Eurovision 2007

F_idάνι · 216 · 28436

auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Το ηθικό δίδαγμα του χθεσινοβραδινού τσιρκ... ε, χαβαλέ ήθελα να πω:

Παιδάκια, τα τέρατα και οι ροκάδες παίζανε πέρυσι. Εφέτος όλα τα τσίρκουλα πήραν τον πούλο απ' τον πρώτο γύρο. Σειρά έχει ο τύπος με το αλουμινόχαρτο στο κεφάλι.
Nick Roussos


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Μα, να μην περάσει η Κύπρος στον τελικό που έβγαινε για περίπατο μπροστά στις άλλες #$@#%@#% που ήταν στον ημιτελικό;
Ντροπή και αίσχος!!!!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις



Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Μα, να μην περάσει η Κύπρος στον τελικό που έβγαινε για περίπατο μπροστά στις άλλες #$@#%@#% που ήταν στον ημιτελικό;
Ντροπή και αίσχος!!!!
ΑΔΙΚΙΑ!!! Αυτό έχω να πω!!!
"Only Love can leave such a... Mark!"


NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Μα, να μην περάσει η Κύπρος στον τελικό που έβγαινε για περίπατο μπροστά στις άλλες #$@#%@#% που ήταν στον ημιτελικό;
Ντροπή και αίσχος!!!!

ΑΔΙΚΙΑ!!! Αυτό έχω να πω!!!

Εγώ, πάλι γιατί το περίμενα αυτό;;

Με γαλλικό στίχο πού πας βρε Καραμήτροοοοοοοο;;;;.... Εδώ, η Γαλλία (που κάποτε μεσουρανούσε) χρόνια πια πατώνει, και η Κύπρος πήγε με γαλλικό στίχο;;;; Θα πρέπει (φευ) να συνειδητοποιήσουμε ότι η Ευρώπη είναι πια αγγλόφωνη :-(( Γι' αυτό και τα τραγούδια (τα καλά) με στίχους σε άλλη γλώσσα πλην των αγγλικών σπανίως (έως καθόλου) βγαίνουν πρώτα (βλ. Μαυροβούνιο κ.λπ. επιτυχίες βαλκανικών χωρών σε προηγούμενα έτη).

Άσε που το στυλάκι του Κοργιαλά μου την έσπασε αφάνταστα, όπως και παλιμπαιδίζουσα Ευριδίκη... Κρίμα, γιατί έχει φανταστική φωνή!!!

Το ηθικό δίδαγμα του χθεσινοβραδινού τσιρκ... ε, χαβαλέ ήθελα να πω:

Παιδάκια, τα τέρατα και οι ροκάδες παίζανε πέρυσι. Εφέτος όλα τα τσίρκουλα πήραν τον πούλο απ' τον πρώτο γύρο. Σειρά έχει ο τύπος με το αλουμινόχαρτο στο κεφάλι.

Συμφωνώ με όλα και επαυξάνω :-)
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi



auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Πήρατε πρέφα πως σχεδόν ό,τι λαμέ καταβαραθρώθηκε; Μοναδική παραφωνία εκείνο το σούργελο της Σλοβενίας. Να μου το θυμηθείτε: εφέτος θα βγει Ζλόου κομμάτι. Καμιά Ουγγαρία, καμιά Σερβία...
Nick Roussos


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Πήρατε πρέφα πως σχεδόν ό,τι λαμέ καταβαραθρώθηκε; Μοναδική παραφωνία εκείνο το σούργελο της Σλοβενίας. Να μου το θυμηθείτε: εφέτος θα βγει Ζλόου κομμάτι. Καμιά Ουγγαρία, καμιά Σερβία...


Λες να γίνει επιστροφή στις μπαλάντες; Δεν θα το αντέξω! Τόσα χρόνια τις τρώγαμε στη μούρη. Μα καμία έμπνευση να μην υπάρχει για κάτι καινούργιο; Εγώ λέω να πιάσουμε από ένα μουσικό όργανο ο καθένας -ότι του βρίσκεται, βρε παιδί μου, του καθενός- μπας και βγει τίποτα καλό γιατί δεν μας βλέπω καλά!

Εμένα, πάντως, το τραγούδι του κύριου με τα πούπουλα μου άρεσε!!! Επίσης, και το προτελευταίο ήταν καλό.
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
ΜΕ άρεσε η Ουγγαρία... αν και δεν άκουσα όλα τα τραγούδια, το εν λόγω κομμάτι ήταν καλό. Οι άντρες της παρέας προτίμησαν Πορτογαλία, Πολωνία και  Μολδαβία!!!!!! ;-)))))
"Only Love can leave such a... Mark!"


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
ΜΕ άρεσε η Ουγγαρία... αν και δεν άκουσα όλα τα τραγούδια, το εν λόγω κομμάτι ήταν καλό. Οι άντρες της παρέας προτίμησαν Πορτογαλία, Πολωνία και  Μολδαβία!!!!!! ;-)))))

Μα να υπάρχει ταύτιση σε όλους τους άντρες όλων των παρεών -όχι αυτών που φοράμε στην παραλία-! Γιατί άραγε!!!!! Πάντως, η Πορτογαλία μου άρεσε και εμένα.
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Στην Πολωνία κοιτούσα τις χορεύτριες. (Την κρεμάστρα-τραγουδίστρια όχι). Το τραγούδι ήτο άθλιο, λίαν επιεικώς.
Στην Πορτογαλία σηκώθηκα για σνακ. Ούτως ή άλλως, απεχθάνομαι γενικώς τα λατινοειδή κατασκευάσματα, η δε αοιδός ήταν για νηστεία.
Καλό το χαμηλοκάβαλο της Μολδαβίας. Το τραγούδι συζητιέται.

Ουγγαρία - ωραίο τραγούδι, φρικώδης σκηνική εμφάνιση.

Είναι γνωστό ότι ψήφιζα Βουλγαρία, τώρα πάω και Σερβία. (Πρώτη φορά. Όταν είχε βγει εκείνο το ανεκδιήγητο που είχε έρθει δεύτερο τη χρονιά του Ρουβά, εκείνο που δεν είχε αρχή μέχρι και τέλος και θύμιζε Ερίκο Μασίας, κόντεψα να φρικάρω).

Μου ψιλοάρεσε και η Γεωργία - άσμα και αοιδός. Ειδικά σε κάνα κλαμπ με τσίτα τα γκάζια θα είναι ό,τι πρέπει.

Κύπρος- πιστεύω ειλικρινά ότι έπρεπε να έχουν διαφορετική παρουσίαση.

Δανία -  έλεος! Έλεος, έβλεπα εκείνη τη γάμπα ποδοσφαιριστή και μου ερχόταν εμετός.

Σλοβενία - απίστευτο ξερατό. Παλιά κακή γιουροβίζιον στα ακόμα χειρότερά της.

Nick Roussos


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Στην Πολωνία κοιτούσα τις χορεύτριες. (Την κρεμάστρα-τραγουδίστρια όχι). Το τραγούδι ήτο άθλιο, λίαν επιεικώς.
Στην Πορτογαλία σηκώθηκα για σνακ. Ούτως ή άλλως, απεχθάνομαι γενικώς τα λατινοειδή κατασκευάσματα, η δε αοιδός ήταν για νηστεία.
Καλό το χαμηλοκάβαλο της Μολδαβίας. Το τραγούδι συζητιέται.

Ουγγαρία - ωραίο τραγούδι, φρικώδης σκηνική εμφάνιση.

Είναι γνωστό ότι ψήφιζα Βουλγαρία, τώρα πάω και Σερβία. (Πρώτη φορά. Όταν είχε βγει εκείνο το ανεκδιήγητο που είχε έρθει δεύτερο τη χρονιά του Ρουβά, εκείνο που δεν είχε αρχή μέχρι και τέλος και θύμιζε Ερίκο Μασίας, κόντεψα να φρικάρω).

Μου ψιλοάρεσε και η Γεωργία - άσμα και αοιδός. Ειδικά σε κάνα κλαμπ με τσίτα τα γκάζια θα είναι ό,τι πρέπει.

Κύπρος- πιστεύω ειλικρινά ότι έπρεπε να έχουν διαφορετική παρουσίαση.

Δανία -  έλεος! Έλεος, έβλεπα εκείνη τη γάμπα ποδοσφαιριστή και μου ερχόταν εμετός.

Σλοβενία - απίστευτο ξερατό. Παλιά κακή γιουροβίζιον στα ακόμα χειρότερά της.



Ποιό χαμηλοκάβαλο;;; Χαμηλοκάβαλο είναι όταν κρύβει και κάτι! Αυτό ήταν φορα-παρτίδα-έχω-και-τέτοιο-ναι-δεν-το ξέρατε-ας-σας-το-δείξω παντελόνι!

Για την γάμπα ποδοσφαιριστή-αρσιβαρίστα θα συμφωνήσω αλλά επειδή οι πιο πολλές εμφανίσεις ήταν σουργελοειδείς, προσπαθούσα να ακούσω μόνο το τραγούδι και να μην εστιάσω στις εμφανίσεις. Το τραγούδι ήταν καλό.

Η Βουλγαρία ήταν ξερατό! Η τραγουδίστρια ήταν απίστευτα βραχνιασμένη, οι κραυγές θύμησαν αγέλη λύκων και το άνθρωποι-ορχήστρα με χάλασε πολύ!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Για την γάμπα ποδοσφαιριστή-αρσιβαρίστα θα συμφωνήσω αλλά επειδή οι πιο πολλές εμφανίσεις ήταν σουργελοειδείς, προσπαθούσα να ακούσω μόνο το τραγούδι και να μην εστιάσω στις εμφανίσεις. Το τραγούδι ήταν καλό. Τότε να ακούσεις τον διαγωνισμό στο ραδιόφωνο. Το έκανα τρεις χρονιές. Δεν ακούγεται ούτε ένα τραγούδι, πίστεψέ με!

Η Βουλγαρία ήταν ξερατό! Η τραγουδίστρια ήταν απίστευτα βραχνιασμένη, οι κραυγές θύμησαν αγέλη λύκων και το άνθρωποι-ορχήστρα με χάλασε πολύ!

Πράγματι. Ο ήχος τους ήταν κάκκιστος. Έφτιαξε αργότερα. Όλο το μπιτ είχε πάει περίπατο και το  τραγούδι χαντακώθηκε. Είναι κομματάρα, όμως.
Nick Roussos


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Πράγματι. Ο ήχος τους ήταν κάκκιστος. Έφτιαξε αργότερα. Όλο το μπιτ είχε πάει περίπατο και το  τραγούδι χαντακώθηκε. Είναι κομματάρα, όμως.

Θα την ακούσω στο ραδιόφωνο και θα σου πω!!! ;-)
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Υπάρχει κι εδώ. Βάλε βολιούμια.
Nick Roussos


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Υπάρχει κι εδώ. Βάλε βολιούμια.


Δεν έχωσα και πολλά βολιούμια γιατί είμαστε γραφείο εδώ! Αλλά εντάξει, καλό είναι. Νομίζω ότι το σώζει η διαφορετικότητά του.
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


spaceoddity

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1206
    • Gender:Female
Παιδιά σοβαρά αποκλείστηκε η Κύπρος;;;; Πολύ με άρεσε το κομσί-κομσά! (κι ας είναι με ντεμοντέ γαλλικό στίχο!)
Επίσης με άρεσε (Αναστασία με κόλλησες, είπαμε την τραβάει ο οργανισμός μου τη Μακεδονία!) το Βέλγιο με το σούπερ disco glam (off-topic: την άπαιχτη διαφήμιση με τον χοντρό τύπο να χορεύει something hot, like a phenomenon την θέλω! ξέρετε αν κυκλοφορεί στο ίντερνετ;)
Της Ουγγαρίας πολυ δυνατό το blues (αν είναι να βγει slow κομμάτι, ας είναι αυτό)
Μετά αποκοιμήθηκα... α ναι, είδα και Τουρκία και τολμώ να πω ότι συμπαθητικό το βρήκα το συνδυασμό Robbie Williams - τσιφτετέλι τούρκικο - κολλάρο Κλεοπάτρας...


 

Search Tools