that is the understatement of the year → καλώς τη σοβαρή δήλωση της χρονιάς, χαιρετίζω τη σοβαρή δήλωση της χρονιάς, χαιρετίζω τη μεγαλεπήβολη δήλωση της χρονιάς, χαιρετίζω τη μεγαλειώδη δήλωση της χρονιάς, και λίγα λες, και βάλε, αυτό είναι το λιγότερο που θα μπορούσε να πει κανείς, αυτό δε λέει τίποτα, δεν λες τίποτα, και πού 'σαι ακόμα, και πού 'σαι ακόμη, κι ακόμα δεν έχεις δει τίποτα, κι ακόμη δεν έχεις δει τίποτα, κι ακόμα δεν έχεις δει τίποτε, κι ακόμη δεν έχεις δει τίποτε


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Kι εγώ κι εγώ... την έχω βάλει στην άκρη για να τη δω αλλά δεν θυμάμαι αν την είχα δει στο Φιλμνέτι.

Άσχετο για εδώ αλλά σχετικό με άλλο νήμα. Αλεξάνδρα, τα κανάλια της δημόσιας τηλεόρασης (τουλάχιστον ΕΤ1 και ΝΕΤ) αφιερώνουν το πρώτο μέρος των υπότιτλων αμέσως μετά την ταινία σε επιμελητές, μεταφραστές και κάθε άτομο που έχει σχέση με τη μετάφραση και τα κείμενα. Διαπιστωμένο αυτό γιατί το παρατηρώ εδώ και μια βδομάδα.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)










banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Δείτε λοιπόν και κανένα επεισόδιο "Without A Trace" και κανένα "Las Vegas"

Θα με κάνεις να αρχίσω πάλι να βλέπω Las Vegas. Έχω δει κάνα-δυο επεισόδια, δεν είναι άσχημο, αλλά πόσα πια να προλάβω να δω ο κακόμοιρος; Το άλλο, ποιο είναι και τι λέει;

Για τους υπότιτλους, δεν είμαι ο καλύτερος κριτής. Αν το προβαλλόμενο δεν είναι τεσσάρων αστέρων, μάλλον ακούω παρά βλέπω την ταινία -- με τα αφτιά στην ταινία και τα μάτια καρφωμένα στην οθόνη του υπολογιστή, ενίοτε προεκτεινόμενα προς την οθόνη της τηλεόρασης. Χρειάζεται multitasking την σήμερον ημέρα για να τα προλάβουμε όλα (ποια όλα; μερικά...).


progvamp

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1570
    • Gender:Female
Α, οκ. Το δικό μου το γράφουν πάντως. :P

Βίκυ, με ποιον τρόπο θέλεις να σου στείλω τον οβολό μου; Με paypal, τραπεζικό λογαριασμό, ταχυδρομική επιταγή, ταχυδρομικό περιστέρι, σε είδος (τίποτα δίπλες ξέρω γω...); Εχω δουλειά, μωρέ κι εγώ, αλλά βαριέμαι. :s Διώξτε με...

έντιτ: μισό να σας βρω ένα καλό σάιτ που έχω για το "Χωρίς Ίχνος", που μάλιστα έχει και το σενάριο του κάθε επεισοδίου. (Πείραζα τα αρχεία του υπολογιστή μου νωρίτερα κι έχασα ΟΛΑ τα bookmarks...........) Ω, ναι!
« Last Edit: 05 Feb, 2006, 19:15:45 by progvamp »



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Κάτι σε δίπλες, δεν θα με χαλούσε αλλά να είμαι μόνη μου, άντε μαζί με τον Σπύρο. Γιατί ο θείος είναι φύρα σε ό,τι αφορά τα γλυκά.

Θείο, εσύ πρώτον έχεις χαλασμένο αποκωδικοποιητή και δεύτερον, ασχολείσαι με οξυγόνα. Ποτέ δεν μας αφήνεις να κάνουμε κοριτσίστικο κουτσομπολιό χωρίς να χωθείς... ουφ, πια.:-))

Μα αυτά τα αγόρια είναι σαν τον μαϊντανό... παντού φυτρώνουν. Διώχνω τον θείο και σκάει μύτη ο Ζεφυρόγιαννος.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)




banned13

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2972
    • Gender:Female

 

Search Tools