Thessaloniki down

eirini · 9 · 1809

eirini

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 766
    • Gender:Female
... πήρε φωτιά ένας υποσταθμός στη Σταυρούπολη. Δεν έχουμε ρεύμα (και κατ' επέκταση κλιματιστικό, ραδιόφωνο, ψυγείο), κι ελπίζω να μην αρχίζουν όλοι να γεμίζουν τις μπανιέρες τους, γιατί αν η βλάβη κρατήσει κανένα δωδεκάωρο δε θα 'χουμε και νερό! Μάλλον πρέπει να την κάνουμε στις παραλίες του Βατ σιγά - σιγά.

Σας φιλώ,

η αποκλεισμένη
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Μόλις αποκτήσαμε ρεύμα.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



eirini

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 766
    • Gender:Female
Δώστε μου κι εμένα λίγο! Εδώ, νάδα. Λες να φταίει η διαφορά ώρας; :)
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Σταδιακά επανέρχεται, Ειρήνη. Στην περιοχή της Αναστασίας το δώσανε μισή ώρα πριν από τη δική μου.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Μόλις αποκτήσαμε ρεύμα.
Κρίμα, δεν κράτησε πολύ...
Πάντως από το κέντρο φαινόταν ένα σύννεφο καπνού...
Το όλο θέμα μου θυμίζει ένα βιβλίο του Τζουλιάνο Αμίτσι με τίτλο "έρχονται οι διαστημάνθρωποι" στο οποίο γίνεται ένα γενικό μπλακ άουτ σε ολόκληρο τον πλανήτη απο εξωγενείς δυνάμεις για να διακοπεί η υπέρμετρη-αλόγιστη τεχνολογική εξέλιξη της "ανθρώπινης" κοινωνίας...
Και όλοι καταλήγουν στα βουνά...μια διακοπή ρεύματος και νεκρώνουν τα πάντα, σηματοδότες, συναλλαγές κτλ.
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


Αλ.

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2232
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Πρόβλημα ηλεκτροδότησης στη Θεσσαλονίκη

Σοβαρή βλάβη υπέστη το μεσημέρι της Πέμπτης (28/6) ο σταθμός μεταφοράς ηλεκτρικής ενέργειας του Ωραιοκάστρου στη Θεσσαλονίκη, μετά από έκρηξη, με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν μεγάλα προβλήματα στη ηλεκτροδότηση στης Βόρειας Ελλάδας.

Λίγο μετά τη μία το μεσημέρι άρχισε η σταδιακή αποκατάσταση της ηλεκτροδότησης στην πόλη της Θεσσαλονίκης, αλλά και στις περιοχές της Κεντρικής και Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, που έμειναν χωρίς ρεύμα περί τις 12 το μεσημέρι της Παρασκευής, μετά από έκρηξη στον υποσταθμό της Νικόπολης.

Στην πόλη της Θεσσαλονίκης επικράτησε κομφούζιο, ενώ δεκάδες ήταν οι κλήσεις στην Πυροσβεστική για απεγκλωβισμούς.

Στη Βουλή ο Δημήτρης Σιούφας παραδέχτηκε τις σκόπιμες περικοπές ρεύματος για να αποφευχθεί μπλακ άουτ: «Από τη μια μας λέτε να προβούμε σε προγραμματισμένες περικοπές και από την άλλα μας κατηγορείτε επειδή γίνονται περικοπές» δήλωσε ο υπουργός Ανάπτυξης, απαντώντας σε ερώτηση της Ασημίνας Ξυροτύρη.

Από το flash.gr
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||


Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Τα νεύρα μου! Εκεί που έρχεται, φεύγει!!! Τρεις φορές μου το πήρανε το ρευματάκι μου!!! Άτιμη κενωνία!!!
"Only Love can leave such a... Mark!"


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Το όλο θέμα μου θυμίζει ένα βιβλίο του Τζουλιάνο Αμίτσι με τίτλο "έρχονται οι διαστημάνθρωποι" στο οποίο γίνεται ένα γενικό μπλακ άουτ σε ολόκληρο τον πλανήτη απο εξωγενείς δυνάμεις για να διακοπεί η υπέρμετρη-αλόγιστη τεχνολογική εξέλιξη της "ανθρώπινης" κοινωνίας...
Και όλοι καταλήγουν στα βουνά...μια διακοπή ρεύματος και νεκρώνουν τα πάντα, σηματοδότες, συναλλαγές κτλ.

Θυμίζει σε ύποπτο βαθμό την ταινία The day the earth stood still... Μια ταινία που αξίζει να δει κανείς, και όχι μόνο επειδή είναι καρα-καλτ. Klaatu barada nikto !


auditor

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2469
    • Gender:Male
Θυμίζει σε ύποπτο βαθμό την ταινία The day the earth stood still... Μια ταινία που αξίζει να δει κανείς, και όχι μόνο επειδή είναι καρα-καλτ. Klaatu barada nikto !

Ελληνιστί: "Όταν η Γη σταματήση..." (ορθογραφία και αποσιωπητικά ως είχαν όταν παίχτηκε)
Nick Roussos


 

Search Tools