Do you smoke? → Καπνίζετε;

spiros · 32 · 9636

Poll

Do you smoke?

Yes a lot (1 or more packets daily)
7 (25.9%)
Yes moderately (10-20 cigarettes daily)
3 (11.1%)
Yes a little (5-10 cigarettes daily)
1 (3.7%)
Not much (less than 5 cigarettes daily)
2 (7.4%)
Ex smoker
5 (18.5%)
Never smoked
9 (33.3%)

Total Members Voted: 27

spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour

prazantrau?

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 245
    • Gender:Male
Το 'κοψα στις 16 Απριλίου 2006.
Χοχοχο ... σε μια βδομάδα έχω επέτειο!
Tarapia tapioco. Prematurata alla supercazzola o scherziamo? - Come se fosse antani anche per lei soltanto in due, oppure in quattro anche scribai con cofandina; come antifurto, per esempio.



spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour

auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Δεν υπάρχει επιλογή "No, I do not smoke, but I do not mind other people smoking".

:-)
Nick Roussos



Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Δεν υπάρχει επιλογή "No, I do not smoke, but I do not mind other people smoking".

:-)
Sorry, no
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


prazantrau?

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 245
    • Gender:Male
Να τα κατοστήσεις!

'στώ
Tarapia tapioco. Prematurata alla supercazzola o scherziamo? - Come se fosse antani anche per lei soltanto in due, oppure in quattro anche scribai con cofandina; come antifurto, per esempio.


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Sorry, no

Δεν παίζω!

Ούτε, έστω, "once every two years"?
Nick Roussos


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour
Δεν υπάρχει επιλογή "No, I do not smoke, but I do not mind other people smoking".

:-)

Υπάρχει κάτι σε αυτό, αλλά αλλού.
Εν προκειμένω, απ' ό,τι κατάλαβα, πρόκειται καθαρά για εκτίμηση ποσοστού καπνιστών και όχι στάσης ως προς το κάπνισμα και τους καπνίζοντες.


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Κάτσε, γιατρέ μου,* στο λινκ που παραθέτεις ψηφίζω το πρώτο με τα μπούνια (και τις μπουνιές)!



*παραδοσιακή προσφώνηση της παρέας μου...
Nick Roussos


Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Υπάρχει κάτι σε αυτό, αλλά αλλού.
Εν προκειμένω, απ' ό,τι κατάλαβα, πρόκειται καθαρά για εκτίμηση ποσοστού καπνιστών και όχι στάσης ως προς το κάπνισμα και τους καπνίζοντες.

Ευχαριστώ Σπύρο.

@ auditor: Η έρευνα που κάνω, δεν είναι παιχνίδι, πιστέψτε με. Δεν πρόκειται για τη διαμάχη του «με ενοχλεί» ή «δεν με ενοχλεί» το τσιγάρο. Ούτε για το «πόλεμο» των «καπνιστών» και των «μη καπνιστών». Να συμπληρώσω ότι δεν απευθύνεται σε πρώην καπνιστές που το έχουν κόψει. Το ερώτημα αφορά την ισχύουσα κατάσταση. Ευχαριστώ για τη συνεργασία.
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
@Φρεντερίκ, σόρι, δεν ήθελα να σου κάνω μπάχαλο το νήμα. Αλλά, σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει κατηγορία που να με καλύπτει. Non smoker δεν είμαι, επειδή καπνίζω κάνα πουράκι αραιά και πού, αλλά και αυτό το less than five a day, παραείναι overstatement, ρε παιδί μου! (Χώρια που για μένα όποιος καπνίζει από 3 τη μέρα και πάνω, καπνίζει κανονικά).
Nick Roussos


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour
Να συμπληρώσω ότι δεν απευθύνεται σε πρώην καπνιστές που το έχουν κόψει. Το ερώτημα αφορά την ισχύουσα κατάσταση. Ευχαριστώ για τη συνεργασία.

Απλά αυτούς που το έχουν κόψει τους προσθέτεις στους μη καπνιστές...
Έβαλα περισσότερες επιλογές για περισσότερη σαφήνεια.

Συγγνώμη για (υποκειμενικές πάντα) προσθήκες ή παραλείψεις από όσους δεν καλύπτονται.


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Εντελώς άσχετο, αλλά καιρό τώρα με έχει φάει η περιέργεια:

ο administrator μπορεί να δει (εύκολα, όχι να κατεβάσει όλη τη βάση δεδομένων) αν έχει ψηφίσει κάποιος σε πολ, ή μάλλον ποιοι έχουν ψηφίσει;


Nick Roussos


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854562
    • Gender:Male
  • point d’amour
Όχι. Σε κάποια άλλα προγράμματα πάντως φόρουμ, εμπορικά, μπορεί να το δει, και όχι μόνο αυτό, αλλά και τα προσωπικά μηνύματα.


Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
@Φρεντερίκ, σόρι, δεν ήθελα να σου κάνω μπάχαλο το νήμα. Αλλά, σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει κατηγορία που να με καλύπτει. Non smoker δεν είμαι, επειδή καπνίζω κάνα πουράκι αραιά και πού, αλλά και αυτό το less than five a day, παραείναι overstatement, ρε παιδί μου! (Χώρια που για μένα όποιος καπνίζει από 3 τη μέρα και πάνω, καπνίζει κανονικά).
Κατ'αρχήν δεν μου έκανες μπάχαλο το νήμα. Εφόσον καπνίζεις πουράκι αραιά και που για μένα είσαι καπνιστής. Χι χι. Δεν έχει σημασία τι καπνίζει κανείς. Να το πω απλά; Οτιδήποτε βγάζει καπνό! Τσιγάρο, πούρο, στριφτό, πίπα, ναργιλέ, [ήπιο καναβούρι].... [και μια χάρη. Μη φωνάξεις! Μπορείς να με λες Frederique και όχι Φρεντερίκ]
« Last Edit: 08 Apr, 2008, 19:12:00 by Frederique »
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


 

Search Tools