General → Γενικός (CSI Miami - Nova)

NadiaF · 1 · 1265

NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Όσοι έχουν παρακολουθήσει από την αρχή την εν λόγω σειρά, θα καταλάβουν τι εννοώ.

Σε παλαιότερο επεισόδιο του προηγούμενου κύκλου, υπήρχε κάποιος στρατηγός από το Μπαράκας ο οποίος υπηρετούσε ως πρέσβης / πρόξενος (δεν θυμάμαι της χώρας του στο Μαϊάμι) και είχε δυο γιους ρεμάλια που τους κάλυπτε η διπλωματική ασυλία. Κάποια στιγμή αποκαλύπτεται ότι ο ένας δεν είναι γιος του (την έκανε την κουτσουκέλα η κυρά του) και τον "δίνει στεγνά" για φόνο (που τον έκανε και λοιδορούσε την αστυνομία).

Σε αυτό τον κύκλο, ο τύπος αποδρά όταν τον πάνε στο δικαστήριο και όταν ο Χορέσιο (ήμαρτον Θεέ μου, άλλο εξάμβλωμα των υπότιτλων) πάει στον "πατέρα" του να τον προειδοποιήσει .... το General έγινε Γενικός.

Γενικέ από δω, Γενικέ από κει... Γενικό τον ανέβαζαν, Γενικό τον κατέβαζαν οι υπότιτλοι... Είμαι πάλι κακιά;;;; Ακόμα και αν ο υποτιτλιστής έχει αλλάξει, το πιο λογικό είναι κάποιος αξιωματούχος χώρας της Μπανανίας να είναι Στρατηγός και όχι Γενικός! Εξ άλλου από πού και πού "Γενικός"; Γενικός, τι;;; Δεν εμπλεκόταν καμία εταιρεία για να υπάρξει σύγχυση!
« Last Edit: 11 Feb, 2020, 19:19:08 by spiros »
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi


 

Search Tools