Τελικός Champions League

auditor · 104 · 30319

Poll

Ποιος θα σηκώσει την κούπα;

Μίλαν
Λίβερπουλ

auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Όχι. Τη μισώ γιατί δεν μου άρεσε εξαρχής η μπάλα που έπαιζε η μεγάλη Λίβερπουλ τον τελών 70ς αρχών 80ς.  Γούσταρα πιο φανταιζί πράματα, γι' αυτό κι έπαθα ταράκουλο με την Τότεναμ τον Βίγια, Αρντίλες κλπ. Χώρια που είμαι πνεύμα κόντρας και δεν θέλω ποτέ να πηγαίνω με εκείνον που τα σαρώνει. Ε, μετά ήρθε και η αντιστοίχηση με τον Γάβρο, και ήρθε κι έδεσε.

Όπως καταλαβαίνεις, όλα τα παραπάνω είναι ψιλομπούρδες.  Αλλά λέμε τώρα...


Edit: οφείλω να παραδεχθώ ότι εδώ και μερικά χρόνια η πραγματικά μισητή αγγλική ομάδα έχει γίνει η Τσέλσι. Φαντάζεσαι, βέβαια, γιατί.
Nick Roussos


hope71

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 117
    • Gender:Female
  • Νους υγιής εν σώματι υγιεί! Η άλλη μου αγάπη...
Τελικά, αυτό που μας έμεινε, είναι η απείρου κάλλους Βρετανική κουλτούρα. Τα σχόλια είναι περιττά!









Çabuki

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 558
    • Gender:Female
  • Words nail me
Η αλήθεια είναι ότι επειδή έπρεπε να περάσω από εκεί και άλλη έξοδο από το μετρό του Συντάγματος δεν υπάρχει, τα παπούτσια και τα ρούχα μου τα έβαλα στον κλίβανο και πλύθηκα με Betadin, Dettol και οινόπνευμα για να νιώσω ότι κάπως ξέπλυνα την μπίχλα...
Trying is the first step towards failure.
-Homer Simpson


kapa18

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997

Τστστσ...άμα είναι ο άνθρωπος Ευρωπαίος φαίνεται ο πολιτισμός!



Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Η αλήθεια είναι ότι επειδή έπρεπε να περάσω από εκεί και άλλη έξοδο από το μετρό του Συντάγματος δεν υπάρχει, τα παπούτσια και τα ρούχα μου τα έβαλα στον κλίβανο και πλύθηκα με Betadin, Dettol και οινόπνευμα για να νιώσω ότι κάπως ξέπλυνα την μπίχλα...

Εγώ θα τα έκαιγα!

Οι πολιτισμένοι Ευρωπαίοι!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


Çabuki

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 558
    • Gender:Female
  • Words nail me
Εγώ θα τα έκαιγα!

Οι πολιτισμένοι Ευρωπαίοι!

Προσπάθησα! Αλλά τα διάφορα "υγρά" είχαν σχηματίσει στρώμα "ακαΐας"!!!!!
« Last Edit: 25 May, 2007, 14:21:55 by kabuki »
Trying is the first step towards failure.
-Homer Simpson


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Πού είσαι Σιγκαπούρη, που σε ρίχνουν στη φυλάκα άμα πετάξεις κάτω γόπα.


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Πού είσαι Σιγκαπούρη, που σε ρίχνουν στη φυλάκα άμα πετάξεις κάτω γόπα.
Από τον κρυφοφασισμό και τα άλλα κακά της Σιγκαπούρης, προτιμώ χίλιες φορές τη βρωμιά.

Και επειδή δεν έχω προβοκάρει καθόλου σήμερα:
Πιστεύετε ότι αν βρίσκονταν μερικές χιλιάδες Έλληνες "αγνοί φίλαθλοι" στο Λονδίνο, δεν θα έκαναν σαν τα μούτρα τους την Τραφάλγκαρ Σκουέαρ;


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Από τον κρυφοφασισμό και τα άλλα κακά της Σιγκαπούρης, προτιμώ χίλιες φορές τη βρωμιά.

Ξέρουμε, Στάθη, σε ποια κόλαση θα διαλέγαμε να πάμε εμείς, έτσι; Χωρίς να το ψάξουμε καν.


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
*Δύο φίλοι ποιητές σε ένα καφέ. Κάποια στιγμή, ο ένας βγάζει ένα περιοδικό και το δίνει στον άλλον, λέγοντάς του "Να το λογοτεχνικό περιοδικό που εκδίδει η Τάδε". Ο άλλος το παίρνει και αρχίζει να το ξεφυλλίζει. Όλες οι σελίδες είναι λευκές. "Μα αυτό είναι γελοίο! Δεν γράφει τίποτα!", λέει, και ο άλλος απαντάει "Θα ήταν περισσότερο γελοίο αν έγραφε γελοία πράγματα".
:))
Ειδικά αν προσθέσουμε και ότι το εν λόγω λογοτεχνικό περιοδικό έφερε τον τίτλο Nudisme (=γυμνισμός), έχουμε μια πληρέστερη εικόνα του σουρεαλιστικού οργίου. Αυτά επειδή είδα ότι αρκετοί μείνατε με την απορία. :)
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Ειδικά αν προσθέσουμε και ότι το εν λόγω λογοτεχνικό περιοδικό έφερε τον τίτλο Nudisme (=γυμνισμός), έχουμε μια πληρέστερη εικόνα του σουρεαλιστικού οργίου. Αυτά επειδή είδα ότι αρκετοί μείνατε με την απορία. :)
Ναι, μου είχε διαφύγει αυτή η σημαντική λεπτομέρεια.

ΟΚ, νομίζω ότι τον καλύψαμε πλήρως τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Και του χρόνου... (με Ανδαλουσιανό σκύλο βεβαίως)


sopherina

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 512
    • Gender:Female
  • Η θάλασσα ήρθε ψαρεύοντας!
Από τον κρυφοφασισμό και τα άλλα κακά της Σιγκαπούρης, προτιμώ χίλιες φορές τη βρωμιά.
Συμφωνώ απολύτως! Έχω πάει κιόλας και είδα με τα μάτια μου!

Ωστόσο... Εγώ τον Ορφέα του ΚΟκτώ τον θεωρώ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ!
"Δεν χρειάζονται επιχειρήματα για ν' αλλάξει ο κόσμος!" Ν.Π.


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Πιστεύετε ότι αν βρίσκονταν μερικές χιλιάδες Έλληνες "αγνοί φίλαθλοι" στο Λονδίνο, δεν θα έκαναν σαν τα μούτρα τους την Τραφάλγκαρ Σκουέαρ;

btw, μετά το ματς, στο ΟΑΚΑ δεν βρέθηκε ούτε ένα κάθισμα σπασμένο...
Nick Roussos


user4

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 609
  • think again!
Δεν βρίσκω πιο κατάλληλο μέρος γι αυτή την είδηση!

Ο Jean Cocteau και η Ελλάδα
Αθήνα, Μουσείο Μπενάκη, Κτήριο οδού Πειραιώς
18/5/2007 - 29/7/2007

Ποιητής και πεζογράφος, δραματουργός και κινηματογραφιστής, ο Jean Cocteau σφράγισε τον ευρωπαϊκό πολιτισμό του 20ού αιώνα με το εύρος του ταλέντου του. Η εικαστική του παραγωγή, αν και λιγότερο γνωστή από το λογοτεχνικό και κινηματογραφικό του έργο, εκτείνεται σε μια μεγάλη γκάμα τεχνικών που περιλαμβάνουν από το σχέδιο και τη ζωγραφική έως την αγγειοπλαστική και την ταπισερί.

Η έκθεση «Ο Jean Cocteau και η Ελλάδα» επιχειρεί να δείξει, για πρώτη φορά στο ελληνικό κοινό, την ποικιλία των εικαστικών αναζητήσεων του ποιητή και, για πρώτη φορά παγκοσμίως, εστιάζει στο τμήμα αυτό της παραγωγής του που εμπνέεται από την ελληνική αρχαιότητα.
Η έκθεση συμπληρώνεται από μια σειρά πορτρέτων του Jean Cocteau από φίλους του, συνοδοιπόρους στη χρυσή εποχή της γαλλικής πρωτοπορίας –Pablo Picasso, Dora Maar, Bernard Buffet, Paul Nadar, Man Ray κ.ά.– που μαρτυρούν την ακτινοβολία της πολύπλευρης προσωπικότητάς του.

Στο πλαίσιο της έκθεσης, το Μουσείο Μπενάκη, η εταιρεία Entertainment Management και το Γαλλικό Ινστιτούτο της Αθήνας διοργανώνουν σειρά εκδηλώσεων αφιερωμένων στον Jean Cocteau.


 

Search Tools