product endorsement → προώθηση προϊόντος

Guest · 22 · 4867

  • Guest
Παιδιά, ευχαριστώ πάρα πολύ. Προς το παρόν, βάζω αυτό το νήμα σε παύση γιατί το έχω ανοίξει και δίπλα. Μόλις καταλήξω σε μία πρόταση εκεί, την μελετάμε και εδώ. :))


kat of cicero

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 415
    • Gender:Female

Καλημέρα Aud, έλα μωρέ μια βολτίτσα το έκανα και το έφερα πίσω...
χιχι.... έτσι για την εμπειρία που λέμε. Λοιπόν επειδή παραδίδω κι εγώ βρήκα ένα χαριτωμένο παράλληλο (γ' ξάδελφο συμβάσεων βέβαια από άρθρο Κοινοτικού Δικαίου).

Αυτά από εμένα. Πάω να πάρω την άλλη βαλίτσα να δω μέχρι που θα φτάσει!


"η συμμετοχή της χώρας στην Κοινότητα δεν θίγει τις δημοκρατικές βάσεις του πολιτεύματος, στο μέτρο που διαπιστώνεται «θεσμική και ιδεολογική συγγένεια»[103] μεταξύ της ελληνικής και της κοινοτικής έννομης τάξης[104]."


Ετσι απλά ενσωματωμένο σε ελληνικό λόγο. Μαρία αν σε μπερδέψαμε, συγγνώμη.
In and Above (Don't try this at home!)



  • Guest
κανείς από τους δύο συμβαλλόμενους δε θα θεωρήσει ότι ο άλλος είναι υποχρεωμένος να προωθήσει/στηρίξει/συστήσει/αγοράσει τα προϊόντα του, ούτε ότι υπάρχει οποιαδήποτε θεσμική/νομική/εταιρική σχέση ανάμεσα στους δύο συμβαλλόμενους.
Πιστεύω ότι έχεις πέσει 100% μέσα! Χουρέι!


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Λυπάμαι που δεν φαίνεται να υπάρχει μια ελληνική λέξη εντελώς αντίστοιχη στο endorsement και ίσως ήρθε η ώρα να καταλήξουμε κάπου (δικές μου προτάσεις από αύριο). Πρέπει να κινείται ανάμεσα στην επίσημη έγκριση και τη δημόσια υποστήριξη. Συμφωνώ με της τις διατυπώσεις του auditor, επιφυλασσόμενος ως προς τη συγγένεια (αν είναι εταιρική ή θεσμική).
« Last Edit: 13 Feb, 2007, 17:10:38 by nickel »



auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Φίλτατε, δεν ομίλησα περί συγγένειας και έβαλα αυτά
θεσμική/νομική/εταιρική σχέση
τα ωραία καγκελάκια για να δείξω ότι ανάλογα με την περίπτωση διαλέγουμε.
Nick Roussos


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Μα εδώ είχα γράψει «της διατυπώσεις», στη «συγγένεια/σχέση» κόλλησες; Τα μυαλά στα καγκελάκια...


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854558
    • Gender:Male
  • point d’amour

 

Search Tools