έχω κρεμάσει το ζωνάρι μου για καβγά → be itching for a fight, be spoiling for a fight, ask for trouble, be on the warpath, have a bug up one's ass, have a chip on one's shoulder, have a roach up one's ass, keep one's fists up, be prompt to take offense, trail one's coat

spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854551
    • Gender:Male
  • point d’amour
έχω κρεμάσει το ζωνάρι μου για καβγάbe itching for a fight, be spoiling for a fight, ask for trouble, be on the warpath, have a bug up one's ass, have a chip on one's shoulder, have a roach up one's ass, keep one's fists up, be prompt to take offense, trail one's coat

πάω γυρεύοντας για καβγά, έχω κρεμάσει το ζωνάρι μου για καβγά, έχω λυμένο το ζωνάρι για καβγά, έχω απλωμένο το ζωνάρι για καβγά, με τρώει ο κώλος μου για καβγά, πάω γυρεύοντας, αμολάω το ζωνάρι μου για καβγά, απλώνω το ζωνάρι μου για καβγά, λύνω το ζωνάρι μου για καβγά, κρεμάω το ζωνάρι μου για καβγά, ξύνω τα νύχια μου για καβγά, έχω άγριες διαθέσεις, έχω άγριες διαθέσεις για καβγά, επιζητώ αφορμή για καβγά, ζητώ αφορμή για καβγά, ψάχνω αφορμή για καβγά

be spoiling for a fight → πάω γυρεύοντας για καβγά, έχω κρεμάσει το ζωνάρι μου για καβγά, έχω λυμένο το ζωνάρι για καβγά, έχω απλωμένο το ζωνάρι για καβγά, με τρώει ο κώλος μου για καβγά, πάω γυρεύοντας, αμολάω το ζωνάρι μου για καβγά, απλώνω το ζωνάρι μου για καβγά, λύνω το ζωνάρι μου για καβγά, κρεμάω το ζωνάρι μου για καβγά, ξύνω τα νύχια μου για καβγά, έχω άγριες διαθέσεις, έχω άγριες διαθέσεις για καβγά, επιζητώ αφορμή για καβγά, ζητώ αφορμή για καβγά, ψάχνω αφορμή για καβγά

σέρνει το ζωνάρι του για καβγά
έχει κρεμάσει το ζωνάρι του για καβγά
έχει απλώσει το ζωνάρι του για καβγά
έχει λυμένο το ζωνάρι του για καβγά


 

Search Tools