dependent employment → εξαρτημένη εργασία, εξηρτημένη εργασία

mavrodon

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 6582
    • Gender:Male
Αν είναι έτσι τα πράγματα, τότε προτείνω να παραμείνετε εκεί, κύριε mavrodon. Σε λίγο έρχομαι κι εγώ να σας κάνω παρέα. Αν ειδικά το λίτρο βενζίνης κοστίζει κάτω από 1€, φεύγω από αύριο.
Δεν προλαβαίνεις. Φεύγω μεθάυριο. Με την ευκαιρία, σε παραπέμπω στην Καθημερινή της Τρίτης σχετικά με τα βραβεία που πήρε ο Ελ Γκρέκο (http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_1_27/11/2007_250472)
Παραθέτω απόσπασμα παρακάτω.
Quote
Εξάλλου, όπως είπε και ο κριτικός της «Γκάρντιαν» Ρόναλντ Μπέργκεν, «οι μεγάλες εμπορικές επιτυχίες δεν χρειάζονται τους κριτικούς». Προσθέτοντας ότι «αυτήν τη στιγμή στην Ελλάδα γνωρίζει τεράστια επιτυχία μια ελληνοϊσπανική συμπαραγωγή, την οποία θεωρώ μνημειωδώς κακή»
Μετά από αυτην τη δυσμενέστατη κριτική, όσοι ενθουσιάστηκαν που είδαν την ταινία μπορούν να χαρακτηριστούν μνημειωδώς άσχετοι και άτεχνοι περί την εβδόμη τέχνη!
« Last Edit: 29 Nov, 2007, 22:19:11 by mavrodon »


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
To να μεταπηδούμε από την όμορφη Μπρατισλάβα, τις όμορφες Μπρατισλάβιες και τα Μπρατισλάβια εδέσματα στον El Greco είναι κυριολεκτικό γκριζάρισμα.
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||






F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female
Εντάξει; Άμεση η ανταπόκριση;

Τι λες τώρα; Άμεση και ανεξάρτητη! (Πολύ μου αρέσει η χρονική αύξηση! Λυπάμαι που εξαφανίστηκε από τη δημοτική :-( )


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
(Πολύ μου αρέσει η χρονική αύξηση! Λυπάμαι που εξαφανίστηκε από τη δημοτική :-( )
Εμένα πάλι ο αναδιπλασιασμός. Θα μπορούσαμε να λέμε πεπερασμένα-ξεξεχασμένα.


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Εμένα πάλι ο αναδιπλασιασμός. Θα μπορούσαμε να λέμε πεπερασμένα-ξεξεχασμένα.
Καλύτερα πεπερασμένα-ξεξεχασμένα παρά πεπερασμένα-ξεξεχεσμένα...
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


 

Search Tools