Οι στόχοι ζωής του Στέφανου Τσιτσιπά | Stefanos Tsitsipas' life goals

wings · 1 · 1568

wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Οι στόχοι ζωής του Στέφανου Τσιτσιπά | Stefanos Tsitsipas' life goals

Back home, Mallorca boat trip & more | VLOG 1 - YouTube

Μετά το 2:54 στο βίντεο | After 2:54 in video

In Greek
Λοιπόν, υπάρχουν 3 πράγματα που θέλω να καταφέρω στη ζωή μου. Δεν μιλάω για τη δουλειά μου, οι επαγγελματικοί στόχοι είναι χώρια.

1ος στόχος: Να χτίσω ένα σπίτι για την οικογένειά μου, ώστε να μπορούμε να ζήσουμε όλοι μαζί εδώ, στην πόλη όπου γεννήθηκα.
2ος στόχος: Όσο τρελό κι αν ακούγεται, να αγοράσω ένα ελικόπτερο (για τις μετακινήσεις μας, για ακόμη περισσότερες μετακινήσεις).
3ος στόχος: Να δημιουργήσω ένα ίδρυμα, έναν χώρο όπου τα παιδιά θα μπορούν να βρίσκουν χρηματοδότηση για τα όνειρά τους, τα παιδιά θα μπορούν να βρίσκουν ένα καταφύγιο και βοήθεια για τον αθλητισμό (αθλητική παιδεία, αθλητική κουλτούρα) που θα δίνει σε εφήβους και μικρά παιδιά με μεγάλες προσδοκίες και μεγάλα όνειρα περισσότερες ευκαιρίες να τα καταφέρουν, σε όποιο άθλημα κι αν θέλουν να διακριθούν. Και πραγματικά ελπίζω ότι αυτό το όνειρό μου θα έρθει μια μέρα που θα πραγματοποιηθεί. Δουλεύω σκληρά για να το πετύχω, κάθε μέρα που περνάει πασχίζω για να φτάσω εκεί που θέλω.

In English
So, there are 3 things that I want to achieve in my life; except for my profession, these are separate goals.

Number 1: Build a home for my family, for all of us to live here, in the town that I was born in.
Number 2: As crazy as it may sound, buy a helicopter; transportation, more transportation.
Number 3: Build a foundation; a place where: kids can have their dreams funded, kids can have a shelter, help with sports (sports education, sports culture) expanding the opportunities for adolescents and young kids with big aspirations and dreams to make it, in whichever sport they want to make it. And I really hope this dream comes true one day; working hard to get there, working my ass off every single day to get where I want.

Του εύχομαι ολόψυχα να είναι γερός και δυνατός πολλά χρόνια για να τα καταφέρει, ιδίως στον τρίτο στόχο του.
« Last Edit: 04 Aug, 2022, 18:54:30 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools