Μερισμός εσόδων στους χρήστες του φόρουμ για το έτος 2012

spiros · 11 · 15212

spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854546
    • Gender:Male
  • point d’amour
Μερισμός εσόδων στους χρήστες του φόρουμ
για το έτος 2012

Βλέπε και αντίστοιχες ανακοινώσεις για το: 2011 | 2010 | 2009 | 2008

Εύχομαι σε όλους πολύγλωσσα καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος. Ως είθισται, εκτός από τον μερισμό, κάνουμε και μια ανασκόπηση του έτους. Φέτος λοιπόν τα στατιστικά έχουν ως εξής: 117.501.848 σελιδοπροβολές, 539.298 μηνύματα, 323.550 θέματα και 5.440 Like στο facebook. Για τα ορόσημα του έτους, συμβουλευτείτε τη σχετική λίστα.

Συνεχίζοντας λοιπόν την παράδοση που ξεκίνησε το 2007, και για έκτο έτος, ανταμείβουμε για μία ακόμη φορά φέτος τα μέλη με τη μεγαλύτερη συνεισφορά στο φόρουμ.

Τα κριτήρια ήταν κατά κύριο λόγο η ποιοτική και ποσοτική προσφορά σε απαντήσεις ορολογίας κατά τη διάρκεια του έτους, κυρίως όσον αφορά σε άτομα που δεν ωφελήθηκαν με άλλους τρόπους από το φόρουμ.

Το σύνολο του ποσού που αποδίδεται φέτος είναι  980 ευρώ (περίπου 1290 δολάρια) [το 2011 ήταν 1220 ευρώ, το 2010 ήταν 1080 ευρώ, το 2009 ήταν 960 ευρώ, το 2008 ήταν 860 ευρώ, και το 2007 ήταν 900 ευρώ].

Αν συμπεριλάβουμε και αυτή τη χρονιά, το Translatum έχει αποδώσει στους χρήστες τα τελευταία 6 χρόνια το ποσό των 8280 δολαρίων.

Πίνακας χρηστών που ανταμείβονται

Χρήστης
crystal
iogo
valeon
wings
Frederique & Vion
mavrodon
billberg
Thomas
dominotheory
eltheza
Ion
chrysalida
dnassibian

Ποσό (ευρώ)
200
150
150
150
60
60
60
40
40
30
20
10
10


Η επιβράβευση θα γίνει σε σύναξη για τους φίλους του Translatum, που θα οργανωθεί κάποια στιγμή το πρώτο τρίμηνο του 2013 στην Αθήνα, και για όσους δεν μπορούν να παρευρεθούν, με τραπεζικό έμβασμα σε ελληνική τράπεζα (κατά προτίμηση Alpha) ή Moneybookers/Paypal (Θα πρέπει να επικοινωνήσουν αναγράφοντας το όνομά τους, όνομα τραπέζης και ΙΒΑΝ ή τη διεύθυνση Moneybookers/Paypal).

Περί αξιολόγησης χρηστών, βλέπε την περσινή. Τις ευχαριστίες μας να εκφράσουμε στα δύο καινούρια μέλη της λίστας (dnassibian και chrysalida), η πρώτη με τα νομικά και η δεύτερη με ιδιωματισμούς κατά κύριο λόγο, καθώς και σε όλους τους υπόλοιπους χρήστες που συνεισφέρουν και έχουν συνεισφέρει.

Ο Θεός να μου κόβει μέρες και να σας δίνει χρόνια (όποιος μου βρει και μια καλή μετάφραση γι' αυτό, θα είναι τσίφτης!).

What Child is This- Lindsey Stirling - YouTube
« Last Edit: 25 Dec, 2013, 19:16:53 by spiros »


crystal

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 8985
    • Gender:Female
Σνιφ... Κι άλλος ένας χρόνος πέρασε! Συν-κάτοικε στην... «καλή» την τρέλα και συν-ιδιωμάτη μου χρόνια καλά πρωτίστως σε σένα με μοναδική ευχή to take over the world!!! :D Τις θερμότερες ευχές μου σε όλα τα τρανσλατουμόπαιδα!!!

Pinky and The Brain Intro - YouTube



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ο Θεός να μου κόβει μέρες και να σας δίνει χρόνια (όποιος μου βρει και μια καλή μετάφραση γι' αυτό, θα είναι τσίφτης!).

Και θα πάρει έξτρα μπόνους; :-)

Χρόνια πολλά, παιδιά, και γεροί να 'μαστε να συνεχίσουμε ακάθεκτοι και το 2013!
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Αμήν! Καλή χρονιά σε όλους. Ευχαριστούμε πολύ Σπύρο!
Communicate. Explore potentials. Find solutions.



iogo

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 46547
    • Gender:Male
  • ignoramus et ignorabimus
Ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου, προσθέτοντας τις ευχές μου για ένα καλύτερο έτος. Να'στε όλοι καλά. 
Io non odio persona al mondo, ma vi sono cert'uomini ch'io ho bisogno di vedere soltanto da lontano.
— Ugo Foscolo, Ultime lettere di Jacopo Ortis


Vion

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 633
    • Gender:Male
  • Creative, Hardworking and Able!
Ευχαριστούμε πολύ Σπύρο και εύχομαι καλή δύναμη σε όλους μας το 2013 με το Translatum πάντα δυναμικά μπροστά :-)


chrysalida

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 442
    • Gender:Female
Καλέ, πώς βρέθηκα εγώ στο “hall of fame” του Τranslatum; Απίστευτο μου φαίνεται. Έχω μάθει τόσα πολλά απ’ το forum κι έχω προσφέρει τόσα λίγα -μέχρι στιγμής τουλάχιστον- που κανονικά θα έπρεπε εγώ να σας πληρώσω :D

Ευχαριστώ πολύ!!

Εύχομαι χρόνια πολλά και καλά σε όλους, με υγεία και πολλές επιτυχίες!


eltheza

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 923
    • Gender:Female
Καλέ, πώς βρέθηκα εγώ στο “hall of fame” του Τranslatum; Απίστευτο μου φαίνεται. Έχω μάθει τόσα πολλά απ’ το forum κι έχω προσφέρει τόσα λίγα -μέχρι στιγμής τουλάχιστον- που κανονικά θα έπρεπε εγώ να σας πληρώσω :D

Ευχαριστώ πολύ!!

Εύχομαι χρόνια πολλά και καλά σε όλους, με υγεία και πολλές επιτυχίες!


Me Too!

Thank you very much!

Καλές γιορτές σε όλους!

Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα (Σωκράτης)



valeon

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 13958
    • Gender:Male
  • Κώστας Βαλεοντής <Φυσική, Tηλ/νίες, ΙΤ, Ορολογία>
Σπύρο, τώρα διάβασα αυτό το νήμα και σε ευχαριστώ.

Ευχαριστώ και εκ μέρους της ΕΛΕΤΟ, γιατί αυτό το ποσό κατατίθεται στο ταμείο της. Στο Translatum συμμετέχω μεν ατομικά, εκπροσωπώντας όμως την ΕΛΕΤΟ και τα ορολογικά όργανά της και κάνοντας γνωστή την ορολογία που αυτά παράγουν.


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854546
    • Gender:Male
  • point d’amour

 

Search Tools