Του κουτιού τα παραμύθια

zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male

Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Το έβλεπα

Ρούχλας → Παύλος Κοντογιαννίδης
« Last Edit: 15 Dec, 2006, 02:03:25 by Πρωτέαs »
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.



zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
'Εεετσι...

www.koproskilo.gr η πηγή. ;)
« Last Edit: 15 Dec, 2006, 01:56:06 by zephyrous »


Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Θεά η Παρασκευούλα!!!
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.



elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Το έβλεπα

Ρούχλας → Παύλος Κοντογιαννίδης
'Ολοι το βλέπαμε. Φα δίεση ο Φιόγκος, στο μι ήταν η Μηλιά;

By the way, Γιάννη μου, και όλοι οι άλλοι στα Εξάρχεια στου Μπάρμπα Γιάννη και μάλιστα ΔΥΟ παρέες. Η μία παρέα φεύγοντας (ξεφτίλα στην τσιγκουνιά) έστειλε στην άλλη παρέα (Νίκος, Μπαμπούρης, Σπύρος και δύο τσούπρες) μόνο δύο μπύρες. Ο Ρενν. λέει: οι μπύρες ήταν για τις κοπέλ(λ)ες, εγώ λέω: για πλησίασε, μωρό μου. Κι εσύ κάτσε να κάνεις Xmas στην Γκιλφόρδη.

Μουτς!
« Last Edit: 15 Dec, 2006, 02:42:19 by elena petelos »


zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Στου μπαρμπα-Γιάννη, ε; Αχ, και μου λείπει η γωνιά μου. Κλειδωμένη την είχα... τότε, σχεδόν κάθε μεσημέρι (μετά έμαθα τι σημαίνει κατσαρόλα και τηγάνι). ;)
Πάλι καλά που η μία παρέα δεν έστειλε στην άλλη το "μοσχαράκι του μπαρμπα-Γιάννη". Εγκεφαλικά θα είχαμε. :))


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Πάλι καλά που η μία παρέα δεν έστειλε στην άλλη το "μοσχαράκι του μπαρμπα-Γιάννη". Εγκεφαλικά θα είχαμε. :))

Πράγματι! "Κλείσε το πια, παιδί μου, το τρανσλάτουμ. Τώρα! Δεν είναι το προσωπικό σου ημερολόγιο!"

Καληνύχτα!


zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Παρακαλώ τους συντονιστές να διαγράψουν το μήνυμα της... αποπάνω. Ξου! :)


Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Παρακαλώ τους συντονιστές να διαγράψουν το μήνυμα της... αποπάνω. Ξου! :)

Τι δράμα περνάς κι εσύ!!!
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.


zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male

elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Και της αποπάνω! :)

Ντροπή! Πώς μιλάς έτσι στην Σταυρούλα; Θα σε πάω (για τιμωρία) σε φιλολογικό σαλόνι!


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
'Ολοι το βλέπαμε. Φα δίεση ο Φιόγκος, στο μι ήταν η Μηλιά;
"Φα δίεση ο Φιόγκος
 κι ο Ρούχλας είναι λα
 ο Σεβαστιανός διηγείται στη γραμμή του σι
και στο μι τραγουδάει παραμύθια η Μελιά...."

By the way, Γιάννη μου, και όλοι οι άλλοι στα Εξάρχεια στου Μπάρμπα Γιάννη και μάλιστα ΔΥΟ παρέες. Η μία παρέα φεύγοντας (ξεφτίλα στην τσιγκουνιά) έστειλε στην άλλη παρέα (Νίκος, Μπαμπούρης, Σπύρος και δύο τσούπρες) μόνο δύο μπύρες. Ο Ρενν. λέει: οι μπύρες ήταν για τις κοπέλ(λ)ες, εγώ λέω: για πλησίασε, μωρό μου. Κι εσύ κάτσε να κάνεις Xmas στη Γκιλφόρδη.

Ααααααααααααααα, ιδού η λύσις του μυστηρίου, λοιπόν. Πολύ φοβάμαι, Ζέφυρε, ότι τη γωνιά σου σού την κρατήσαμε ζεστή εμείς. Κι εκεί που τα λέγαμε, έρχεται το "κατάστημα" και προσφέρει δυο μπουκάλια εκ μέρους του "Τζου", ο οποίος στο μεταξύ είχε φύγει. Είδαμε κι αποείδαμε να ανακαλύψουμε ποιος ήτο ο άγνωστος (Εβραίος;) και τελικά ανταλλάξαμε τις μπύρες με λίγο κρασί ακόμα διότι η παρέα δε σήκωνε μπυροποσία... En tous cas, μερσούμε πολύ.

Ανταπόκριση εξ' Αθηνών,

μία εκ των τσουπρών.
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.


Ααααααααααααααα, ιδού η λύσις του μυστηρίου, λοιπόν. Πολύ φοβάμαι, Ζέφυρε, ότι τη γωνιά σου σού την κρατήσαμε ζεστή εμείς. Κι εκεί που τα λέγαμε, έρχεται το "κατάστημα" και προσφέρει δυο μπουκάλια εκ μέρους του "Τζου", ο οποίος στο μεταξύ είχε φύγει. Είδαμε κι αποείδαμε να ανακαλύψουμε ποιος ήτο ο άγνωστος (Εβραίος;) και τελικά ανταλλάξαμε τις μπύρες με λίγο κρασί ακόμα διότι η παρέα δε σήκωνε μπυροποσία... En tous cas, μερσούμε πολύ.

Ανταπόκριση εξ' Αθηνών,

μία εκ των τσουπρών.
Ουχί "τζου". Τσίου. Tsioutsiou τα πουλάκια. Κατοικοεδρεύουν δίπλα.

:))) O Nίκος, πάντως, δεν φάνηκε να μπερδεύτηκε (ή μάλλον στην πορεία ξεμπερδεύτηκε και μέσα στην καλή χαρά άρχισε να μου λέει για την Έφη... Ζαρατούστρα). Αλλά εσείς ήρθατε μετά και καθόσασταν αλλού....)

:)))
« Last Edit: 15 Dec, 2006, 02:49:16 by elena petelos »


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
Ουχί "τζου". Τσίου. Tsioutsiou τα πουλάκια. Κατοικοεδρεύουν δίπλα.

Ε, ναι, στην πορεία καταλάβαμε ότι επρόκειτο περί "τιτιβίσματος", αλλά το "κατάστημα" επέμενε πεντακάθαρα "τζου", so it took us a while...
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Ε, ναι, στην πορεία καταλάβαμε ότι επρόκειτο περί "τιτιβίσματος", αλλά το "κατάστημα" επέμενε πεντακάθαρα "τζου", so it took us a while...

 Ήταν το μούσι στη μέση. Το αφήσαμε για καμουφλάζ στο κέντρο...

:))


(btw: το κατάστημα ήθελε να μάθει αν προτιμούμε Amstel ή Heineken. Να μας πείτε τις προτιμήσεις σας να ξέρουμε next time. :))
« Last Edit: 15 Dec, 2006, 02:56:06 by elena petelos »


 

Search Tools