Πόσοι δουλεύουν σήμερα;

valevi · 6 · 1315

valevi

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 502
    • Gender:Female
Έκατσα πριν από λίγα λεπτά για να ξεκινήσω μετάφραση - όλο το ΣΚ δεν έκανα τίποτε από δουλειά και έχουν σφίξει τα περιθώρια. Και ξαφνικά, μου περνά μια σκέψη από το μυαλό: πόσοι είμαστε εμείς που δουλεύουμε σήμερα;

Πιθανολογώ πως πολλοί από εσάς κάνετε το ίδιο με μένα αλλά, σας παρακαλώ, επιβεβαιώστε πως δεν είμαι μόνη μου (ο άντρας μου δεν πήγε για δουλειά και γυρνοβολά σαν την άδικη κατάρα στο σπίτι, τα παιδιά χαζεύουν τηλεόραση...).


λinaπ

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997
    • Gender:Female
  • Love my dog, love me
Καλημερούδια!

Μία από τα ίδια κι εγώ, μόνο που δούλεψα αρκετά το Σ/Κ και συνεχίζω ακάθεκτη και σήμερα. Οι υπόλοιποι της οικογένειας κάθονται μπροστά στο αναμμένο τζάκι και την τηλεόραση ανοικτή παρακολουθώντας την παγωμένη (shaken, not stirred!) Ελλάδα στα πρωινάδικα.

Καλή δουλειά!
Λίνα Παπαδοπούλου



selenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 336
    • Gender:Female
Καλημερούδια!

Μία από τα ίδια κι εγώ, μόνο που δούλεψα αρκετά το Σ/Κ και συνεχίζω ακάθεκτη και σήμερα. Οι υπόλοιποι της οικογένειας κάθονται μπροστά στο αναμμένο τζάκι και την τηλεόραση ανοικτή παρακολουθώντας την παγωμένη (shaken, not stirred!) Ελλάδα στα πρωινάδικα.

Καλή δουλειά!
hrmf καλημερούδια ...έχω το ίδιο σκηνικό εδώ μόνο που βαρεθήκαν τα πρωϊνάδικα και το ρίξαν στα DVD.
Εμείς φταίμε εδώ που τα λέμε...να βάλουμε αστική συγκοινωνία μεταξύ σαλονιού και γραφείου.

Λοιπόν για να πιάσουμε το κειμενάκι....
Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac


vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Να μιλήσω και εγώ ως (και καλά) αντιπρόσωπος των εν Ελλάδι inhousάδων.... Η δουλειά μας, λόγω της φύσης της, γίνεται όπως και για εσάς και από το σπίτι, οπότε είμαστε οι μαύροι που δουλεύουν σήμερα ώστε να μην μείνετε χωρίς απαντήσεις σε όποιες ερωτήσεις :)

Άρα και εγώ εδώ, σας στέλνω αγωνιστικό χαιρετισμό! :)





Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Νομίζω όλοι μας δουλεύουμε βρέξει χιονίσει, έτσι δεν είναι; Δεν "μας παίρνει" να χαζεύουμε..
Το Σαββατοκύριακο στα διαλείμματα (όπως κάνω εγώ τώρα) μπαίναμε στο φόρουμ και μιλάγαμε για τον καιρό
Σας αφήνω τώρα, γιατί με περιμένει εργασία που δεν γίνεται μόνη της..
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


user10

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1244
    • Gender:Female
είμαστε οι μαύροι που δουλεύουν σήμερα

Δε θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα :) Από μέσα ακούγονται οι ήχοι DVD που παίζουν στην τηλεόραση, διάφορα πιτσιρίκια παίζουν χιονιές έξω κι εγώ εδώ, ως συνήθως...


 

Search Tools