Τις τελευταίες ημέρες η ανταπόκριση του φόρουμ είναι αργή

wings · 10 · 2695

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Σας πρόλαβα γιατί είμαι φτερωτό. Δεν φταίει το φόρουμ, αλλά τα διάφορα προγράμματα περιήγησης. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ δοκιμαστικά τρία ταυτόχρονα και το καθένα έχει άλλη ταχύτητα.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Τις τελευταίες ημέρες η ανταπόκριση του φόρουμ είναι αργή.

Η ανταπόκριση του φόρουμ φαίνεται από τη γραμμή στο τέλος της σελίδας, π.χ.:

Page created in 0.149 seconds with 26 queries.

Αυτή είναι η ταχύτητα δημιουργίας της σελίδας. Από εκεί και πέρα είναι θέμα σύνδεσης, προγράμματος περιήγησης κ.τ.λ.

Όσο για προγράμματα περιήγησης, συνιστώ Chrome (το ταχύτερο).
« Last Edit: 26 Jan, 2011, 17:03:35 by spiros »

mavrodon

• Hero Member
Ευχαριστώ για την εξήγηση της βραδύτητας ανταπόκρισης. Ίσως θα πρέπει να χρησιμοποιήσω τον Mozilla που δε συμπαθώ λόγω ονόματος. Μου θυμίζει τον Godzilla  το τέρας του αιώνα!

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Κι όμως, Σπύρο, αυτή τη στιγμή ταχύτερος εδώ σ' εμένα είναι ο IE 8. Περίεργο, ε;

Vion

• Sr. Member
  • Creative, Hardworking and Able!
Εγώ πάντως είμαι Φαïερφοξικός (:-P). @ wings: Καθόλου περίεργο: Η ταχύτητα φόρτισης σελίδων έχει να κάνει πολύ και με την κρυφή μνήμη (cache) που επιταχύνει τις ιστοσελίδες που επισκεπτόμαστε συχνά για το συγκεκριμένο φυλλομετρητή. (Η φόρτιση της σελίδας αυτής μου έδειξε «0.147 seconds with 31 queries»).
Aside from this, I’m seeing more general inconsistencies and lags which cannot be easily explained by browser preferences: FTP upload download speeds, e-mail, especially our gmail account which is configured in Outlook Express and stopped responding for most of yesterday, only to come back as if nothing was wrong, so perhaps it’s ISP related?

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Παιδιά κι εγώ ήμουν, αλλά δεινοπάθησα με τον firefox κάνα δίμηνο τώρα. Υποθέτω ότι έχει να κάνει με την cache που ανέφερες, Vion, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση που να διορθώνει την κατάστασή του και έτσι, τουλάχιστον προσωρινά, τον εγκατέλειψα και χρησιμοποιώ τον IE 8 που εδώ και ένα τριήμερο που τον χρησιμοποιώ πάει περίφημα. Να σημειώσω ότι τον IE είχα να τον χρησιμοποιήσω μια δεκαετία.

Frederique

• Hero Member
  • Creative, Hardworking and Able!
Χμμ.

Ούτε θυμάμαι πότε χρησιμοποίησα τον ΙΕ. Βγήκα λίγο από το Firefox και μπήκα στο Chrome. Δεν το έκανα ακόμα default browser. Θα δείξει. Πάντως λειτουργεί με φανταστική ταχύτητα. Και μου αρέσει. Έχει και αυτό πολλές καρτέλες...
Communicate. Explore potentials. Find solutions.

Search Tools