Global Voices Ltd

pshleas · 13 · 4894

pshleas

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 10
    • Gender:Male
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Συνεργάστηκα με το γραφείο Global Voices Ltd (globalvoices.co.uk) - αυτοί με βρήκαν μέσω του proz.com - και ήταν να πληρωθώ τέλη Δεκέμβρη.

Κατόπιν δικού μου τηλεφωνήματος σήμερα το πρωί, μου είπαν αρχικά προφορικά, και μετά ζήτησα να μου το στείλουν και με e-mail το εξής:

Dear Vassilios
 
As agreed, I hereby confirm that there has been a delay with the payment of the above jobs due to the fact that other translators did not meet the agreed deadline. Unfortunately, as a result, all payments for these jobs have now been postponed until next time, which is in January.

We thank you for your prompt delivery and apologise once again about this unfortunate delay.

Ομολογώ ότι με "ζώνουν λίγο τα φίδια" γιατί το ποσό δεν είναι μικρό και η αιτιολογία τουλάχιστον ύποπτη. Έχω κρατήσει φυσικά τα order forms των projects και όλα τα e-mail που έχουμε ανταλλάξει.

Ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποιος που έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και πώς το χειρίστηκε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Βασίλης Παρασκευάς.
« Last Edit: 29 Dec, 2008, 14:39:51 by spiros »
The best way out is always through


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854567
    • Gender:Male
  • point d’amour
Δεν θεωρώ την καθυστέρηση σημαντική. Να περιμένεις μετά το πέρας του Ιανουαρίου και αν και τότε έχεις θέμα, το ξανασυζητάμε.



pshleas

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 10
    • Gender:Male
Ευχαριστώ, Σπύρο!
The best way out is always through


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Συμφωνώ κι εγώ με τον Σπύρο, Βασίλη. Κάνε λίγη υπομονή ως την ημερομηνία που σου είπαν.

Έχει πάρει καλά σχόλια το γραφείο στο Blue Board του Proz;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)




wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Όντως.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


wordwizzard

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 7
    • Gender:Male
  • Scripta manent
Βασίλη καλησπέρα, χρόνια πολλά για τη γιορτή σου! Καλή χρονιά να έχουμε όλοι, παιδιά!
Συνεργάζομαι με το συγκεκριμένο γραφείο, έχω κάνει μερικές δουλειές για αυτούς και ήταν πάντα συνεπέστατοι στις πληρωμές τους. Οπότε, συμφωνώ με τον Σπύρο, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Φιλικά,
Χρήστος


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Χρήστο, καλησπέρα και καλή χρονιά!

Βάλε, να χαρείς, και το επώνυμό σου στο προηγούμενο μήνυμά σου. Με βάση τους κανόνες του φόρουμ στην ενότητα αυτή υπογράφουμε με το ονοματεπώνυμό μας.
 
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


wordwizzard

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 7
    • Gender:Male
  • Scripta manent
Έχεις δίκιο, Βίκυ μου, με συγχωρείς!

Βασίλη καλησπέρα, χρόνια πολλά για τη γιορτή σου! Καλή χρονιά να έχουμε όλοι, παιδιά!
Συνεργάζομαι με το συγκεκριμένο γραφείο, έχω κάνει μερικές δουλειές για αυτούς και ήταν πάντα συνεπέστατοι στις πληρωμές τους. Οπότε, συμφωνώ με τον Σπύρο, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Φιλικά,
Χρήστος Κουτσικόπουλος


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Σ' ευχαριστώ πολύ, Χρήστο. :-)

Καλημέρα και καλή βδομάδα!
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


alexspil

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 8
    • Gender:Male
καλησπέρα Βασίλη (και λοιποί συνάδελφοι)

μήπως έχεις νέα από την Global Voices Ltd (πρώην Koechlin Global) ;

Σήμερα μου πρότειναν μία μεγάλη δουλειά και με ζώσαν και μένα τα φίδια όπως είπες και εσύ,
όπως και όλους μας φαντάζομαι όταν βλέπουμε εταιρίες που δεν δεν έχουν δουλέψει ποτέ μαζί μας
να μας δίνουν μεγάλα projects και με βιαστικό τρόπο. Φυσικά το 3,5 που συγκεντώνει η εν λόγω εταιρία
σε translatorscafe και proz δεν είινα και πολύ ενθαρυντικό, τουναντίον...

Ευχαριστώ πολύ

Αλέξανδρος Σπηλιωτόπουλος


pshleas

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 10
    • Gender:Male
Λοιπόν,

Μετά από καμιά δεκαριά υπενθυμιστικά E-mail, εδέησαν να με πληρώσουν μόλις πριν από 3 ημέρες (2 Μαρτίου). Οι τύποι είναι απίστευτοι στο θέμα των πληρωμών, σκαρφίστηκαν όλες τις πιθανές δικαιολογίες για να καθυστερήσουν την πληρωμή ("Χάσαμε το invoice", "Δεν μας έχετε στείλει τις πληροφορίες του λογαριασμού σας" κλπ κλπ), και έχουν και το εντελώς απαράδεκτο "Εμείς πληρώνουμε μόνο μία φορά τον μήνα". Αλέξανδρε, καλή επιτυχία.

Βασίλης Παρασκευάς.
The best way out is always through


alexspil

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 8
    • Gender:Male
Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου Βασίλη αλλά δεν τους εμπιστεύτηκα.. της είχα ζητήσει μία ενδιάμεση παράδοση με πληρωμή, καθώς ήταν η πρώτη μας συνεργασία, και καθώς ήταν πάρα πολλές καρτέλες, μου είπε ότι δεν δουλεύουν έτσι οπότε και γω της είπα "χαίρετε" :)
Καλές δουλειές!
Αλέξανδρος


 

Search Tools