Τι πιστεύετε για το 666;

banned8 · 37 · 6276

kapa18

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997


Κατόπιν τούτου, απαιτώ από την Σουρπού μόνιμη στήλη σχολιασμού των πολιτικών τεκταινομένων, καθώς βαριέμαι θανάσιμα τις σχετικές επιφυλλίδες των κυριακάτικων, άσε που δεν τις καταλαβαίνω κιόλας! Ή ακόμα καλύτερα, ένα κυριακάτικο newletter με πολιτική ανασκόπηση της εβδομάδας! Γιάμι!
:-D


Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Ψήφο εμπιστοσύνης στη Σουρπού! Απολαυστικότατο το κείμενο και εξαιρετικά εύστοχο.
"Only Love can leave such a... Mark!"



andy

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 308
    • Gender:Female
pm @ kapa18: Νομίζω ότι βρήκαμε αρχισυντάκτρια για το περιοδικό μας...

Βαλεντίνη, παιδί μου, εύγε. Δεν το είδα το debate αλλά το κείμενό σου με κάλυψε και ήταν ό,τι καλύτερο για να ξεκινήσω τη μέρα μου. Πάντα τέτοια. Έπρεπε να σε είχα και στο Λυκαβηττό χτες μαζί μου, να έγραφες μια αντίστοιχη περιγραφή της ελληνικής-διανόησης-που-πάει-μπαλέττο... (αλλά αυτό είναι για άλλες ώρες και άλλα νήματα).
« Last Edit: 07 Sep, 2007, 09:33:27 by andy »
Έλα να πάμε στο νησί, η μάνα σου, εγώ κι εσύ...


F_idάνι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3077
    • Gender:Female


kapa18

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997


pm @ andy: α) Το περιοδικό που θέλεις να βγάλουμε (με εξώφυλλο τη Μαστροκώστα υπενθυμίζω) δε νομίζω ότι ταιριάζει στο προφίλ της Σουρπού!
                 β) Μου πας και στα μπαλέτα τώρα; Πολύ στην υψηλή διανόηση το έχεις ρίξει νομίζω και θα πάθεις καμιά αλλοτρίωση ("δε θα ξαναπώ αλλοτρίωση Φάνννη μου!" - Δύο Ξένοι (για τους μη μυημένους) ). Να τσεκάρεις το μέιλ σου. Θα σε επικοινωνήσω!


Oblitron

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 564
    • Gender:Male
ο Αιμίλιος Λιάτσος δεν αμέλησε να χαρίσει λίγα λεπτά δημοσιότητας στη μικρή του φίλη, την Αναστασία
Eγώ δεν κατάλαβα... Η οκτάχρονη Αναστασία έπαιζε στο δρόμο και όταν είδε τον Αιμίλιο το Μήλο, άφησε το παιχνίδι και έτρεξε να μάθει πώς θα γίνει πρωθυπουργός (ωριμάζουν νωρίς τα άτιμα); Ή μήπως ο Αιμίλιος έπαιζε στο δρόμο και τον χτύπησε ο ήλιος και είδε οπτασία ένα οκτάχρονο κορίτσι να του λέει, αντί για "τρέχει τρέχει τρέχει το νερό", "πώς γίνεται κανείς πρωθυπουργός";


user3

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 663

Εγώ το είδα πάντως.
Πρόσεξα και κάμποσα σαρδαμάκια του ΓΑΠ ("δεν μπορώ παρά να ΜΗ σχολιάσω..." και βέβαια σχολίασε)
και γενικά το διασκέδασα.

Υπόψιν ότι με το ντιμπέιτ ήρθε στην επιφάνεια και το "δίβατον" που ή κάποιος το είπε ή κάποιο μπλογκ τόγραψε
και που το είχαμε συζητήσει εδώ κάποτε, όπως θα θυμάστε. Στο σάιτ μου, που έχω ένα άρθρο με το "δίβατον",
δέχτηκα αρκετές επισκέψεις ορμώμενες από το γκουγκλ.

ν.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Βαλ, κέντησες ψιλοβελονιά. Σαν να τους είδα νιώθω. Μιλάμε για πλέρια ενημέρωση.

Υ.Γ.: Χαίρομαι που εξελίσσεσαι σε βρομόστομα και αυτομάτως εντάσσεσαι στην ομάδα που με πολύ κόπο και πόνο καταφέραμε και φτιάξαμε με την καβουκοελένη.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


elena petelos

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3180
    • Gender:Female
  • Qui ne dit mot consent.
Κατ’ αρχήν, [...]
Υγ.: Να σημειώσω ότι τα παραπάνω είναι συμπεράσματα εμπνευσμένα από εποικοδομητική και εις βάθος συζήτηση επί του θε(α)ματος, οπότε δεν αποτελούν αποκλειστική μου πνευματική ιδιοκτησία.
Υγ.2: Happy, Nickel?
Ήταν να μην αρχίσω το «Πρεντικτολόγιο». Εύγε, νέα μου. Και εις άλλα κ.λπ.
:)))))


Çabuki

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 558
    • Gender:Female
  • Words nail me
Βαλ, κέντησες ψιλοβελονιά. Σαν να τους είδα νιώθω. Μιλάμε για πλέρια ενημέρωση.

Υ.Γ.: Χαίρομαι που εξελίσσεσαι σε βρομόστομα και αυτομάτως εντάσσεσαι στην ομάδα που με πολύ κόπο και πόνο καταφέραμε και φτιάξαμε με την καβουκοελένη.


Καλά, Σουρπού, προσκυνώ! Θεϊκή περιγραφή!!

Και χαίρομαι που μεγαλώνει η παρέα μας, wings!! Ειδικά τώρα με τις εκλογές, βλέπω να μαζευόμαστε πολλοί...

Καλημέρα!
Trying is the first step towards failure.
-Homer Simpson


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Ειδικά τώρα με τις εκλογές, βλέπω να μαζευόμαστε πολλοί...
Πού να δεις ΜΕΤΑ τις εκλογές. Θα φτιάξουμε χαβουζονήμα για τους χαμένους μόνο. (Διότι κάπου θα πρέπει να εκτονωθούν / εκτονωθούμε.)
Όσοι θεωρούν ότι είναι πάντα με τους χαμένους, να το ανοίξουν από τώρα.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Και χαίρομαι που μεγαλώνει η παρέα μας, wings!! Ειδικά τώρα με τις εκλογές, βλέπω να μαζευόμαστε πολλοί...

Καλημέρα!

Προς το παρόν, Λενάκι, είμαστε δυο, είμαστε τρεις... εσύ κι εγώ είμαστε παντός καιρού και δεν χρειαζόμαστε (προ)εκλογικές ενέσεις για να εκφραστούμε «αυθόρμητα». Τιμή μας και καμάρι μας!!!

Μέραααααααααα
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


eirini

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 766
    • Gender:Female
Κάπα18 feat. Σουρπού... και ο πρωινός σας καφές δε θα είναι ποτέ πια ίδιος! Τα σέβη μου! :)
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Επειδή όλα ανάγονται στο σεξ (και επειδή, βεβαίως, το σεξ είναι βαθιά πολιτική πράξη)...

« Last Edit: 07 Sep, 2007, 16:56:57 by stathis »


Σουρπουίτσα

  • Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1171
    • Gender:Female
  • Whatevah...
4. Αν χθες δεν ήταν το βατερλώ του Μορφονιού, τότε κάποιοι είναι πολύυυυ κολλημένοι.
Κι όμως, κι όμως... Θεωρείται ότι οι πιο πετυχημένες παρουσίες χθες ήταν του Μορφονιού και του Αλέκου. Αμέ. Γιατί λέει καθησύχασε τον κόσμο, έβγαλε ένα πολιτισμένο προφίλ χαμηλών τόνων και αποποιήθηκε τη ρετσινιά του ακροδεξιού (δημοκρατία-δημοκρατικές αξίες-δημοκρατια-δημοκρατικό πολίτευμα-δημοκρατία-δημοκρατία, μην τα ξαναλέμε). Θα ήθελα πολύ όμως να είχαμε πλάνα απ' την ομιλία στο Κιλκίς να κάνουμε την αντιπαραβολή. Btw, τη συλλεκτική απάντησή του που περιελάμβανε (μετρήστε μαζί μου) αίμα, δάκρυα, ιδρώτα, ροζ σατέν, γαλλίδες νταντάδες και αυτοδημιούργητους τύπους να πάει να την κατοχυρώσει γιατί δεν θα αργήσει να τη δει σενάριο σοφτ πορνό.

Η ατάκα Καραμανλή δε "όχι, μισό λεπτό, θέλω να κάνω την αυτοκριτική μου" θύμισε "θέλω να εξομολογηθώ, φέρτε τον παπά" απ' τα χείλη ετοιμοθάνατου. Αφήστε τον, βρε, τον άνθρωπο να κάνει την αυτοκριτική του, μην τονε βαστάτε! Δεν τον βλέπετε; Είναι ασυγκράτητος!

Σποτ είδατε; Αυτά της ΝΔ νομίζω ότι κάνουν φιλότιμες προσπάθειες να μας κάνουν πλύση εγκεφάλου. "Εμπιστέεευομαι τον Κώστα Καραμανλή. Εμπιστέεευομαι τη Νέα Δημοκρατία."  Μα δεν την εμπιστεύομαι. "Μα, ναιαιαιαι, σου λέω, την εμπιστέεευεσαι". Εμπιστέεευονται την ελληνική ηλιθιότητα. Μπεε.

Του Πα.Σο.Κ. δε ένα μαύρο (πολύ γελοίο όμως) χάλι. Με κάνουν να νιώθω πολίτης του Μπουρούντι, δίνουν μια αίσθηση τριτοκοσμική: μαφία, διαπλοκή, στραβά σακάκια και χοντρά μουστάκια. Δεν του πέτυχε η συνταγή του "Μάγειρα".

pm @ andy: α) Το περιοδικό που θέλεις να βγάλουμε (με εξώφυλλο τη Μαστροκώστα υπενθυμίζω) δε νομίζω ότι ταιριάζει στο προφίλ της Σουρπού!
Έλα, ρε Κάπα, γιατί με υποτιμάς έτσι και με πικραίνεις; Εντάξει, είμαι ακόμα στα πρώτα μου βήματα, αλλά σου υπόσχομαι ότι θα εργαστώ σκληρά και θα προσπαθήσω να φτάσω το επίπεδο του περιοδικού σας, αλλά και της Γωγούς προσωπικά. Μην κοιτάς τώρα που ένεκα οι εκλογαί ασχολήθηκα με αυτές τις ποταπότητες, εγώ που με βλέπεις έχω κάνει διατριβή στην σημασία του αφρόλουτρου στη ζωή και το έργο της Καλής Φέρρη, μη μ' απορρίπτετε έτσι έυκολα, καλέ, δοκιμάστε μας κι εμάς, που λέει κι ο Μορφονιός.

Σε κάθε περίπτωση, χαίρομαι πολύ που το χαρήκατε, τρανσλατουμάκια, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ικανοποιήσω το λαϊκό αίτημα για τακτική ανταπόκριση, καθώς τέτοιες αναλαμπές είναι σπανιότατες και το ενδιαφέρον μου για τα πολιτικά κάθε άλλο παρά σταθερό. Άσε που ξέρω ότι πολλοί από σας έχουν πένες που φυσάνε και σε αυτά τα θέματα, οπότε προτιμώ να σας απολαμβάνω. Αφήστε τα συχαρίκια, λοιπόν, και πιάστε τον σχολιασμό και την οργιώδη αποδόμηση, πουλάκια μου αποδομητικά! Κανείς δεν είδε debate; Αδιάβαστους σας πιάνω.
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3


 

Search Tools