Καλώς ορίσατε! → Welcome!

spiros · 90 · 84835

Renata_del

  • Newbie
  • *
    • Posts: 14
    • Gender:Female
Καλώς σας βρήκα κι εγώ παιδιά! Αν και είμαι γραμμένη στο forum από τον Αύγουστο, ουσιαστικά ξεκίνησα πριν λίγες μέρες την πιο ενεργή μου συμμετοχή και μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένη! Τώρα κάνω τα πρώτα μου βήματα στο χώρο, αλλά νιώθοντας ότι μπορώ να μοιραστώ με κάποιον απο εσάς κάποια θέματα, αισθάνομαι πιο σιγουριά! Καλή συνέχεια σε όλους!

Ρενάτα από Αθήνα


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73949
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Καλώς μας ήρθες, Ρενάτα!

Καλά θα κάνεις, λοιπόν, να συνεχίσεις να έχεις ενεργή συμμετοχή για να μας συνηθίσεις. :-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



Pit

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 1020
    • Gender:Male
  • Panagiotis Stamatelos
Quote
Καλά θα κάνεις, λοιπόν, να συνεχίσεις να έχεις ενεργή συμμετοχή για να μας συνηθίσεις. :-)

Αλλιώς θα κατέβουν οι δυνάμεις του Βορρά και θα δεις τι εστί Βίκυ Παπαπροδρόμου... :)

Εννοείται πως αστιεύομαι... Χωρίς τη Βίκυ, αυτό το forum θα ήταν μια άτονη πραγματικότητα... Ωραίο, ε; Μαρούσκα, γράφε!

Καλώς όρισες και από εμένα, Ρενάτα!

Μη διστάσεις να ρωτήσεις, να απαντήσεις, να γελάσεις, να πεις τη γνώμη σου και, γενικά, να εκφραστείς εδώ μέσα!
Laughter translates into any language.


vmelas

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 4932
    • Gender:Female
Ευχαριστώ πολύ pit, Anastasia και Vicky.

Είναι πάντα ευχάριστο να νιώθεις ότι βρίσκεσαι σε καλή παρέα.

Σωκράτη, caro, καλώς μας ήρθες! Είχα καιρό να ακούσω νέα σου .. Τα ίχνη σου χάθηκαν κάπου στη περίοδο που έκανες τις προσπάθειες για το ISO για μεταφραστές (αν δεν έχω μπερδέψει Σωκράτηδες δηλαδή ;) ).




Anastasia

  • Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 2365
    • Gender:Female
  • Set goals, Work hard!
Καλώς όρισες, Ρενάτα.
"Only Love can leave such a... Mark!"


sokratis

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 7
    • Gender:Male
Βαλεντίνη όχι δεν τα έχεις μπερδέψει.
Είναι αλήθεια ότι έλλειψα για πολύ καιρό από το μεταφραστικό γίγνεσθαι, όχι όμως και από το επάγγελμα.
Χαίρομαι που έχω πάλι λίγο χρόνο στη διάθεσή μου για να συμμετέχω στη λίστα.
Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε.



Damian-os

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 4
    • Gender:Male
Χαίρετε κι από μένα. Δεν είμαι μεταφραστής  αλλά ελπίζω να μπορέσω με κάποιο τρόπο να μπω σε στούντιο που κάνει υπότιτλους.

Για την ώρα βέβαια σπουδάζω Λογιστική.


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854577
    • Gender:Male
  • point d’amour

eltsiko

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 193
    • Gender:Female
  • These pretzels are making me thirsty
Με καθυστέρηση ενός μήνα...
Γεια χαρά πολυαγαπημένοι-ες συνάδελφοι! Είμαι η Ελένη και είμαι ενίοτε καλά. Απόφοιτος Ιονίου Πανεπιστημίου και εν ενεργεία μεταφράστρια εδώ και περίπου 3 χρόνια (πώς περνάει έτσι ο καιρός...).

Πολλές φορές έμπαινα στα κλεφτά, σαν επισκέπτρια, στο φόρουμ και πάντα διάβαζα με προσοχή τις απαντήσεις που έδιναν, δίνουν και πρέπει να συνεχίσουν να δίνουν όλα τα αξιόλογα μέλη του translatum. Ώσπου πήρα την απόφαση να εγγραφώ και να 'μαι!

Μετά από λίγα αλλά ουσιαστικά χρόνια σαν επαγγελματίας μεταφράστρια, θα προσπαθήσω όποτε μου το επιτρέπουν οι γνώσεις μου να προσφέρω κι εγώ το κατιτίς μου στην μεταφραστική μας κοινότητα. Στην προσκοπική μου τιμή!

Λίγα πράγματα για μένα: απεχθάνομαι σφόδρα το Facebook και όσους προσπαθούν να με πείσουν να ανοίξω λογαριασμό, δεν έχω δίπλωμα οδήγησης και δεν σκοπεύω ποτέ των ποτών να βγάλω και ξέρω πώς τελειώνει το Lost (I wish).
«Όλα έχουν ειπωθεί, μα αφού κανείς δεν ακούει, πρέπει να ξεκινήσουμε από την αρχή.» André Gide


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854577
    • Gender:Male
  • point d’amour
Καλώς όρισες, Ελένη!

Μπορώ να μπω στο προφίλ σου στο facebook να δω τι αμάξι έχεις;

Σοβαρά τώρα, καλώς όρισες και συγχαρητήρια για το χιούμορ (πολύτιμο και σπάνιο).


melenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 395
    • Gender:Female
Χαίρετε κι από μένα. Δεν είμαι μεταφραστής  αλλά ελπίζω να μπορέσω με κάποιο τρόπο να μπω σε στούντιο που κάνει υπότιτλους.

Για την ώρα βέβαια σπουδάζω Λογιστική.

Αν αρχίσεις να κάνεις υπότιτλους σε παρακαλώ, με όλη μου την καρδιά όταν βλέπεις περίεργες εκφράσεις ψάξε τις πριν τις αποδώσεις γιατί τελευταία είδα τη Florence Nightingale να τη λένε 'Αηδόνι της Φλωρεντίας' και πέθανα (όχι στα γέλια όμως). Και δεν ταίριαζε και με το νόημα καθόλου!
It ain't over till it's over.



spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854577
    • Gender:Male
  • point d’amour

manofmadness

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 6
γειά σας παιδιά..Μιχάλης εδώ..φοιτητής και στον ελεύθερο χρόνο δουλεύω σε ένα μεταφραστικό γραφείο..πολύ ωραίο και χρήσιμο το φορουμ..


spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 854577
    • Gender:Male
  • point d’amour

 

Search Tools