Πού μπορεί να απε`

alter_ego

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 153
    • Gender:Female
Μήπως ξέρετε πού μπορεί να απευθυνθεί κάποιος που θέλει να προμηθευτεί το Transit της Star;
Στο site της εταιρείας δεν υπάρχει αντιπρόσωπος για την Ελλάδα. Μήπως ξέρετε τιμές;
« Last Edit: 08 Nov, 2006, 17:12:51 by spiros »
Mind the Gap


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Γεια σου Ράνια, πού πήγες και έμπλεξες πάλι;-)
Σοβαρά, τώρα, η κανονική έκδοση του προγράμματος είναι πανάκριβη. Υπάρχει μια δωρεάν έκδοση η οποία σε καλύπτει πλήρως ΕΑΝ ο πελάτης σου σού στέλνει έτοιμο project (και δεν χρειάζεται να το δημιουργήσεις εσύ). Έτσι δουλεύει τα έργα της η Oettli, για παράδειγμα.
Υπάρχει και η έκδοση 'XV Workstation', όπου πάλι δεν μπορείς να φτιάξεις εσύ project. Αυτό γίνεται μόνο στην πλήρη έκδοση (XV Professional). Στο κόστος αγοράς της πρέπει να συνυπολογίσεις την τραπεζική θυρίδα όπου θα τη φυλάς και τον Υπεύθυνο ασφαλείας που θα προσλάβεις για να περιπολεί γύρω από τη θυρίδα. Πίστεψέ με, το κόστος αυτών θα σου φανεί αμελητέο.
Όσο για το ποιος το διαθέτει, νομίζω πως κάνεις απευθείας παραγγελία στη σελίδα τους και είτε παραλαμβάνεις απευθείας, είτε σε παραπέμπουν στον αντιπρόσωπο γειτονικής χώρας (Ιταλία;)



user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Ξέχασα: υπάρχει και η λίστα http://tech.groups.yahoo.com/group/transit_termstar/, δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει, αλλά είναι μια πηγή και αυτή. Μάλιστα φιλοξενεί και μερικούς καρα-τεχνικούς...

Ξέχασα (2): ρώτα και τον Κώστα ή την Ελένη στην Ορκο. Αν υπάρχει κάτι, θα το ξέρει σίγουρα.
« Last Edit: 08 Nov, 2006, 15:45:47 by yiannismark »


alter_ego

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 153
    • Gender:Female
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, Γιάννη. Ευτυχώς δεν έχω μπλέξει, αλλά όπως φαίνεται το ανήσυχο πνεύμα μου με οδηγεί να ζητάω τρόπο για να μπλεχτώ περισσότερο! Θα δοκιμάσω να "κατεβάσω" το Satellite PE από το link που μου έδωσες. Και βλέπουμε...Βέβαια, το επόμενο ερώτημα είναι να θυμηθώ πώς δουλεύει. Παλιότερα το είχα χρησιμοποιήσει στην όρκο, αλλά δεν θυμάμαι τίποτα.

Ναι, νομίζω η καλύτερη λύση είναι να ρωτήσω τον Κώστα ή την Ελένη. Άλλωστε, ο Κώστας μου είχε μάθει τότε πώς λειτουργεί :-)
« Last Edit: 08 Nov, 2006, 15:50:40 by alter_ego »
Mind the Gap



user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Έπρεπε να έχω βάλει σε εισαγωγικά το "μπλέξιμο" - τέτοια "μπλεξίματα" είναι ενδιαφέροντα και ανοίγουν δρόμους. Δεν έγινα πιο συγκεκριμένος για το κόστος, επειδή δεν θυμάμαι ακριβώς. Πάντως μιλάμε για μερικές χιλιάδες ευρώπουλα.
Για το πώς δουλεύει, εγώ χρησιμοποίησα το συνοδευτικό πρόγραμμα εκμάθησης (tutorial) και τα βοηθητικά pdf. Είναι απλό, αλλά πρέπει να έχεις κάποιο "project" (.PXF) για να εξασκηθείς. Δεν θυμάμαι αν το αρχείο εγκατάστασης περιλαμβάνει κάποιο project επίδειξης. Αν όχι, πες μου να σου στείλω ένα, για να παίξεις στον ελεύθερο χρονο σου:-)


 

Search Tools