The Ramones - I believe in miracles (lyrics) και άλλα χριστουγεννιάτικα δωράκια

inertia · 19 · 5697

inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Μιας και το θίξαμε το θέμα Ramones, είπα να ευχηθώ με αυτόν τον τρόπο για τις γιορτές!

I believe in miracles

I used to be on an endless run.
Believe in miracles cause Im one.
A have been blessed with the power to survive.
After all these years Im still alive.

Im out here cookin with the band.
Im no longer a solitary man.
Every day my time runs out.
Lived like a fool, thats what I was about, oh.

I believe in miracles.
I believe in a better world for me and you.
Oh, I believe in miracles.
I believe in a better world for me and you.

Tattoo your name on my arm.
I always said my girls my good luck charm.
If she could find a reason to forgive,
Then I could find a reason to live.

I used to be on an endless run.
Believe in miracles cause Im one.
A have been blessed with the power to survive.
After all these years Im still alive.

I believe in miracles.
I believe in a better world for me and you.
Oh, I believe in miracles.
I believe in a better world for me and you.

I close my eyes and think how it might be.
The futures here today.
Its not too late.
Its not too late, yeah!

I believe in miracles.
I believe in a better world for me and you.
Oh, I believe in miracles.
I believe in a better world for me and you.
« Last Edit: 21 Oct, 2008, 20:12:56 by Ion »
Nobody puts Baby in a corner!


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Οι Ramones είναι πάντα καλοδεχούμενοι, έστω και από τη φάση της παρακμής τους...
:)
« Last Edit: 21 Oct, 2008, 20:19:54 by Ion »



banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Αναλογιστείτε για μια στιγμή πόσο ασήμαντοι είστε μέσα στο χώρο και το χρόνο, ένα τίποτε που δισεκατομμύρια νετρίνα το διαπερνούν κάθε δευτερόλεπτο. Ταυτόχρονα, στον απειροελάχιστο χώρο και χρόνο που καταλαμβάνετε, αυτή είναι η αιωνιότητά σας για σας και τους δικούς σας, τους αγαπημένους σας, τους φίλους σας. Για σας και για όλους αυτούς, κάντε την να αξίζει, κάθε στιγμή της. Σας εύχομαι τούτες οι γιορτές να είναι γεμάτες γνήσια χαμόγελα. Να νιώθετε πραγματικά τυχεροί για ό,τι έχετε και για ό,τι καλύτερο σάς έρθει ακόμα. Εγώ νιώθω πολύ τυχερός, αλήθεια, που μέσα απ’ αυτό το χώρο και το χρόνο που πέρασε μεγάλωσα τόσο πολύ τον κύκλο μου (και τη φαμίλια μου) με τόσους καλούς φίλους και «ανιψοξάδελφα» – και σας καμαρώνω όλους. Σας ευχαριστώ και να ’στε όλοι καλά.

Μικρά δωράκια: ένα γελαστό The Twelve Days of Christmas και μια φοβερή Sarah Vaughan στο Here, There and Everywhere των Μπιτλς.


Συγγνώμη που με βγαίνει το μελό μου πάντα τέτοιες μέρες. Μου περνάει αμέσως, μην ανησυχείτε...
« Last Edit: 21 Oct, 2008, 20:27:00 by Ion »


Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
με τόσους καλούς φίλους και «ανιψοξάδελφα» – και σας καμαρώνω όλους. Σας ευχαριστώ και να ’στε όλοι καλά.

...και βαφτιστήρια...και βαφτιστήρια!!!!!
;-ΡΡΡΡ
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.



zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Είσαι σίγουρος ότι μας καμαρώνεις όλους; Εμένα με βρίζεις όλη μέρα. :))
Καλά να είσαι, Νίκο. ;)


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Γιάννη, μην ανησυχείς. Κι εμένα με βρίζει αλλά κατά βάθος (απροσμέτρητο) μάς αγαπάει όλους.:-) Ευχαριστούμε, Νίκο.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
...και βαφτιστήρια...και βαφτιστήρια!!!!!
;-ΡΡΡΡ

Για τα βαφτιστήρια, έχω λίθιο. Μόνο 16 ΜΒ.
« Last Edit: 21 Oct, 2008, 20:29:15 by Ion »


Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Για τα βαφτιστήρια, έχω λίθιο. Μόνο 16 ΜΒ.

Γιατί;

Υ.Γ. αυτό ήταν μια γνήσια απορία....
« Last Edit: 21 Oct, 2008, 20:31:23 by Ion »
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Επειδή μόλις το άκουσα και μου άρεσε πολύ και ήθελα να το μοιραστώ με τα βαφτιστήρια μου.


Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Αχ! Σε προτιμώ πιο...πιο... sarcastic....φτάνει με το μελό για σήμερα ;-Ρ
Εννοείται ότι με άρεσε Χριστουγεννιάτικος μποναμάς, ε;
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Αχ! Σε προτιμώ πιο...πιο... sarcastic....φτάνει με το μελό για σήμερα ;-Ρ

Μπορώ να γίνω και «αρκαστικός» και να σου θυμίσω το αστείο που εξηγεί πώς βρέθηκε το αγγελάκι με το δέντρο ... — τέλος πάντων, το αγγελάκι στην κορυφή του δέντρου.



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Εξαιτίας σας δεν έβαλα το αγγελάκι στην κορφή του δέντρου μου και προτίμησα ένα αστέρι.

Ακούω το Twelve Days of Christmas που είναι υπέροχο.:-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
να σου θυμίσω το αστείο που εξηγεί πώς βρέθηκε το αγγελάκι με το δέντρο ... — τέλος πάντων, το αγγελάκι στην κορυφή του δέντρου.
Εγώ έχω να καταγγείλω ότι δεν ξέρω πώς βρέθηκε το αγγελάκι στην κορυφή του δέντρου.

Αχ! Σε προτιμώ πιο...πιο... sarcastic....φτάνει με το μελό για σήμερα ;-Ρ
Καλέ, αφήστε τον άνθρωπο να γίνει λίγο πιο σαντιμαντάλ κατά πώς του βγαίνει γιορτάρες μέρες... ["Λόγω της ημέεεεεεερας!"] Νίκο, σε παρακαλώ πολύ, να σου βγει ένας συναισθηματισμός και μία μελούρα και μία πονοψυχιά και αύριο, όταν θα δεις τα κάκιστης ποιότητας λήμματα- υπολείματα που θα σου φέρουμε ως εργασία... (Μεταξύ μας, ζόρικα τα πράματα. Δύσκολοι καιροί για λεξικογράφους.) Και φυσικά σε ευχαριστούμε για τα δώρα σου. Πάσης φύσεως. :)

υ.γ.: Εκείνα τα αόριστα αρθράκια επιτρέψετέ μου τα, σας παρακαλώ, έτσι καταχρηστικά. Και ιδιωματικά.
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Εγώ έχω να καταγγείλω ότι δεν ξέρω πώς βρέθηκε το αγγελάκι στην κορυφή του δέντρου.

Δύσκολη μέρα στο Βόρειο Πόλο ή πώς το λένε εκείνο το μέρος όπου μένει ο άγιος Βασίλης: τα καλικαντζαράκια που φτιάχνουν τα δώρα των παιδιών απειλούσαν να απεργήσουν (πάντα τέτοιες μέρες βρίσκουν για να απεργήσουν), οι τάρανδοι έφαγαν κάτι με σαλμονέλα και είχαν καταβρομίσει τον τόπο και δεν μπορούσαν να πάρουν τα πόδια τους, τα κωλοπαιδάκια απ' όλο τον κόσμο ζητούσαν ηλεκτρονικά παιχνίδια και όπλα καταστροφικά, η κυρία Αγιοβασίλη μουρμούριζε όλη τη μέρα ότι δεν μπορούν να περάσουν ποτέ τις γιορτές μόνοι τους στην ησυχία τους, ο άγιος πάτησε κάτι που είχαν αφήσει οι τάρανδοι (που λέγαμε) και γλίστρησε και έγινε ένα με το χιόνι και, πάνω εκεί, τον πλησίασε ένα αγγελάκι μ' ένα έλατο και τον ρώτησε: «Άγιε Βασίλη, αυτό πού να το βάλω;»

Υπάρχει και το αντίστροφο βέβαια... Το παρακάτω είναι το χαρτί που έφερε η κυρία αγιοβασιλική για τις γιορτές.


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
Χαχαχαχαχαχαχαχα! Για το ανέκδοτο.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ! Για το χαρτί.
:))))))))))))))))))
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


 

Search Tools