Word crashes

vmelas · 7 · 2046

vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Εδώ και μια ώρα το Word μου παγώνει και δεν μπορεί πλέον να ανοίξει κανένα αρχείο, όσο μικρό κι αν είναι αυτό. Δοκίμασα τα πάντα που αναφέρονται εδώ (μόνο με Ultrex που δεν έχω πλύνει το λαπτοπάκι!) αλλά τίποτε. Υπάρχει καμιά ψυχή που να σκεφτεί γιατί παγώνει το προγραμματάκι; Το κείμενό μου είναι απλό, δεν έχει σχέδια, είναι αποτέλεσμα OCR 5 σελίδων νομικού κειμένου (συμβόλαιο). Εν τω μεταξύ παίζω με Open Office από το desktop αλλά θέλω να το δουλέψω με Trados και γιαυτό ψιλοκαίγομαι τέτοια ώρα.


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854566
    • Gender:Male
  • point d’amour
Συνήθεις ύποπτοι: add-ons. Τα διάφορα πρόσθετα μπορεί να κάνουν μεγάλο κακό στην υγεία του Word.
Τι έκδοση έχεις;

Παγώνει γενικά ή μόνο στο συγκεκριμένο κείμενο;



vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Συνήθεις ύποπτοι: add-ons. Τα διάφορα πρόσθετα μπορεί να κάνουν μεγάλο κακό στην υγεία του Word.
Τι έκδοση έχεις;

Παγώνει γενικά ή μόνο στο συγκεκριμένο κείμενο;

Παγώνει γενικά. Δεν υπάρχουν addons που να μην ήταν εγκατεστημένα εδώ και δύο χρόνια. Η μόνη αλλαγή που έγινε ήταν η αναβάθμιση από Acrobat 6 σε 7 που, ίσως, να έκανε κάποιες αλλαγές στο αντίστοιχο addon αλλά και πάλι το βρίσκω απίθανο μια και εργάζομαι πάνω στο κείμενο αυτό εδώ και τρεις μέρες και δεν είχα πρόβλημα ούτε σε αυτό ούτε σε άλλα όλες αυτές τις μέρες.

Λειτουργικό: Windows XP
Office: Office 200 SR1


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854566
    • Gender:Male
  • point d’amour
Το Acrobat γενικά είναι υπεύθυνο για πολλές ατασθαλίες. Αν το εγκαταστήσεις ξανά, έχει μια επιλογή στην προηγμένη εγκατάσταση για να μην εγκαταστήσει το πρόσθετο στο Word.

2002 έχεις; Στη θέση σου θα έβγαζα όλα τα add-ons και μετά το Office, και θα το εγκαθιστούσα εκ νέου (εννοείται και όλα τα σχετικά service pack).



vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Με μια παράδοση για αύριο το απόγευμα, την επόμενη Πέμπτη και μετά Δευτέρα, δε με βλέπω να μπορώ να κάνω κάτι στον υπολογιστή. Ειδικά για αυτό που είναι να παραδώσω αύριο, χ#$σε μέσα ... Προς το παρόν θα συνεχίσω με το καλό και παραδοσιακό overtyping και βλέπουμε ....


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854566
    • Gender:Male
  • point d’amour
Απεγκατάσταση/Επανεγκατάσταση Office/Trados δεν είναι πάνω από μισή ώρα. Δεν έχεις δεύτερο υπολογιστή;


vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Του Τράντος ναι .. Του Όφις όχι μια και για να το εγκαταστήσεις θα πρέπει να έχεις τα CD και εγώ στο σπίτι αυτή τη στιγμή δεν τα έχω και ο μικρός Θανάσης (βλ. αδελφός) κοιμάται τον ύπνο του δικαίου για να κατέβω να δω μήπως έχει στο σπίτι τα CD.

Ες αύριον τα σπουδαία λοιπόν ...


 

Search Tools