Αλλαγή ψευδωνύμων

banned8 · 57 · 9926

Poll

Να απαγορευτούν οι αλλαγές στο ψευδώνυμο;

Ναι
Όχι

zephyrous

• Hero Member
Άσε τον Ζεφ να λέει, εμένα με κάλυψες.

Το ίδιο δεν λέμε; (Αχ, πάλι από πίσω ήρθες εσύ;)

Soldier

• Sr. Member
  • Έχω θεϊκό σώμα. Του Βούδα.
Το ίδιο δεν λέμε; (Αχ, πάλι από πίσω ήρθες εσύ;)

Αυτό το ambiguity που έχουν οι απαντήσεις μας πολύ μου αρέσει...
Μήπως να κάνω κι εγώ το Soldier σε Οf_fortune;; (βέβαια κάποιοι θα ξαναλένε για τον Coverdale, αλλά είναι επειδή ζουλεύουν:PP)
Τι μπορείς να περιμένεις από μια μέρα που ξεκινάει με το πρωί της Δευτέρας;

auditor

• Hero Member
Είμαστε οκ τώρα;

ΑΨΟΓΟΣ!

Επίσης, ελπίζω να μην απαγορεύονται οι μικρές αλλαγές στα ονόματα, γιατί θα στενοχωρθώ πολύ αν πρέπει να φύγει αυτό το cabuki με την ουρίτσα κάτω απ το c.
Nick Roussos

Çabuki

• Full Member
  • Words nail me
Κι εγώ το ελπίζω!! Πλιιιιιιιιιιιιιζζζζζζζζ!!!!
Trying is the first step towards failure.
-Homer Simpson

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Δεν μπορώ να κάνω επαναφορά, μπορώ όμως, αφού όλοι αποφασίσουν τι όνομα θα εμφανίζεται, να απαγορεύσω περαιτέρω αλλαγές.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Αν πιστεύετε ότι ο Νίκος κι εγώ ανοίξαμε τούτο το νήμα λέγοντας όσα είπαμε στα πρώτα δύο μηνύματα για να μας ρωτάτε αν επιτρέπονται οι μικρές ή μεγαλύτερες αλλαγές και κουβέντα να 'χουμε για μέρες, μάλλον κάνετε κάποιο λάθος.

Υπάρχει η υπογραφή σας, στην οποία μπορείτε να γράψετε ό,τι άλλο θέλετε, αλλά θα σας παρακαλέσω για μια ακόμα φορά να επιστρέψετε όλοι στα ψευδώνυμα με τα οποία γραφτήκατε.

Βλέπω τώρα το μήνυμα του Σπύρου που προηγήθηκε. Εφόσον υπάρχουν ριζικές αλλαγές, θα πρέπει να σας ζητήσω να αναφέρετε κάπου το formerly known as ή το a.k.a. για να μην είναι μαλλιά κουβάρια όλα τα παλαιότερα νήματα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση που ελπίζω ότι θα δείξετε.
« Last Edit: 06 Jul, 2007, 11:48:03 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

Çabuki

• Full Member
  • Words nail me
Καλημέρα,
Όχι, σε καμία περίπτωση δεν πίστευα (ούτε και κάποιος άλλος, νομίζω) ότι αυτή ήταν η πρόθεσή σας.
Ούτε εμένα μου αρέσουν οι ριζικές αλλαγές, αλλά κατανοώ την ανάγκη κάποιου να εκφράσει κάτι διαφορετικό κάθε φορά. Είπαμε, όχι και κάθε μέρα...
Η άποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να απαγορευτούν οι αλλαγές, και, αν θέλετε, βάζω στην υπογραφή μου το kabuki.
Δεν είχα πρόθεση ούτε να φανώ προσβλητική ούτε να φανώ περιπαικτική, απλώς το διασκεδάζω (εδώ, γενικά).
-Homer Simpson

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Καλημέρα,
Όχι, σε καμία περίπτωση δεν πίστευα (ούτε και κάποιος άλλος, νομίζω) ότι αυτή ήταν η πρόθεσή σας.
Ούτε εμένα μου αρέσουν οι ριζικές αλλαγές, αλλά κατανοώ την ανάγκη κάποιου να εκφράσει κάτι διαφορετικό κάθε φορά. Είπαμε, όχι και κάθε μέρα...
Η άποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να απαγορευτούν οι αλλαγές, και, αν θέλετε, βάζω στην υπογραφή μου το kabuki.
Δεν είχα πρόθεση ούτε να φανώ προσβλητική ούτε να φανώ περιπαικτική, απλώς το διασκεδάζω (εδώ, γενικά).

Δεν σου καταλόγισα κακή πρόθεση, Ελένη μου. Σου επαναλαμβάνω ότι οι μικρές ή μεγάλες αλλαγές μπορούν να γίνουν στην υπογραφή του κάθε μέλους ανά πάσα στιγμή. Αλλά μη φτάσουμε σε 100 νήματα να μιλάμε σε κάποιο kabuki που ξαφνικά εμφανίζεται ως Asterix γιατί, ακόμα κι εμείς οι ίδιοι που γράφαμε εκεί, θα νομίζουμε ότι παθαίνουμε διαλείψεις.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

Çabuki

• Full Member
  • Words nail me
Δεν σου καταλόγισα κακή πρόθεση, Ελένη μου. Σου επαναλαμβάνω ότι οι μικρές ή μεγάλες αλλαγές μπορούν να γίνουν στην υπογραφή του κάθε μέλους ανά πάσα στιγμή. Αλλά μη φτάσουμε σε 100 νήματα να μιλάμε σε κάποιο kabuki που ξαφνικά εμφανίζεται ως Asterix γιατί, ακόμα κι εμείς οι ίδιοι που γράφαμε εκεί, θα νομίζουμε ότι παθαίνουμε διαλείψεις.

Το ξέρω, βρε Βίκυ. Αλλά, εντάξει, διαφωνούμε στο αν πρέπει να απαγορευτούν οι αλλαγές. Καταλαβαίνω απόλυτα την άποψή σου (σας), αλλά και πάλι, το βρίσκω λίγο υπερβολικό!!
-Homer Simpson

Mr. Right

• Semi-Newbie
  • *
Η διαδικασία για τους χαμαιλέοντες του φόρουμ μπορεί να είναι η εξής: Θέλετε να αλλάξετε ψευδώνυμο; Κάντε νέα εγγραφή, με νέο όνομα.
Καλά τα λέει ο κύριος Νίκος.

banned13

• Hero Member
Να παρατηρήσω ότι σε κανέναν άλλο διαδικτυακό τόπο όπου έχω εγγραφεί δεν επιτρέπεται η αλλαγή ψευδωνύμου. Τώρα που είδα τι σύγχυση δημιουργούν οι αλλαγές, κατάλαβα για ποιο λόγο δεν επιτρέπεται. Να αναφέρω ότι όταν ο Auditor μετατράπηκε σε Μπογιατζή, αναγκάστηκα να μπω στο προφίλ του για να βεβαιωθώ ποιος ήταν και κατάλαβα από την "Πετροθάλασσα" ότι ήταν ο Νίκος (συγγνώμη, δεν πήγε το μάτι μου στην υπογραφή, Νίκο).

Επομένως, θεωρώ μάλλον περιττή την ψηφοφορία. Μπορεί να αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα, και δεν νομίζω ότι είναι στέρηση του δικαιώματος ελεύθερης έκφρασης, αφού μπορεί ο καθένας να αλλάζει όσο συχνά θέλει αβατάρες και υπογραφές και διάφορα άλλα.

banned8

• Jr. Member
  • **
Καλημέρα σας. Σημαντικό είναι να αντιλαμβανόμαστε γιατί δεν είναι σωστό και υπεύθυνο να αλλάζουμε το ψευδώνυμό μας τόσο που να το κάνουμε αγνώριστο. Δηλ. η μαρία_ παραμένει Μαρία, και ας πούμε ότι εξακολουθούμε να αναγνωρίζουμε την Ελένη παρότι πήδησε από τη μια μεριά της Ασίας στην άλλη. Θεωρώ ότι, αφού η τήρηση ολόκληρου Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, η τήρηση κι αυτού του κανόνα καλής συμπεριφοράς θα είναι δυνατόν να επαφίεται στην υπευθυνότητα των μελών του φόρουμ. Δεν είναι απαραίτητο να απαγορευτεί. Καλό είναι να υπάρχει η σχετική υπόδειξη στα νέα μέλη: Please choose a user name that you will want to stick to, as changing your user name after a significant number of postings is frowned upon (or something to that effect).

Having said that, θεωρώ απολύτως απαραίτητο και επείγον να απαγορευτεί η αλλαγή αβατάρας καθώς έχω πληροφορίες ότι διαπρεπές μέλος του φόρουμ (another red-letter day for him, this one) σκοπεύει να χρησιμοποιήσει συντόμως την παρακάτω αβατάρα:

zephyrous

• Hero Member
χαχαχαχα
Διαρρέουν οι πληροφορίες. Στην μπούκα... :)

F_idάνι

• Hero Member
Εγώ (ακόμη) δεν έχω άποψη.
Δεν έχω διάθεση ν' αλλάξω το ψευδώνυμό μου, και πραγματικά ενοχλήθηκα όταν προχθές μέσα σε ένα δίωρο-τρίωρο άλλαξαν όλοι ψευδώνυμα, μερικοί ΚΑΙ αβατάρες μαζί- άσε που ένας, δε θυμάμαι ποιος, έτυχε και άλλαξε και ''χρώμα'' ακριβώς τότε, εκεί να δεις κρίση-. Ενοχλήθηκα όχι για τίποτε άλλο, γιατί μπερδεύτηκα και ψαχνόμουν.

ΟΜΩΣ: Όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ, είχα άλλο νικ. Μέσα σε δύο μήνες άλλαξα κάνα δυο, μέχρι να βρω (στην περίπτωσή μου, άλλος το βρήκε :-) αυτό που μου ταιριάζει. Τα προηγούμενα τα μισώ. Αν γίνει κάποια αλλαγή και επανέλθουμε όλοι με τα πρώτα μας ψευδώνυμα, πραγματικά θα φρικάρω. Δε θέλω ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να εμφανιστούν ξανά εκείνα τα παλιά (ελπίζω να με πιάνετε).

Για τις υπόλοιπες περιπτώσεις αλλαγών, δεν ξέρω, μάλλον δε με χαλάει, αλλά... Κουβάρι τα νήματα, και φοβάμαι πως αν επιτραπεί η αλλαγή ψευδωνύμων ες αεί, θ' αρχίσουμε όλοι ν' αποκαλούμαστε με τα πραγματικά μας ονόματα και θα γίνουμε για μπάτσες :-)

Εγώ θέλω πίσω το κουνελάκι του Ζεφ.
« Last Edit: 06 Jul, 2007, 13:13:12 by F_idάνι »

Search Tools