Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΠΜΣ) Μετάφρασης στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ)

ChristinaVS

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 126
    • Gender:Female
Καλησπέρα

Μόλις πέρασα στο Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΠΜΣ) Μετάφρασης του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ) (και μάλιστα 3η :) :) ) και εν αναμονή των μαθημάτων τρώγομαι λίγο... Υπάρχει κανείς άλλος που να ξέρει περί τίνος πρόκειται, τι δουλειά γίνεται... Υπάρχει κάποιος μεταπτυχιακός φοιτητής από εκεί να μας δώσει τα φώτα του; Έχει πρωινά μαθήματα (διότι εργάζομαι); Γενικά ό,τι πληροφορία υπάρχει, καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ!
« Last Edit: 06 Sep, 2008, 01:04:50 by spiros »
Enjoy life's tiny pleasures!


Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
ChristinaVS,

Απ' ό,τι ξέρω, είναι πολύ καλό το τμήμα και υπεύθυνος του μεταφραστικού ήταν μέχρι πρότινος ο μεγάλος David Connolly. Είναι πολύ δύσκολο να μπει κανείς, οπότε μπορείς να είσαι περήφανη!

I'm jealous!!!!! Κάνουν πολύ καλή δουλειά γενικά στο Πανεπιστήμιο της Θεσ/κης (ναι, Βικούλα, συμφωνώ μαζί σου!), οπότε μην ανησυχείς. Προφανώς τα μαθήματα θα είναι απογευματινά (θέλω να φαντάζομαι), στην Ελλάδα όμως ποτέ δεν ξέρεις!

Καλές σπουδές και καλή σταδιοδρομία!
« Last Edit: 06 Sep, 2008, 01:04:33 by spiros »
Laughter translates into any language.




wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Συγχαρητήρια και καλή πρόοδο!

Και δεν χρειάζεται άγχος.

Το αν υπάρχουν πρωινά μαθήματα θα το δεις όταν βγει πρόγραμμα, αλλά μια προσέγγιση της γραμματείας του τμήματος από τώρα δεν βλάπτει.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



ChristinaVS

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 126
    • Gender:Female
Ευχαριστώ! Με διαβεβαίωσαν ότι είναι, μεν, δυνατή η παρακολούθηση από εργαζόμενους φοιτητές αλλά στο παρελθόν υπήρχαν, δυστυχώς, και κάποια πρωινά μαθήματα.Ελπίζω να μη συμβεί αυτό και φέτος διότι είμαστε σε ηλικία που πρέπει και να δουλεύουμε... Κι εγώ είχα ακούσει ότι είναι καλό το τμήμα αλλά επειδή πάντα θα υπάρχουν και κάποιοι που θα διαφωνήσουν (δε γίνεται καλή δουλειά σε διατμηματικά μεταπτυχιακά κτλ) είπα μήπως εδώ μπορώ να βρω πληροφορίες εκ των έσω.

Και πάλι ευχαριστώ!
Enjoy life's tiny pleasures!


 

Search Tools