Αλλαγή ψευδωνύμων

banned8 · 57 · 9927

Poll

Να απαγορευτούν οι αλλαγές στο ψευδώνυμο;

Ναι
Όχι

banned8

• Jr. Member
  • **
Σπύρο, Βίκη, επανέρχομαι στο θέμα γιατί τα κρούσματα πολλαπλασιάζονται. Θεωρώ ότι πρέπει να επιβληθεί απαγόρευση στην αλλαγή ψευδωνύμου. Παραλίγο να ζητήσω από την Ειρήνη να πάει να αυτοπαρουσιαστεί. Διότι δεν αλλάζει η ταυτότητα του χρήστη από το σημείο που αποφασίζει να την αλλάξει. Αλλάζει αναδρομικά. Και γίνονται όλα τα νήματα μπουρδούκλα. Αν αλλάξουμε όλοι τα ψευδώνυμά μας, δεν θα καταλαβαίνει κανένας τίποτε στο τέλος.

Η διαδικασία για τους χαμαιλέοντες του φόρουμ μπορεί να είναι η εξής: Θέλετε να αλλάξετε ψευδώνυμο; Κάντε νέα εγγραφή, με νέο όνομα. Αλλά μην αλλάζετε το ψευδώνυμο με το οποίο υπογράψατε τα παλιά σας μηνύματα.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Νίκο, έχεις δίκιο. Συμφωνώ ότι είναι μια λύση η εγγραφή με νέο ψευδώνυμο.

Παιδιά, σας παρακαλώ να επιδείξετε λίγη σύνεση. Στα νήματα πολλές φορές απευθυνόμαστε σε κάποιον με το ψευδώνυμό του. Αυτή τη στιγμή, γίνεται της τρελής σε όλα τα νήματα των τελευταίων 3 χρόνων. Βασίζομαι στην κατανόησή σας και σας ζητώ να επανέλθετε ΟΛΟΙ στα ψευδώνυμα που χρησιμοποιήσατε κατά την εγγραφή σας ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ήταν.

Σπύρο, δεν υπάρχει δυνατότητα RESET στο θέμα αυτό;
« Last Edit: 04 Jul, 2007, 20:20:34 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

eirini

• Sr. Member
Ωχ, εντάξει. Το΄κανα, για να δείτε τι βολικό παιδί που είμαι. :ΡΡΡ
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Ρηνούλα, σ' ευχαριστούμε πολύ, κούκλα μου. Το ήξερα ότι θα βοηθήσεις αμέσως. :-)

auditor

• Hero Member
Οκ, σπεύδω κι εγώ να επανέλθω στην τάξη. Αλλά ιδίως τη στιγμή που η ονοματάρα μου ήταν συνεχώς φάτσα κάρτα από κάτω, μου φαίνεται γελοίο να μην καταλάβαιναν κάποιοι ποιος ήμουν.

Αβατάρα άμα γυρίσω στην έδρα μου.
« Last Edit: 04 Jul, 2007, 21:02:25 by auditor »
Nick Roussos

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Θενς, Νίκο. Η αβατάρα σου δεν μας απασχολεί. Άντε μην ξαναγυρίσω κι εγώ στα Μπουκοφσκικά τοπία. :-)))

auditor

• Hero Member
Άντε με το καλό. Δεν τσι μπορώ τσι καθέκλες! Κι εγώ μόλις πάω πίσω, θα σας ξαναβάλω τον παίδαρο τον Ρότζερ.
Nick Roussos

banned8

• Jr. Member
  • **
Αλλά ιδίως τη στιγμή που η ονοματάρα μου ήταν συνεχώς φάτσα κάρτα από κάτω, μου φαίνεται γελοίο να μην καταλάβαιναν κάποιοι ποιος ήμουν.

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί, αλλά ισχύει μόνο για τη δική σου περίπτωση, όχι για τους βατανάμπε και τις πολυκατάληκτες Μαρίες. Επίσης, εγώ προσπαθώ να απευθύνομαι στους άλλους με το ψευδώνυμό τους, οπότε δίπλα στο όνομά σου θα έπρεπε να προσθέσεις και το γνωστό αστείο (formerly known as Auditor, Όντι κ.τ.ό.).

Το αίτημά μου προς τον γενικό δερβέναγα ισχύει. Να μην είναι δυνατό να αλλάξει το ψευδώνυμο. Να γίνεται αυτό σαφές στους νέους χρήστες. Και όσοι θέλουν να το αλλάξουν, να μπαίνουν με νέα ταυτότητα / ψευδώνυμο και μηδενισμένο αριθμό μηνυμάτων για να μην επηρεάζονται τα παλιά τους μηνύματα. Σπύρο; Σ' εσένα μιλάω.
« Last Edit: 04 Jul, 2007, 21:17:06 by wings »

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Μα δεν είναι εδώ ο ντερβέναγας. Έχω ώρες να τον δω στα πέριξ.

Όσο για τον Νίκο, υπογράφει μεν με την ονοματάρα του, αλλά οι μισοί τον φωνάζουν όντι/όντιν/οντίν/οντιτόρι/οντ/όντιτορ, διάφορες παραλλαγές τέλος πάντων - ούτε γκάνγκστερ να ήταν.

auditor

• Hero Member
Ο Νίκελ έθεσε κι ένα άλλο ωραίο.

εγώ προσπαθώ να απευθύνομαι στους άλλους με το ψευδώνυμό τους

Κι εγώ το ίδιο προσπαθούσα να κάνω μέχρι προσφάτως. Και μάλιστα ψιλοχαλιόμουν κάθε φορά που κάποιοι χρησιμοποιούσαν τα πραγματικά ονόματα (Γουίνγκς, σε σένα μιλάω!) Είναι λες και παίζουμε ένα ωραίο παιχνίδι, κι έρχεται ένα άλλο παιδάκι και το χαλάει.
Nick Roussos

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Γουίνγκς να πεις την πρώτη σου ξαδέλφη!

Και τι θες τώρα; Εγώ είμαι κακορίζικο παιδάκι.

Αλ.

• Hero Member
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Αν δεν κάνω λάθος, ένας από τους βασικούς κανόνες αρκετών φόρουμ είναι ότι απαγορεύεται στο ίδιο άτομο να έχει πολλαπλές ταυτότητες.
Και ειδικά το να έχει ένα μέλος περισσότερους λογαριασμούς μπορεί να προκαλέσει μεγαλύτερη σύγχυση...μια δοκιμή θα σας πείσει.
Μπορεί επίσης το θέμα να τεθεί σε ψηφοφορία.
Ο απροσάρμοστος...(το επόμενο παρωνύμιο ή επόμενη id, εσείς απόφασίζετε)
« Last Edit: 05 Jan, 2008, 01:35:53 by Αλ. »
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Σπύροοοοοοοοοοο, πού είναι επιτέλους αυτό το RESET στα προφίλ τους και δεν το βρίσκω τόση ώρα; Εξάλλου ο Βατούλης είναι απών και δεν θα καταλάβει για πότε επανήλθε στην προτεραία κατάσταση.
« Last Edit: 04 Jul, 2007, 22:55:34 by nickel »

Αλ.

• Hero Member
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Σπύροοοοοοοοοοο, πού είναι επιτέλους αυτό το RESET στα προφίλ τους και δεν το βρίσκω τόση ώρα; Εξάλλου ο Βατούλης είναι απών και δεν θα καταλάβει για πότε επανήλθε στην προτεραία κατάσταση.
Δεν υπάρχει ποτέ επάνοδος στην προτεραία κατάσταση...νόμος...μόνο η ψευδαίσθηση της επανόδου.
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||

auditor

• Hero Member
Βασίλη, ξαναγίνε βατανάμπε γιατί τα μπλέξαμε εντελώς τα μπούτια μας.
Nick Roussos

Search Tools