Τι έγινε το ADSL μου;

banned13

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2972
    • Gender:Female
Από χθες το μεσημέρι είμαι χωρίς ADSL.
Είχε προηγηθεί προγραμματισμένη διακοπή ρεύματος, κατά την οποία έκλεισα κανονικά τον υπολογιστή, μια και έχω ups.

- Να γίνονταν άραγε έργα που προκάλεσαν κάποια βλάβη;
- Να χάλασε ξαφνικά το modem, ενώ εμένα μου φαίνεται ότι μια χαρά δουλεύει;
- Να μας έχει κάνει τη ζημιά ο ΟΤΕ και δε λέει τι έχει κάνει; Στην Audio Visual (Παλλήνη) μου είπαν ότι έμειναν 15 μέρες χωρίς ADSL - λόγω αναβάθμισης!

Δεν ξέρω τι είναι, αλλά εγώ ταλαιπωρούμαι και μπαίνω με dial-up. Εμένα μου είπαν μόνο να δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ, την οποία και δήλωσα, αλλά δεν ξέρω τι θα γινει...


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Μια γνωστή λύση είναι να κάνεις reset στο μόντεμ του adsl ή να το βγάλεις για λίγο από την πρίζα, να το ξαναβάλεις κι αν δεν πάρει μπρος, να κάνεις reset. Το δοκίμασες;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



maverick

  • Newbie
  • *
    • Posts: 68
    • Gender:Female
Μια άλλη λύση είναι να μπεις στη σελίδα του μόντεμ σου, να ξανασετάρεις τις ρυθμίσεις του και να τις αποθηκεύσεις (ξανά). Μου έχει συμβεί κι εμένα ουκ ολίγες φορές μετά από διακοπή ρεύματος.


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Από χθες το μεσημέρι είμαι χωρίς ADSL.
Είχε προηγηθεί προγραμματισμένη διακοπή ρεύματος, κατά την οποία έκλεισα κανονικά τον υπολογιστή, μια και έχω ups.

- Να γίνονταν άραγε έργα που προκάλεσαν κάποια βλάβη;
- Να χάλασε ξαφνικά το modem, ενώ εμένα μου φαίνεται ότι μια χαρά δουλεύει;
- Να μας έχει κάνει τη ζημιά ο ΟΤΕ και δε λέει τι έχει κάνει; Στην Audio Visual (Παλλήνη) μου είπαν ότι έμειναν 15 μέρες χωρίς ADSL - λόγω αναβάθμισης!

Δεν ξέρω τι είναι, αλλά εγώ ταλαιπωρούμαι και μπαίνω με dial-up. Εμένα μου είπαν μόνο να δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ, την οποία και δήλωσα, αλλά δεν ξέρω τι θα γινει...

προκειται για το adsl router Telindus  1130?
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||



banned13

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2972
    • Gender:Female
To modem είναι το speedtouch 530i, και, ναι, δοκίμασα όλα αυτά που προτείνετε και όχι μόνο μία φορά!
O OTE αποφάσισε ότι είναι βλάβη, αλλά δεν ξέρουν πότε θα τη φτιάξουν, επειδή Δευτέρα και Τρίτη έχουν απεργία.
« Last Edit: 17 Sep, 2006, 14:37:39 by wings »


 

Search Tools