technical glossary

themis · 36 · 19701

themis

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 197
    • Gender:Female
Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω να επισυνάψω ένα γλωσσάρι με τεχνικούς όρους από διάφορους τομείς, πώς το κάνω insert basically?

themis


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Όταν συντάσσεις ένα μήνυμα, υπάρχει αριστερά, κάτω από το πλαίσιο του μηνύματος, η επιλογή "Additional Options", που αν την πατήσεις, βλέπεις: Attach. Εκεί χώνεις, μετά από Browse, το όνομα του αρχείου στο δίσκο σου, αρκεί να μην υπερβαίνει τα 320 ΚΒ.



Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Ενημερωτικά: όσο ήμουν newbie [(τώρα έχω ανώτερα αξιώματα ;-)))) ] η επιλογή "attach" ήταν απενεργοποιημένη. Μάλλον συμβαίνει σε όλους τους newbie ή απλώς είχατε κάτι μαζί μου!!!!!!;;;;;;;;
« Last Edit: 04 Jul, 2006, 13:44:44 by nickel »
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
ναι, ναι, εμείς οι νέοι δεν έχουμε!



Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
1) Χαίρομαι που δεν είχαν κάτι μαζί μου!

2) Όπως βλέπω από τις καταχωρίσεις σας δεν θα αργήσετε και εσείς Γιάννη να αποκτήσετε "ανώτερα αξιώματα" και να μας ξεπεράσετε!!!! Και δεν το λέω με κακία....έτσι για να μην παρεξηγηθώ!!!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Χριστινιώ, εγώ το μόνο πρόβλημα που έχω μαζί σου είναι ότι, ενώ δεν είμαι του ξεσκονίσματος, αναγκάζομαι να προσέχω τα γνωστά ντιβιντιά μην πιάσουν νυχτερίδες κι αράχνες.:ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Το όλο θέμα είναι της αρμοδιότητας του Σπύρου. Είτε θα επιτρέψει σε όλους να βάζουν συνημμένα είτε θα πρέπει να σταλεί σε κάποιον άλλο το γλωσσάρι για να το προσθέσει αυτός.


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Εάν σε παρηγορεί Βίκυ, τα δικά μου έχουν ήδη βγάλει θαλασσοψυχούλες! Όμως δεν πρόκειται να τα ακουμπήσω γιατί ο λόγος είναι λόγος! Εσύ εάν θέλεις μπορεί να τα δεις...σου έδωσα εξάλλου και την άδεια μου -γιατί δεν βλέπω να έρχεται σύντομα αυτή η μέρα που θα έρθω Θεσ/νίκη-! Κάποιος -δεν ξέρω ποιος- πρέπει να με έχει καταραστεί -δεν ξέρω γιατί- να κανονίζω να ανέβω Θεσ/νίκη και τελευταία στιγμή κάτι να στραβώνει και να μην μπορώ να έρθω! Πού θα πάει όμως δεν θα τον βρω, θα τον βρω και τότε....
« Last Edit: 04 Jul, 2006, 14:21:33 by Pink Panther »
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
1) Χαίρομαι που δεν είχαν κάτι μαζί μου!

2) Όπως βλέπω από τις καταχωρίσεις σας δεν θα αργήσετε και εσείς Γιάννη να αποκτήσετε "ανώτερα αξιώματα" και να μας ξεπεράσετε!!!! Και δεν το λέω με κακία....έτσι για να μην παρεξηγηθώ!!!

Επειδή μ'αρέσει η νιουμποσύνη, σκέφτομαι [ιδίως όταν βλέπω να μου μιλάνε στον πληθυντικό :-( ] πως, όταν έρθει εκείνη η ώρα, θα εμφανιστεί ξαφνικά κάποιος άλλος νουμπάς - μάλλον juanmarko θα λέγεται ;-)

:-)))


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Εάν σε παρηγορεί Βίκυ, τα δικά μου έχουν ήδη βγάλει θαλασσοψυχούλες! Όμως δεν πρόκειται να τα ακουμπήσω γιατί ο λόγος είναι λόγος! Εσύ εάν θέλεις μπορεί να τα δεις...σου έδωσα εξάλλου και την άδεια μου -γιατί δεν βλέπω να έρχεται σύντομα αυτή η μέρα που θα έρθω Θεσ/νίκη-! Κάποιος -δεν ξέρω ποιος- πρέπει να με έχει καταραστεί -δεν ξέρω γιατί- να κανονίζω να ανέβω Θεσ/νίκη και τελευταία στιγμή κάτι να στραβώνει και να μην μπορώ να έρθω! Πού θα πάει όμως δεν θα τον βρω, θα τον βρω και τότε....

Kαι για μένα, Χριστινάκι, ο λόγος μου συμβόλαιο - μόνο μαζί θα τα δούμε. Θα πάρουμε ειδικά καθαριστικά όταν με το καλό έρθεις.:-))))
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


dinomachi

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 628
    • Gender:Female
  • The word is not enough...
Κάποιος -δεν ξέρω ποιος- πρέπει να με έχει καταραστεί -δεν ξέρω γιατί- να κανονίζω να ανέβω Θεσ/νίκη και τελευταία στιγμή κάτι να στραβώνει και να μην μπορώ να έρθω! Πού θα πάει όμως δεν θα τον βρω, θα τον βρω και τότε....

Ο ίδιος ήταν!
Έτσι και τον βρούμε... αλίμονό του!!!
;-)))


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Quote
Επειδή μ'αρέσει η νιουμποσύνη, σκέφτομαι [ιδίως όταν βλέπω να μου μιλάνε στον πληθυντικό :-( ] πως, όταν έρθει εκείνη η ώρα, θα εμφανιστεί ξαφνικά κάποιος άλλος νουμπάς - μάλλον juanmarko θα λέγεται ;-)

:-)))

Δεν θα ξαναχρησιμοποιήσω τον πληθυντικό, γιατί αρκετή απόσταση υπάρχει με το διαδίκτυο δεν χρειαζόμαστε περισσότερη -εκτός και εάν τον θέλεις, οπότε...

Εγώ πάντα νουμπάκι θα αισθάνομαι όσα χρόνια και εάν περάσουν, όσες καταχωρίσεις και εάν κάνω!!!!!!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


Pink Panther

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1675
    • Gender:Female
  • Τσα!
Quote
Ο ίδιος ήταν!
Έτσι και τον βρούμε... αλίμονό του!!!
;-)))

Θα έρθει και η Βίκυ, μόλις καταλάβει ότι αυτός ήταν η αιτία που άργησε τόσο καιρό να δει τα DVD, και δεν θα τον γλυτώσει κανείς από τα χέρια μας!!! Χιχιχιχιχιχιχι! ;-)))))) Καλέ, πολύ αιμοβόρα έχω γίνει!!!
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις


Evmorfia

  • My Website
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 638
    • Gender:Female
Quote
Ο ίδιος ήταν!
Έτσι και τον βρούμε... αλίμονό του!!!
;-)))

Θα έρθει και η Βίκυ, μόλις καταλάβει ότι αυτός ήταν η αιτία που άργησε τόσο καιρό να δει τα DVD, και δεν θα τον γλυτώσει κανείς από τα χέρια μας!!! Χιχιχιχιχιχιχι! ;-))))))

Just out of curiosity (Αν και ξέρω ότι curiosity killed the cat...):  Ποιά είναι αυτά τα "περίφημα" DVD βρε παιδιά (με το συμπάθειο δηλαδή (που λέει και ένας γνωστός μου) :-)


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Τα «ντιβιντιά» (πρόσεξες εξελληνισμό;), Εύη, είναι η «Μεγάλη εγκυκλοπαίδεια της ζωής» του National Geographic, το σύνολο 8, που τα παίρναμε η Χριστίνα κι εγώ 8 συναπτές Κυριακές με το Βήμα και δεν έχουμε αξιωθεί να τα δούμε.:-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools