Νέο μέλος στο forum!!!!

Gina · 4 · 3620

Gina

• Semi-Newbie
  • *
Καλησπέρα σε όλους!

Ονομάζομαι Τζίνα Μπαδράκα, 27 ετών και μένω στη Θεσσαλονίκη..

Βασικά, είμαι καθηγήτρια αγγλικών και γαλλικών και τελειώνω -αισίως- σύντομα της σχολή Μετάφρασης του Ιονίου!
Ασχολούμαι με τη διδασκαλία των ξένων γλωσσών από το 1996 - μικρή ξεκίνησα - και τα τελευταία χρόνια ασχολούμαι και με τις μεταφράσεις. Δεν έχω συνεργαστεί με κάποιο γραφείο, είμαι περισσότερο αυτοαπασχολούμενη..Αισιοδοξώ πάντως σύντομα να βάλω τα πράγματα σε μια σειρά και να δικτυωθώ λίγο παραπάνω, αφού είμαι όντως ερωτευμένη με τη μετάφραση!!

Χάρηκα πολύ που ανακάλυψα την παρέα σας, δεν γνωρίζομαι με κάποιον προσωπικά αλλά αρκετά ονόματα μου είναι οικεία και από κάποιο άλλο forum!! Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία της δημιουργίας αυτής της ομάδας!

Ελπίζω να μπορέσω και εγώ να φανώ κάπως χρήσιμη και να συνεισφέρω με τις γνώσεις μου στην γενικότερη ενημέρωσή μας!!

Φιλικά,

Τζίνα
Gina Badraka

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Καλωσόρισες, Τζίνα και καλή συνέχεια σε ό,τι κάνεις.

Χαίρομαι πολύ που ακούω ότι είσαι ερωτευμένη με την μετάφραση - αυτό σημαίνει πως σίγουρα θα βρεις το δρόμο σου.

Και για να γίνω κι εγώ μια φορά τοπικίστρια και να το ευχαριστηθεί η ψυχή μου - χαίρομαι ακόμη περισσότερο που στο φόρουμ εμφανίστηκε μια ακόμη συντοπίτισσα.:-)

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και είμαι σίγουρη ότι μαζί θα μαθαίνουμε κάθε μέρα και κάτι παραπάνω.

Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

ChristinaVS

• Jr. Member
  • **
Τζίνα, γεια, χαίρομαι που σε βλέπω επιτέλους στο φόρουμ! (για να γίνουμε περισσότεροι οι του Ιονίου χε χε.. :Ρ αστειεύομαι..)

Μη φρίξεις όταν (αν) διαβάσεις τα "χειμαρρώδη" ποστ μου σχετικά με το ΤΞΓΜΔ! Τα'γραψα σε στιγμές αδυναμίας... :)  Δε λέω ότι δεν έχουμε τα χάλια μας, απλά είπα, ας μας υπερασπιστεί και κάποιος! Τέλος πάντων.. Άντε καλή συνέχεια και τα λέμε και στο φόρουμ και λάιβ :) ... στην Κέρκυρα!

Χριστίνα
Enjoy life's tiny pleasures!

Gina

• Semi-Newbie
  • *
Γεια σου Χριστινάκι!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και εδώ στο φόρουμ!! Και ναι, τα διάβασα ήδη τα "χειμαρρώδη" post για το Ιόνιο και το μόνο που έχω να πω είναι ότι για τα περισσότερα θέματα είμαι σύμφωνη - το ξέρεις άλλωστε!!

Λοιπόν, χαίρομαι που και επίσημα αποτελώ μέλος της παρέας!!

Εμείς θα τα πούμε σύντομα και από κοντά και τηλεφωνικά!

Καλό βράδυ!!

Φιλιά,

Τζίνα
Gina Badraka

Search Tools