Μπέης Ρασίχ Ασπράκης → Rasih Asprakis Bey

aleka · 27 · 7916

wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ελένη, γκρρρρρρρρρρρρρρρ... το βεραμάν δεν το μπορώ με τίποτε, μέχρι και το ροζάκι προτιμώ μπροστά του.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Ελένη, γκρρρρρρρρρρρρρρρ... το βεραμάν δεν το μπορώ με τίποτε, μέχρι και το ροζάκι προτιμώ μπροστά του.
Εμ; Βε-ρα-μάν (κι αμάν, αμάν)... a.k.a. φυστικί.
:)
« Last Edit: 26 Jan, 2006, 18:40:43 by epetelos »



zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Γιατί τα κάνετε τόσο μελοδραματικά τα πράγματα; Υπάρχει καλύτερη χώρα απ' αυτήν εδώ; Καυσαέριο δεν έχει, αυτοκίνητα (εκτός Λονδίνου) δεν έχει, πράσινο πολύ έχει, ευγενέστατος είναι ο κόσμος, μελαγχολικά είναι, οργανωμένοι είναι σε όλα τα επίπεδα. Τι άλλο θέλουμε (από τα βασικά, εννοώ); Μια χαρά!


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Γιατί τα κάνετε τόσο μελοδραματικά τα πράγματα; Υπάρχει καλύτερη χώρα απ' αυτήν εδώ; Καυσαέριο δεν έχει, αυτοκίνητα (εκτός Λονδίνου) δεν έχει, πράσινο πολύ έχει, ευγενέστατος είναι ο κόσμος, μελαγχολικά είναι, οργανωμένοι είναι σε όλα τα επίπεδα. Τι άλλο θέλουμε (από τα βασικά, εννοώ); Μια χαρά!
Δυστυχώς, αδυνατώ να συζητήσω για κομητείες. Eίμαι biased.
Μπορώ να πω όμως... ότι ουδεμία σχέση έχει η περιγραφή σου με....
Central London. Αν και το λατρεύω το Λονδίνο. ;-)




zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Αν είναι ζήτημα προκατάληψης, πάω πάσο. :)
Νομίζω, όμως, ότι το Λονδίνο είναι μόνο για να... "πετάγεσαι μια βόλτα". Τίποτα παραπάνω! Πολύς θόρυβος, πολυκοσμία και όλα τα συναφή. Πιστεύω ότι οι κομητείες είναι όλα τα λεφτά στην Αγγλία. 


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Τέλος εδώ, μάγκες. Μαλλιά κουβάρια το κάναμε κι αυτό το νήμα της Αλεκας. Πάμε αλλού να παίξουμε... προτείνω τους αγγλικούς νεολογισμούς που έχωσε η Ελένη στο fun for translators.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Quote
1. Στο μικρό μου το μυαλό... Αγγλία είναι μόνο το Λονδίνο (άντε και το Εδιμβούργο). :)

Αχ! Και να σ' άκουγε κανείς Σκωτσέζος να του λες το Εδιμβούργο Αγγλία. Ούτε τηγανιτή Μαρς με κέτσαπ δεν θα σε έσωζε.
 
Γιάννη, αν σου λείπει η θάλασσα, έλα του χρόνου Νόριτς -απέχει μόλις 20' και έχει κι ένα σωρό φώκιες. Το λέω αυτό, γιατί βλέπω ότι σου αρέσουν οι νατουραλιστές-ρομαντικοί. 
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Αν είναι ζήτημα προκατάληψης, πάω πάσο. :)
Νομίζω, όμως, ότι το Λονδίνο είναι μόνο για να... "πετάγεσαι μια βόλτα". Τίποτα παραπάνω! Πολύς θόρυβος, πολυκοσμία και όλα τα συναφή. Πιστεύω ότι οι κομητείες είναι όλα τα λεφτά στην Αγγλία. 

Δεν θα παρασυρθώ, δεν θα παρασυρθώ, δεν θα παρασυρθώ...
....

Καλές είναι και οι κομητείες για το Σ/Κ. Αν αντέξεις δεκαπενταετία στην (κατα)πράσινη  κομητεία να μου τρυπήσεις τη μύτη με μια σακοράφα. ΄-)
Αυτό το "όλα τα λεφτά" ας μου πει κάποιος από ΠΟΥ βγαίνει;


zephyrous

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3698
    • Gender:Male
Εγώ το κλείνω εδώ, γιατί με "έπιασε" ο Κώστας. :)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.

Αχ! Και να σ' άκουγε κανείς Σκωτσέζος να του λες το Εδιμβούργο Αγγλία. Ούτε τηγανιτή Μαρς με κέτσαπ δεν θα σε έσωζε.
 
Γιάννη, αν σου λείπει η θάλασσα, έλα του χρόνου Νόριτς -απέχει μόλις 20' και έχει κι ένα σωρό φώκιες. Το λέω αυτό, γιατί βλέπω ότι σου αρέσουν οι νατουραλιστές-ρομαντικοί. 
Με έχουν ακούσει πολλοί. Ενθουσιάζονται με πιθανή προσάρτηση του Νότου. :-)))
Βλέπω έχουμε αρχίσει και ενσωματωνόμαστε. ;-) Eγώ το deep-fried Mars bar ξέρω μόνο, αλλά ναι...

Σαφώς περισσότερο από 4 μήνες στη δική σας περίπτωση... :)

Φώκιες έχει... ευτυχώς έχει και flood control.  
« Last Edit: 26 Jan, 2006, 18:55:57 by epetelos »


σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Quote
Βλέπω έχουμε αρχίσει και ενσωματονόμαστε. Eγώ το deep-fried Mars bar ξέρω μόνο, αλλά ναι...

Σαφώς περισσότερο από 4 μήνες στη δική σας περίπτωση... :)
Η δική μας περίπτωση ιδιάζουσα, καθώς φύγαμε κι επιστρέψαμε. Έχω κάνει 4 χρόνια Λονδίνο, χάρμα ήταν. Έχει αλλάξει αρκετά, όμως, από τότε. Στο deep-fried Mars bar, λοιπόν, προστίθεται και κέτσαπ -έτσι, για τους πολύ βιτσιόζους. Αυτό για επιδόρπιο, προηγείται deep-fried pizza.
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Είπα ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ. Κλείνω φώτα, κλειδώνω και φεύγουμε από δω.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools