10 χρόνια Translatum και μερισμός εσόδων στους χρήστες του φόρουμ για το έτος 2011

spiros · 68 · 43870

Froly

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 429
    • Gender:Female
Ααα... ώστε Afroula = Froly! Καλόοο... Και με αναγραμματισμό: Fraoula :-)

Kαλόοοο, Παναγιώτη! Άσε που είναι και το αγαπημένο μου φρούτο!...:)


Asdings

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4118
    • Gender:Male
  • unte þeina ist þiudangardi jah mahts


eltheza

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 923
    • Gender:Female
Δεν έχουν δώσει ακόμη στοιχεία πληρωμής οι:

dominotheory
Froly
Vrastaman
eltheza
Ion
lefty
evdoxia

Hiya :-)!

You caught me at a bad time - my Mum had just died :-(! I've read this entire thread now. I am highly honoured and very grateful ;-)!!!!

I no longer have the original e-mail. How do I  graciously accept????

Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα (Σωκράτης)


dominotheory

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2164
Firstly and most importantly, eltheza, my deepest sympathy for the loss of your mother, and secondly, lefty, Frederique and froly, thank you for your answers, which got me out of an awkward situation (it was the first time I got paid by Spiros too):

Θυμάμαι όταν πριν μερικά χρόνια ξεκίνησε ο Σπύρος αυτή τη χειρονομία και με είχε συμπεριλάβει στη λίστα του, είχα νιώσει απίστευτη αμηχανία --η οποία, για να είμαι ειλικρινής, δεν μου έχει φύγει τελείως-- και του είχα στείλει μέιλ στο οποίο αρνιόμουν το ποσό. Κι εκείνος μου είχε απαντήσει, πάνω κάτω, πως όταν κάποιος σού κάνει ένα δώρο το δέχεσαι χωρίς «κόνξες», λες ευχαριστώ, και μετά το διαχειρίζεσαι όπως κρίνεις κατάλληλο. Έκτοτε λοιπόν κάνω αυτό ακριβώς.

Έτσι και γω. Την πρώτη φορά (το 2008) που είδα το όνομά μου στη λίστα ένιωσα μια γλυκιά ανατριχίλα ικανοποίησης γιατί δεν το περίμενα. Το θεώρησα τιμή μου και δέχτηκα το δώρο πολύ ευχαρίστως και του απάντησα θετικά με ηλ-μήνυμα λέγοντας στον εαυτό μου «I must have done something good».

« Last Edit: 11 Jun, 2012, 16:13:34 by dominotheory »
Either you repeat the same conventional doctrines everybody is saying, or else you say something true, and it will sound like it's from Neptune.




eltheza

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 923
    • Gender:Female


eltheza

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 923
    • Gender:Female
Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ, αλλά βρίσκομαι σε αμηχανία!!!!

Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα (Σωκράτης)


 

Search Tools