παλέττα αβαρίας

themis · 5 · 2248

themis

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 197
    • Gender:Female
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;

κειμενο: Χρήση αιθανόλης, αρώματος AC και αρωματικών υλών σε περίπτωση ανεξέλεγκτης εκροής των υγρών στις λεκάνες συγκράτησης ή παλετών αβαρίας

Ευχαριστώ!


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Υποθέτω ότι η αβαρία δεν χρησιμοποιείται εδώ με τη ναυτασφαλιστική σημασία, αλλά με τη σημασία της ζημιάς (π.χ. η εκροή των υγρών).

Και η παλέτα δεν είναι για μεταφορά (ούτε για ζωγραφική) αλλά κάποια ξύλινη βάση ή πλατφόρμα.

Μπορεί μπορούμε να έχουμε μια ιδέα της εφαρμογής για να το ψάξουμε ειδικότερα και να μη γενικολογούμε ασκόπως; Και τι είναι αυτά τα υγρά που μπορεί να χυθούν; Και χρειάζεσαι ακριβέστατο όρο ή θα έφτανε κάτι πιο γενικό, κοντά στις εικασίες που διατυπώνω;



themis

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 197
    • Gender:Female
Νομίζω ότι κάτι γενικό θα ήταν ΟΚ! Ψάχνοντας λίγο βρήκα και κάποιες αποδόσεις της αβαρίας ως average-και μπερδεύτηκα- σίγουρα έχει όμως την ένοια της ζημιάς.

Ευχαστώ!
Θεμις


metafrastis

  • Guest
Κι εγώ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς περιγράφει το κείμενό σου. Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη;

Υποθέτω πως έχει να κάνει με βιολογικό καθαρισμό λυμάτων.
« Last Edit: 06 Feb, 2006, 11:23:19 by metafrastis »



wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Συμφωνώ κι εγώ και με τον Παντελή και με τον Νίκο. Δώσε μας όλη σου την πρόταση ή και την παράγραφο αν χρειάζεται και πες μας και το θέμα του κειμένου σου για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools