιτύχει!



 

Search Tools