Κινηματογραφική Προβολή "Ο λαβύρινθος του Πάνα"

kapa18 · 161 · 26127

Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Τα λέμε λοιπόν στις 20.30 στο Βακούρα για το "Λαβύρινθο του Πάνα"...

Κι εσείς μες στου Βάβουλα τη γούβα;
Όχι στου Βάβουλα αλλά στου Baboula...
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73949
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Παιδιά, το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά σίγουρα δεν προλαβαίνω. Περιμένω τις πρώτες κριτικές από εσάς.

Νίκο, χιλιάδες γκουγκλιές ρίχνεις κάθε μέρα. Ρίξε και μια για το ΒΑΚΟΥΡΑ που είναι από τις παλαιότερες και καλύτερες αίθουσες στην πόλη μας.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Τα λέμε λοιπόν στις 20.30 στο Βακούρα για το "Λαβύρινθο του Πάνα"...

Κι εσείς μες στου Βάβουλα τη γούβα;

Στο Σχιστό, στο Κερατσίνι διευθύνει ο Μαντσίνι
και στου Βάβουλα το λάκκο παίζουν Μπρεχτ και Μπακαλάκο...
Nobody puts Baby in a corner!


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Μάθε να διαβάζεις τα μηνύματά μου, Βίκη. Έδειξα να μην ξέρω ότι του Βάκουρα είναι χαμηλοβόρεια; Άλλο δεν ήξερα. Ότι δεν είναι ... του μπάκουρα σήμερα.



stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Στο Σχιστό, στο Κερατσίνι διευθύνει ο Μαντσίνι
και στου Βάβουλα το λάκκο παίζουν Μπρεχτ και Μπακαλάκο...


Άλα!
Κάπου πέταξα μια σπόντα χθες-προχθές για τα Ευρωχάλια '85, αλλά πέρασε απαρατήρητη...
;)


inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Ρε γμτ έχω όλες τις κασέτες του, αλλά πρέπει να τις μετατρέψω σε CD! Πού πρέπει να απευθυνθώ;;
Nobody puts Baby in a corner!



auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Από τα πολλά πόστια θα χάσετε την ταινία. (Ο ξανά σκασμένος απ' τη ζήλια υπερνότιος).
Nick Roussos


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Φτου, πρέπει να φύγω!!
Χεχεχεχε (σαρδόνιο γελάκι)
Αχ, θάλασσα πετροθάλασσα...

ΥΓ Το get-together κανονίστηκε, το νήμα επιτέλεσε το σκοπό του, άρα αποδομήστε ελεύθερα!

@ Νατάσα (αλλά και Όντι): πρέπει κάποια στιγμή να ανοίξουμε νήμα για τον Χάρρυ Κλυνν. Καστοριάδη αυτοί; Τραμπάκουλα εμείς!!!


jglenis

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 519
    • Gender:Male
Quote
Ρε γμτ έχω όλες τις κασέτες του, αλλά πρέπει να τις μετατρέψω σε CD! Πού πρέπει να απευθυνθώ;;

http://www.harry-klynn.gr/klynngreek/index.php?option=com_docman&Itemid=73&task=view_category&catid=32&order=dmdate_published&ascdesc=DESC

Δεχόμεθα όμως και παραγγελίες για όσα δεν υπάρχουν εκεί...
Life is like a grammar lesson. You find the past perfect and the present tense.


progvamp

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1570
    • Gender:Female
Τελικά είναι στις 10.30 μ.μ.;

Καλά, δεν θά'ρθω. (λολ ζντουπ μπόινγκ ντόινγκ)

Καλή διασκέδαση!


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73949
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Μάθε να διαβάζεις τα μηνύματά μου, Βίκη. Έδειξα να μην ξέρω ότι του Βάκουρα είναι χαμηλοβόρεια; Άλλο δεν ήξερα. Ότι δεν είναι ... του μπάκουρα σήμερα.

Βακούρα.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Παιδιά, το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά σίγουρα δεν προλαβαίνω. Περιμένω τις πρώτες κριτικές από εσάς.
Νίκο, χιλιάδες γκουγκλιές ρίχνεις κάθε μέρα. Ρίξε και μια για το ΒΑΚΟΥΡΑ που είναι από τις παλαιότερες και καλύτερες αίθουσες στην πόλη μας.

Είπα να προλάβω τους υψηλονότιους, που προτίμησαν τις τελευταίες προβολές και Κύριος οίδε τι θα μας πουν, όταν με το καλό επιστρέψουν ζαλισμένοι από τις ουσίες και τα οινοπνεύματα που θα έχουν καταναλώσει για να ξεχάσουν αυτό που είδαν. Όπως θα έχετε ήδη καταλάβει, δεν μου άρεσε η ταινία και δεν μου άρεσε τόσο πολύ που δεν μπορώ να ξεχωρίσω τι με πρωτοχάλασε. Γι αυτό θα πω τι μου άρεσε: τα κοστούμια, η φωτογραφία και η ερμηνεία της Μαριμπέλ θέλω-και-τη μαμά-σου Βερντού (πολύ παρέα κάνω με αυτή την κοπέλα τελευταία). Νομίζω ότι σιγά σιγά καταλήγω ότι αυτό που με ενόχλησε περισσότερο και πραγματικά ένιωσα να με υποτιμά ήταν οι απίστευτα μονοδιάστατοι χαρακτήρες που έπλασαν οι δημιουργοί, όλοι οι ήρωες χωρίζοντας σε καλούς και κακούς. γενναίους και δειλούς, άσπρους και μαύρους, χοντρούς και λιγνούς (:)) και πάει λέγοντας, γέγονος που κάνει μια ταινία, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον απίστευτα βαρετή έως και αδιάφορη. Να προσθέσω και τα διάφορα "κουφά" του σεναρίου ("κουφά" ασυνεπή και ως προς τη λογική του φανταστικού) και την παγκόσμια σατανική συνομωσία που στήθηκε για την προώθηση της συγκεκριμένης ταινίας (από αστεράκια σφιχτοχέρηδων παραδοσιακά κριτικών να φαν' κι οι κότες) και θα έχετε μια αμυδρή εικόνα της σινεφιλικής απογοήτευσής μου (με λίγες πινελιές οργής).

Αυτά για το ...απόβραδο ενός φαύνου. Πάω τώρα να αποτοξινωθώ λιγάκι ώστε να προετοιμαστώ για να δω (ξανά) λίγο αληθινό σινεμά (δυστυχώς και πάλι στην ΤιΒί). Close up του Αμπάς Κιαροστάμι στις 24.00 στην Ετ1.

Edit: Υπογραφή: Βαλ!
« Last Edit: 09 Feb, 2007, 23:59:36 by w4tt4n4b3 »
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Quote
πρέπει κάποια στιγμή να ανοίξουμε νήμα για τον Χάρρυ Κλυνν. Καστοριάδη αυτοί; Τραμπάκουλα εμείς!!!

Και δεν ανοίγετε, εμείς που ενδιαφερόμαστε για την πολιτική, θ' ανοίξουμε νήμα για τον Λεβέντη κι έχουμε ντοκουμέντα δεκαετιασφεύγα.
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Τώρα επανέκαμψα (η νύχτα δεν πήγε χαμένη) αλλά ευτυχώς με πρόλαβε η Βαλ και κατήγγειλε την παγκόσμια συνωμοσία προώθησης μιας ταινίας που δεν σε χαλάει, αλλά σίγουρα είναι άκρως απλοϊκή, και ασυνάρτητη εκεί που δεν είναι απλοϊκή. Αλλά η μουσική, ωραία! Περισσότερα από τους αυριανούς αποδομητές, όλους πάνω-κάτω το ίδιο απογοητευμένους (από την ταινία, όχι από το ξενύχτι ρεκόρ).


 

Search Tools