Νύχτες Πρεμιέρας - 17-28 Σεπτεμβρίου 2008

vmelas · 28 · 4232

Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Ωραία θα 'ναι!! Ίσως προλάβω να πάω κι εγώ... Θα πάρω την κλακέτα μου και θα πάω!


Υ.Γ. Στον τίτλο το Ποιός δε θέλει τόνο (έχει αλλεργία)!

Pit χωρίς κλακέτα δεν γίνεται! Κι εγώ είμαι αλλεργική στον τόνο. Ξέρεις το «μεγάλο ψάρι, με σώμα παχύ και ατρακτοειδές, που ζει στις εύκρατες και στις θερμές θάλασσες: O ~ έχει πολύ νόστιμο κρέας. ~ παστός / κονσέρβας. Σαλάτα με τόνο.  τονάκι το YΠOKOP.  [αντδ. < ιταλ. tonno -ς < υστλατ. tunnus < αρχ. θύννος»
« Last Edit: 15 Sep, 2008, 13:28:34 by spiros »
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Κι εγώ θέλω φεστιβάλ στα δελφινοχώρια. Μήπως του χρόνου να το οργανώσουμε εμείς, Frederique;
« Last Edit: 12 Sep, 2008, 13:39:38 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
Quote
Κι εγώ θέλω φεστιβάλ στα δελφινοχώρια. Μήπως του χρόνου να το οργανώσουμε εμείς, Frederique;


Έτσι, έτσι... Μωρέ μήπως να στείλουμε κι εμείς ταινία; Να κάνουμε το Passion 2, με τα πάθη του μεταφραστή. Εγώ θέλω να κάνω το σενάριο, η Βικούλα τη σκηνοθεσία... Άλλα καλλιτεχνικά και ανήσυχα πνεύματα;

Laughter translates into any language.


vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female

Έτσι, έτσι... Μωρέ μήπως να στείλουμε κι εμείς ταινία; Να κάνουμε το Passion 2, με τα πάθη του μεταφραστή. Εγώ θέλω να κάνω το σενάριο, η Βικούλα τη σκηνοθεσία... Άλλα καλλιτεχνικά και ανήσυχα πνεύματα;



Εγώ θα σας κάνω .. .τα ηχητικά εφέ :) :P



hustle.punch

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 119
    • Gender:Female
Happy Go Lucky

Του Mike Leigh δεν είναι αυτό; Μα, νομίζω έχει ήδη κυκλοφορήσει σε DVD.
Colorless green ideas sleep furiously.


Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
Quote
Εγώ θα σας κάνω .. .τα ηχητικά εφέ :) :P

Οκ! Βρήκαμε σενάριο, σκηνοθεσία, μουσική. Λείπει η σκηνογραφία, το μοντάζ-μιξάζ και η παραγωγή (ποιος θα προσφερθεί να χώσει το χέρι βαθιά στην τσέπη;;;)!
Laughter translates into any language.


vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Του Mike Leigh δεν είναι αυτό; Μα, νομίζω έχει ήδη κυκλοφορήσει σε DVD.

Είναι από τις ταινίες λήξης του φεστιβάλ οπότε δεν είναι μέσα στο διαγωνισμό. Συνήθως στο τέλος δείχνουν ταινίες που απλά παρουσιάζουν κάποιο ενδιαφέρον ... αλλά και πάλι πιστεύω ότι έχει άλλη αίσθηση μία ταινία σε μία 42'' ή 47'' τηλεόραση και άλλη στο σινεμά .. όσο παλιά και αν είναι :)


vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Οκ! Βρήκαμε σενάριο, σκηνοθεσία, μουσική. Λείπει η σκηνογραφία, το μοντάζ-μιξάζ και η παραγωγή (ποιος θα προσφερθεί να χώσει το χέρι βαθιά στην τσέπη;;;)!

Σκηνογραφία δε μπορώ να βοηθήσω ... εκτός εάν θέλετε ζωγραφική σε στιλ "stick figures" :) .. για παραγωγή ε... θα το βάλουμε όλοι το χέρι στη τσέπη .. να μας βγει coop η ταινία :)


Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
@ Pit: Ναι σε όλα! Ηθοποιιούς; Toυς βασικούς ρόλους; Ποιοι (χωρίς τόνο Pit) θα παίξουν; Εγώ ευχαρίστως προσφέρω τη τοποθεσία και τα δελφίνια μου. Σας περιμένω με μεγάλη μου χαρά να δημιουργήσουμε αξέχαστα happenings. Και μετά θα λέμε με καμάρι: «filmed on location by translatopoulos films»
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Τη φωτογραφία θα την αναλάβει ο Σπύρος, φυσικά, με βοηθό τη Νατάσα που μετά από τόσες μεταφράσεις για κάμερες έχει γίνει αστέρι.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


Natassa

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1313
Φωτογράφε, πω, πω χάλια! Μ' έβγαλες με δυο κεφάλια!
Κι εγώ που νόμιζα πως θα με πρότεινες για τη θέση της αρχικαθαρίστριας! :))
Οπωσδήποτε παράθυρο
Να βλέπω έξω, να χαμογελώ


Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
Quote
@ Pit: Ναι σε όλα! Ηθοποιιούς; Toυς βασικούς ρόλους; Ποιοι (χωρίς τόνο Pit) θα παίξουν; Εγώ ευχαρίστως προσφέρω τη τοποθεσία και τα δελφίνια μου. Σας περιμένω με μεγάλη μου χαρά να δημιουργήσουμε αξέχαστα happenings. Και μετά θα λέμε με καμάρι: «filmed on location by translatopoulos films»


Ακριβώς, αγαπητή μου, Frederique! Τύφλα να 'χει η Φίνος Φιλμς!!!
Laughter translates into any language.



 

Search Tools