agency business → υπηρεσίες μεσιτείας

Chris · 10 · 2608

Chris

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 366
    • Gender:Female
Καλημέρα

Ακολουθεί ορισμός:

A form of business in which a business provides the following in the service of a third party:


Brokerage
Guarantees
Centralized regulation transactions

The enterprise is not directly involved in the contract of the partners or plays only a supporting role.

Agency business includes the following:


Various types of purchasing associations
Commercial establishments
Centralized regulators
Importers and exporters
Collection agencies and credit card companies


Μα φυσικά και δεν έχω συγκείμενο. Η μόνη πρόσθετη βοήθεια είναι οτι βρίσκεται στο CRM - Leasing

Ευχαριστώ
« Last Edit: 24 Jul, 2007, 13:46:57 by F_idάνι »
supergirls don't cry


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Με μια πρώτη ματιά θα έλεγα ότι σε αυτό το συγκείμενο μιλάμε για υπηρεσίες μεσιτείας ή διαμεσολάβησης. Σε φώτισα ε;
Nick Roussos



Chris

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 366
    • Gender:Female
Μία ιδέα: Εταιρία παροχής υπηρεσιών πλήρους πρακτόρευσης. Μακροσκελές, ε;
supergirls don't cry


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Κρις, εκείνα που έβαλες επάνω παίζουν ανάμεσα στο «επιχείρηση» και το «υπηρεσίες» για το business. Οπότε πρέπει να αποφασίσεις ποιο από τα δύο είναι καλύτερο στην περίπτωσή σου. Εγώ συμφωνώ με τον συνονόματο (γεμίσαμε συνονόματους, νοσταλγώ τις μέρες που ένας ήταν ο Νίκος στο φόρουμ), ότι είναι uncountable, «υπηρεσίες». Και κράτα το λιτό, σαν το αγγλικό: προτιμώ λίγο περισσότερο το «υπηρεσίες μεσιτείας».



Chris

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 366
    • Gender:Female
Νομίζω οτι οι υπηρεσίες ταιριάζουν καλύτερα απ' ότι η επιχείρηση στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Ευχαριστώ πολύ, Νίκο και..Νίκο!
supergirls don't cry


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
(γεμίσαμε συνονόματους, νοσταλγώ τις μέρες που ένας ήταν ο Νίκος στο φόρουμ)
Έπρεπε να περάσουν πολλά χρόνια για να με πουν Νίκο. Σε όλες τις παρέες μου (σχολείο, εξοχή, πανεπιστήμιο) ήμασταν όλοι Νίκοι και επικοινωνούσαμε υποχρεωτικά με παρατσούκλια και επίθετα (γι' αυτό και δεν κατάλαβα ποτέ αυτό με τους "45 Γιάννηδες". Τρεις ξέρω όλους κι όλους). Δεύτερον, δεν έχω κανένα πρόβλημα να μη με λέτε Νίκο, αλλά auditor (ή όντι για τους πολύ χάι τύπους). Όπως θα έχετε διαπιστώσει και εγώ προτιμώ να χρησιμοποιώ τα συνθηματικά. Δημιουργούν μια αίσθηση "μυστηρίου" κι ας γνωριζόμαστε οι περισσότεροι.
Nick Roussos


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Όπως θα έχετε διαπιστώσει, και εγώ προτιμώ να χρησιμοποιώ τα συνθηματικά. Δημιουργούν μια αίσθηση "μυστηρίου" κι ας γνωριζόμαστε οι περισσότεροι.

Ναι, αλλά κάπως έτσι κατάντησα εγώ «θείος». Να μη σου λάχει. Γιατί μπορεί ν' αρχίσεις όντι και να καταλήξεις Κάρλο Πόντι.


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Ναι, αλλά κάπως έτσι κατάντησα εγώ «θείος». Να μη σου λάχει. Γιατί μπορεί ν' αρχίσεις όντι και να καταλήξεις Κάρλο Πόντι.

Δε με χαλάει. Ιδίως αν λάβεις υπόψη ότι Όντι είναι ο χαζός σκύλος στον Γκάρφιλντ.
Nick Roussos


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Εγώ, πάντως, θα σε λέω Νίκο για να ξενερώνεις και να νιώθεις ότι είσαι ένας από τους πολλούς σ' αυτή τη χώρα. :ΡΡΡ
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male

 

Search Tools