Lordi lyrics - Hard Rock Hallelujah Greek translation (Eurovision Song Contest 2006)

Guest · 65 · 37867

banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Η "αΡοκάλυψη" είναι αναπόφευκτη κακοφωνία.

Για το "Eurovisionation" (που θα ήταν καλύτερο σαν Eurovisionization), σου κάνει το "εξευρωβιζιονισμός";


Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Η Eurovisionation σαν λέξη μου χτυπάει λίγο στην κατάληξή της γιατί έχει αυτό το -nation.
Κάτι σαν Έθνος της Γιουροβίζιον ένα πράμα!!!
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.



banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Δεν έχεις άδικο. Φταίει που δεν άκουσα τα λόγια και πήγε αλλού το μυαλό μου... (τώρα είναι πιο κοντά στο Euronation - urination)


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Με τη νεαροπαρέα που παρακολούθησα τη σεμνή τελετή, συμφωνούσαμε (πριν από τα αποτελέσματα) ότι όχι μόνο τα orcs, αλλά και η Λιθουανία θα έπρεπε να περάσει, μόνο και μόνο γιατί σπάνε το καλούπι.

Σπάει το καλούπι της Eurovision!



progvamp

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1570
    • Gender:Female
Ε, ρε και δεν τό'παιξα στο στοίχημα τελικά... :S

http://www.pamestihima.gr/sports/index.html

ΚΩΔ      XΩΡΑ     ΑΠΟΔΟΣΗ
101    ΕΛΛΑΣ    3,00
102    ΡΟΥΜΑΝΙΑ    4,50
103    ΣΟΥΗΔΙΑ    4,50
104    ΒΕΛΓΙΟ    ΔΠ
105    ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ    10,00
106    ΒΟΣΝΙΑ-ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ    6,00
107    ΓΕΡΜΑΝΙΑ    15,00
108    ΝΟΡΒΗΓΙΑ    15,00
109    ΔΑΝΙΑ    50,00
110    ΕΛΒΕΤΙΑ    40,00
111    ΕΣΘΟΝΙΑ    ΔΠ
112    ΚΡΟΑΤΙΑ    40,00
113    ΠΓΔΜ    30,00
   
ΚΩΔ    ΧΩΡΑ    ΑΠΟΔΟΣΗ
114    ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ    10,00
115    ΙΣΛΑΝΔΙΑ    ΔΠ
116    ΜΑΛΤΑ    50,00
117    ΡΩΣΙΑ    6,00
118    ΤΟΥΡΚΙΑ    50,00
119    ΙΡΛΑΝΔΙΑ    30,00
120    ΛΕΤΤΟΝΙΑ    75,00
121    ΙΣΠΑΝΙΑ    75,00
122    ΚΥΠΡΟΣ    ΔΠ
123    ΟΥΚΡΑΝΙΑ    30,00
124    ΠΟΛΩΝΙΑ    ΔΠ
125    ΣΛΟΒΕΝΙΑ    ΔΠ
126    ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ    40,00
« Last Edit: 21 May, 2006, 01:29:19 by progvamp »


Πρωτέαs

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1728
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Εγώ Βοσνία ήθελα πάντως...........................
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.


NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Και εγώ Βοσνία... και την ψήφισα...

Αλλά, από την αρχή φάνηκε παιδιά ότι Φιλανδία και Λιθουανία θα πλασαριζόντουσαν καλά... Αφού προκρίθηκαν, ήταν φως-φανάρι.

Μην ξεχνάμε ότι η πλειοψηφία αυτών που ψηφίζουν είναι νέοι και αυτοί πάνε πάντα κόντρα στο κατεστημένο... τι καλύτερο "κόντρα" απ' αυτές τις δύο συμμετοχές;;;
« Last Edit: 21 May, 2006, 13:52:58 by nickel »
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi


inertia

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 822
    • Gender:Female
Αχ, από εφέτος ο θεσμός έχει ένα πιο ανθρώπινο πρόσωπο, δε συμφωνείτε;

Πάντως θα ήθελα οι Lordi να διασκεύαζαν την Άνοιξη της Βόσσου, αν και κάτι μου λέει ότι αυτό έχει ήδη γίνει..





Υ.Γ Σε φόρουμ ξένων εκτοξεύονται απίστευτες βρισιές για την Ελλάδα λόγω της ανάρμοστης συμπεριφοράς των θεατών, οι οποίοι γιουχάρανε τα πάντα..
« Last Edit: 21 May, 2006, 13:31:42 by inertia »
Nobody puts Baby in a corner!


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Δεν άλλαξε ξαφνικά το γούστο του μέσου θεατή της Eurovision. Απλώς οι νέοι που παρακολουθούν αποφάσισαν να υποστηρίξουν το διαφορετικό και οι ψήφοι τους πήγαν μονοκούκι στη Φιλανδία. Και κάποιες στη Λιθουανία.

Όσο για τη συμπεριφορά του κοινού, καλό είναι να αναρωτηθούμε μήπως ο χουλιγκάνος είναι μέσα μας, όχι μόνο στα γήπεδα (ενίοτε και στα στάδια, βλ. Ολυμπιακοί αγώνες).


banned13

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2972
    • Gender:Female
Quote
Υ.Γ Σε φόρουμ ξένων εκτοξεύονται απίστευτες βρισιές για την Ελλάδα λόγω της ανάρμοστης συμπεριφοράς των θεατών, οι οποίοι γιουχάρανε τα πάντα..
Πήρε το αφτί μου τα γιουχαΐσματα μέσω της τηλεόρασης, αν και δεν ακούγονταν τόσο καθαρά.
Δεν με εκπλήσσει αυτή η "χουλιγκάνικη" συμπεριφορά. Για μας το sportsmanship = Conduct and attitude considered as befitting participants in sports, especially fair play, courtesy, striving spirit, and grace in losing, ανήκει σε άλλον, μεταγενέστερο αιώνα.
Δυστυχώς δεν διδαχθήκαμε τίποτα από τους Πορτογάλους στο Πανευρωπαϊκό, που έχαναν και μας χειροκροτούσαν...


NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Στο ΟΑΚΑ δεν υπήρχαν μόνον Έλληνες θεατές. Αυτό ας μην το ξεχνάμε. Οπότε τα γιουχαρίσματα ήταν διεθνούς επιπέδου.
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Παρεμπιπτόντως, στα πολλά θετικά που θα είχα να πω για τη διοργάνωση (για το είδος της διοργάνωσης που ήταν), το πιο θετικό σχόλιο που έχω να κάνω είναι για τον Γιώργο Καπουντζίδη. Πρώτη φορά άκουσα στην Ελλάδα χαλαρό σχολιασμό με μπόλικο χιούμορ και σωστή δόση ειρωνείας. Να ανακαλύψαμε τον Terry Wogan μας;

(Αριστουργηματικό: Μετά την εμφάνιση της Τουρκίας, το σχόλιο του Γ.Κ. ήταν: "Να διευκρινίσω ότι οι χορευτές είναι από την Αγγλία. Το λέω για κάποιους φίλους μου που ετοιμάζουν τις βαλίτσες τους για την Τουρκία.")


banned13

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2972
    • Gender:Female

wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Εγώ εδώ και πολλά χρόνια δεν έχω αμφιβολίες ή ανησυχία για όποια διοργάνωση αναλαμβάνουμε. Πάντα τα πάμε περίφημα και πόσες φορές πρέπει πια να το αποδείξουμε; Δεν φτάσανε οι Ολυμπιακοί αγώνες;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


NadiaF

  • ناديا فامي
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2138
    • Gender:Female
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Επειδή είμαι φανατική θαυμάστρια και φαν του Καπουντζίδη από την πρώτη του δουλειά, δεν είχα καμία αμφιβολία ότι θα τα κατάφερνε. Είχα αμφιβολίες για τη Ζέτα... αλλά, με εξέπληξε... τελικά η κοπέλα είναι και όμορφη και έξυπνη και πνευματώδης...

Και όπως και η Βίκυ, μετά τους Ολυμπιακούς... όποια διοργάνωση κι αν αναλάβουμε θα τα πάμε περίφημα γιατί ο Έλληνας έχει το περίφημο φιλότιμο και ψυχή!!
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi


 

Search Tools