Επιθετικότητα στο φόρουμ

spiros · 4 · 4051

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Καθώς τον τελευταίο καιρό πρόσεξα κάποιες εξάρσεις επιθετικότητας οι οποίες πιστεύω δεν αρμόζουν στο φόρουμ και δεν θα ήθελα να τις ενθαρρύνω, με γνώμονα το καλό όλων και την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ αποφάσισα τα εξής:

• Όποιος νομίζει ότι κάποιο θέμα αρχίζει να γίνεται επιθετικό, ειρωνικό ή εμπαικτικό θα το αναφέρει σε συντονιστή (κουμπί "report to moderator") και δεν θα συνεχίζει την αντιπαράθεση.
  • Τα επιθετικά μηνύματα θα διαγράφονται
  • Τα σχετικά θέματα θα κλειδώνονται
  • Εάν κάποιος κατ' επανάληψη δημιουργεί πνεύμα επιθετικότητας θα αποκλείεται για περίοδο μιας εβδομάδας από τη χρήση του φόρουμ.
[/b][/color]

Σας ευχαριστώ για την κατανόησή σας.
« Last Edit: 12 Mar, 2006, 18:47:31 by spiros »

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Σπύρο, καλησπέρα.

Συμφωνώ πέρα για πέρα μαζί σου και ως προς τις επισημάνσεις σου και ως προς τις αποφάσεις.

Παιδιά, καλό θα είναι να θυμόμαστε ότι βρισκόμαστε σε ένα κυρίως γλωσσικό φόρουμ και ακόμη περισσότερο ότι αυτά που μας ενώνουν κι έχουμε να μοιραστούμε είναι πολύ περισσότερα από όσα μας χωρίζουν κι ενδεχομένως έχουμε να μοιράσουμε μεταξύ μας.

Καλό βράδυ σε όλους από τη βροχερή Θεσσαλονίκη και, λίγο πρόωρα, καλή βδομάδα.:-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

banned8

• Jr. Member
  • **
Όποιος νομίζει ότι κάποιο θέμα αρχίζει να γίνεται επιθετικό, ειρωνικό ή εμπαικτικό θα το αναφέρει σε συντονιστή (κουμπί "report to moderator") και δεν θα συνεχίζει την αντιπαράθεση.

Αυτό δεν σημαίνει ότι αποκλείεται να παρθούν μέτρα και χωρίς αναφορά από θιγόμενο. Ή ότι επειδή κάποιοι μπορεί να είναι υπερευαίσθητοι, θα πρέπει να κάνουμε κάθε φορά τον παιδονόμο. Αν νιώθετε πάντως να σας βγαίνει κάποια επιθετικότητα, δείρτε το ταίρι σας. Κι αν δεν έχετε ταίρι αυτό τον καιρό, βγείτε έξω και κλοτσήστε την πρώτη γάτα ή τον πρώτο σκύλο που θα βρείτε στο δρόμο σας. (Εμένα δεν με βλέπετε πόσο ήρεμος είμαι; Και ταίρι έχω και σκύλο και πέντε γάτες...)

Τα σχετικά θέματα θα κλειδώνονται.

Διαφωνώωω! Τι φταίνε το νήμα και η ωραία συζητησούλα και οι υπόλοιποι συμμετέχοντες; Αν έχει εξαντληθεί μια συζήτηση, άντε, καλώς να κλείνει. Αλλά ποια συζήτηση είναι αυτή που μπορεί να θεωρηθεί εξαντλημένη; Χειρουργικές επεμβάσεις, ναι. Αλλά αφήστε τα νήματα να ξετυλίγονται! (Μην τα πάρω... Πού είσαι, Μπούμπη; Μπούμπη λένε το σκύλο μας. Και δεν τον βάφτισα εγώ, εντάξει;)

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Ο εκάστοτε συντονιστής έχει τη διακριτική ευχέρεια και ευελιξία να εφαρμόσει τα μέτρα σύμφωνα με την κρίση του και ανά περίπτωση.

Search Tools