Site moved to new server

spiros · 12 · 5845

spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour
The site has been migrated to a new server (as a precaution after the hacker attack) and a number of issues (like displaying the correct server time for Athens, Greece) are still being worked on.

Please hold on.
« Last Edit: 11 Jul, 2007, 14:03:51 by spiros »


NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Πέρα από το πρόβλημα εμφάνισης της σωστής ώρας, Σπύρο, εγώ αντιμετωπίζω και πρόβλημα με τους συνδέσμους στις ειδοποιήσεις που με στέλνουν αλλού για αλλού.

Π.χ. αυτός ο σύνδεσμος https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=11318.new#new με στέλνει στο μήνυμα του Zephyrous "custom-hosted" στην ενότητα Translation Assistance > English > Greek Translation Forum > Information Technology.
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Νάντια, έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα κι έχω ήδη ενημερώσει τον Σπύρο.

Υποθέτω ότι θα πρέπει να κάνουμε λίγη υπομονή. Σωστά, Σπύρο;

Στο μεταξύ, θα πρότεινα να κάνουμε λίγο κράτει στα μηνύματά μας γιατί βλέπω ότι αρκετά μηνύματα χάνονται και τα τρώει το μαύρο σκοτάδι.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour
Π.χ. αυτός ο σύνδεσμος https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=11318.new#new με στέλνει στο μήνυμα του Zephyrous "custom-hosted" στην ενότητα Translation Assistance > English > Greek Translation Forum > Information Technology.

Και πού θα έπρεπε να σε στέλνει κανονικά;

Quote
Στο μεταξύ, θα πρότεινα να κάνουμε λίγο κράτει στα μηνύματά μας γιατί βλέπω ότι αρκετά μηνύματα χάνονται και τα τρώει το μαύρο σκοτάδι.

Πότε πρόσεξες κάποιο μήνυμα που χάθηκε τελευταία φορά;
« Last Edit: 11 Jul, 2007, 14:15:21 by spiros »



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Σπύρο το σώμα του μηνύματος ειδοποίησης που αναφέρει η Νάντια, έχει ως εξής:

Quote
Ο χρήστης 'elenangie', υπέβαλε ένα νέο θέμα, 'Χαίρετε!', σ' έναν πίνακα συζητήσεων που παρακολουθείτε.

Δείτε το στη διεύθυνση
https://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=11318.new#new

Το κείμενο του θέματος είναι το παρακάτω:

Σας χαιρετώ όλους!
Έπεσα τυχαία πάνω στο site σας και το θεώρησα πολύ ενδιαφέρον!Τα συγχαρητήρια μου!Λοιπόν για να συστηθώ κι εγώ: Με λένε Έλενα και μένω πλέον μόνιμα Ελλάδα (μεχρι στιγμής βέβαια για αργότερα βλέπουμε!) και λέω πλέον γιατι μέχρι πέρυσι ήμουν μεταξύ Γαλλίας Αγγλίας και Ιταλίας για σπουδές και εργασία. Αποφάσισα λοιπόν εδώ και λίγο παραπάνω απο ένα χρόνο να επιστρέψω στα πάτρια εδάφη και να αφήσω τους "ευρωπαισμούς" για λίγο αργότερα! (το ελπίζω τουλάχιστον!)

Ακυρώστε την παρακολούθηση νέων θεμάτων από αυτόν τον πίνακα συζητήσεων πατώντας εδώ: https://www.translatum.gr/forum/index.php?action=notifyboard;board=16.0

Χαιρετισμοί,n Η ομάδα του Translatum Greek Translation Forum.

Όπως βλέπεις, δεν θα έπρεπε να πηγαίνει πάνω στο νήμα του Γιάννη. Ωστόσο, δεν βρίσκω πουθενά το μήνυμα της Έλενας. Γι' αυτό είπα ότι διάφορα μηνύματα χάνονται.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Πήρα από τον Σπύρο το εξής μήνυμα, το οποίο δεν εμφανίστηκε εδώ:

There is a problem with the IPs and as a result you see 2 different images of the site, one from the old and one from the new server (this is posted on the old server, hmm, I think!).

Until having this sorted, the forum will remain in maintenance mode.


Παναπεί, στο migration τα μισά πουλιά έχουνε μείνει πίσω.

Με άλλα λόγια, ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ. ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΜΟΝΟ. Μέχρι να μας πει ο Σπύρος ότι όλα είναι (περίπου) εντάξει.
« Last Edit: 11 Jul, 2007, 15:11:56 by nickel »


F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Με άλλα λόγια, ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ. ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΜΟΝΟ. Μέχρι να μας πει ο Σπύρος ότι όλα είναι (περίπου) εντάξει.

Any news?


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Any news?

Μερικοί γράφουμε χωρίς να περιμένουμε ειδήσεις, at our own risk.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Μερικοί γράφουμε χωρίς να περιμένουμε ειδήσεις, at our own risk.

Ναι, δεν κρατιέστε πια...
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


progvamp

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1570
    • Gender:Female
Α, γι' αυτό χθες που πήγα να μπω δεν μπορούσα! That explains...

Όσο για τα μηνύματα που χάνονται, σε κάποια φάση είχα διαγράψει εγώ αρκετά δικά μου, που δεν αφορούσαν όμως το γλωσσάρι μας ή άλλα σημαντικά τμήματα ή συζητήσεις του φόρουμ. Ίσως να το κάνουν και άλλοι αυτό με παλιότερα μηνύματά τους. :D


Porkcastle

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 424
Μέχρι χθες αργά δεν άνοιγε η σελίδα, από σήμερα όμως μπαίνω κανονικά. Έγινε η μετακόμιση ή απλά έτυχε και μπορώ να μπαίνω;


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour

 

Search Tools