κιβώτιο αναγεννητικών μονάδων → housing for regenerative equipment

λinaπ

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997
    • Gender:Female
  • Love my dog, love me
Τα κιβώτια εγκατάστασης αναγεννητικών μονάδων θα είναι κατάλληλα για τη χρήση για την οποία προορίζονται, από πλαστικό ή ανοξείδωτο μεταλλικό υλικό, αδιάβροχο και στεγανό

από

προμήθεια υλικού τεχνολογίας Ethernet-over-Copper και Ethernet-over-NxE1, καθώς και των σχετικών υπηρεσιών
« Last Edit: 20 Aug, 2014, 10:03:45 by spiros »
Λίνα Παπαδοπούλου


mortal69

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 404
    • Gender:Male
Δεν έχω συναντήσει την συγκεκριμένη αναφορά αλλά γενικά μόλις το ψιλοσκέφτηκα με παρέμεμψε σαν ιδεά προς (storage) replication units/nodes/boxes/servers, αλλά θα αφήσω κάποιον που να ασχολείται να το κοιτάξει πιο προσεκτικά.
Μέσα από στράτα απόμονη κι απόσκια
Με αγγέλους του ʼδη μόνο στοιχειωμένη
Που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
Κάτω στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...



lpap

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 365
    • Gender:Male
Στις τηλεπικοινωνίες δικτύων και ειδικότερα στο Ethernet, υπάρχει περιορισμός  στο μέγιστο μήκος του καλωδίου. Σε περιπτώσεις που απαιτείται επικοινωνία σε μεγαλύτερη απόσταση εγκαθίστανται ενδιάμεσα σε κατάλληλες αποστάσεις αναγεννητικές μονάδες ( regenerative equipment ) οι οποίες αναγεννούν το τηλεπικοινωνιακό σήμα, ώστε να μπορέσει συνεχίσει τη μετάδοση του αναβαθμίζοντας το σε κατάλληλα επίπεδα, ενισχύοντας το σήμα που έχει υποστεί εξασθένιση.

Το κιβώτιο που αναφέρεται στο κείμενο αφορά ένα κατάλληλο προστατευτικό κουτί μέσα στο οποίο εγκαθίσταται ο εξοπλισμός αναγέννησης, ώστε να λειτουργεί σε προστατευμένο περιβάλλον.

κιβώτιο αναγεννητικών μονάδων → (protective) housing for regenerative equipment
ΖΩΗ είναι να ζείς τη ζωή των άλλων.


λinaπ

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997
    • Gender:Female
  • Love my dog, love me


mortal69

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 404
    • Gender:Male
@ lpap
Χμ... μάλιστα, εκεί σίγουρα δεν θα πήγαινα με τίποτα, μιας και δεν το είχα βάλει καν μέσα γιατί τους "ενισχυτές σήματος" τους σκεφτόμουν σαν repeaters.
Μέσα από στράτα απόμονη κι απόσκια
Με αγγέλους του ʼδη μόνο στοιχειωμένη
Που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
Κάτω στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...


 

Search Tools