Χιόνι στην πόλη (;)

valevi · 72 · 10025

selenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 336
    • Gender:Female
τώρα είδα ότι θα αποφασίσουν μετά τις 5 αν θα λειτουργήσουν τα σχολεία....

Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac


mavrodon

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 6582
    • Gender:Male
Quote
Πάντως αύριο χλωμό το σχολείο.....

Ακόμη μια χαρά των παιδιών!



selenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 336
    • Gender:Female

Ακόμη μια χαρά των παιδιών!

lol Πολύ σωστά !!!!! (δεν το ανακοίνωσα ακόμα).
Μετά την πολύ γκρίνια πάντως είπε ότι την καταευχαριστήθηκε την βόλτα στη Νάρνια !

Πάντως για το σχολείο, είναι και χαρά της μαμάς που θα κοιμηθεί...................

Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac


valevi

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 502
    • Gender:Female
Επαυξάνω...
« Last Edit: 17 Feb, 2008, 16:16:33 by spiros »



Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Συμφωνώ για τον ύπνο. Και για τις μη-μαμάδες lol :-)...μπρρ. Παιδιά το έχει στρώσει υπερβολικά. Βρίσκομαι στον 3ο όροφο. Η θέα είναι όντως πανοραμική. Όμως, χωρίς πλάκα τώρα, δεν μπορώ να ανοίξω τις συρόμενες τζαμένιες πόρτες γιατί έχουν φρακάρει από το χιόνι...Σκέφτομαι τα καυμένα τα φυτά μου που θα καούν όλα.. δεν πρόλαβα να τα προστατέψω. Τα γεράνια ίσως την γλυτώσουν...
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


selenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 336
    • Gender:Female
..Σκέφτομαι τα καυμένα τα φυτά μου που θα καούν όλα.. δεν πρόλαβα να τα προστατέψω. Τα γεράνια ίσως την γλυτώσουν...

Αστα !! τα βλέπω και βρίζω τον εαυτό μου που δεν σκέφτηκα να τα βάλω μέσα ή να τους βάλω κάτι γύρω γύρω !! Ειδικά μια τριανταφυλλιά !!

Επίσημα πλέον....οι νότιοι θα κοιμηθούν !!

οφτόπικ...πιως μπορώ να ενσωματώσω εμοτικον στα μηνύματα εδώ και πως μια φωτογραφία που έχω στον υπολογιστή;
Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac


λinaπ

  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 997
    • Gender:Female
  • Love my dog, love me
Τώρα, από το παράθυρο του γραφείου μου.



http://www.4shared.com/dir/5740132/6241cb84/Snow_Feb_17.html

Ευχαριστώ, Σπύρο!
« Last Edit: 17 Feb, 2008, 22:01:35 by λinaπ »
Λίνα Παπαδοπούλου


Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Δυστυχώς χάλασε η ψηφιακή μου μηχανή, το κινητό μου δε παίρνει φωτό και δεν έχω φιλμ για τη παραδοσιακή φωτογραφική μου μηχανή για να σας δείξω τον χαμό!

Selenia,
Quote
οφτόπικ...πιως μπορώ να ενσωματώσω εμοτικον στα μηνύματα εδώ και πως μια φωτογραφία που έχω στον υπολογιστή;
καλύτερα ρώτα στο feedback and help...γιατί δε θυμάμαι...
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Λινόπαιδο, τι ομορφιά είναι τούτη!

Selenia. προτού ρωτήσεις ψάξε στο feedback & help γιατί ο Σπύρος έχει δώσει οδηγίες για τα θέματα αυτά από παλιά.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


selenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 336
    • Gender:Female
Ενα χαρωπό παιδί !!



χεμ χεμ τεστ ουαντουτρι ....
άμα λειτουργεί θα σας δείξω και γω την θέα από το μπαλκόνι μου...και τα κακομοιρα φυτά

λειτουργεί...ορίστε τα πρωήν φυτά μου...θα τρίβουν τα χέρια τους οι ανθωπόλες πάλι




Eυχαριστώ frédérique, αυτό έκανα και γώ αλλά γενικά αργεί ο υπολογιστής, το ιντερνετ...
« Last Edit: 17 Feb, 2008, 18:14:19 by spiros »
Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac


selenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 336
    • Gender:Female
Λινόπαιδο, τι ομορφιά είναι τούτη!

Selenia. προτού ρωτήσεις ψάξε στο feedback & help γιατί ο Σπύρος έχει δώσει οδηγίες για τα θέματα αυτά από παλιά.

Ευχαριστώ ! δεν είχα σκεφτεί να πάω εκεί να ψάξω.
Χειροτερεύει η κατάσταση εδώ (χαλάνδρι - αγ, παρασκευή)

Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac


valevi

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 502
    • Gender:Female
Τα φυτά δεν θα έχουν πάθει -ακόμη- τίποτε. Αρκεί να τα τινάξεις καλά και να τα σκεπάσεις με μια σακούλα σκουπιδιών. Το μεγαλύτερο πρόβλημά τους είναι η παγωνία της νύχτας και του ξημερώματος.

Μεγάλη δουλειά σήμερα. Εδώ έχει τουλάχιστον 20 πόντους στο δρόμο κι έχει φτάσει στους προφυλλακτήρες των παρκαρισμένων αυτοκινήτων... κι ακόμη ρίχνει.


Frederique

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 80202
    • Gender:Female
  • Creative, Hardworking and Able!
Quote
Μεγάλη δουλειά σήμερα. Εδώ έχει τουλάχιστον 20 πόντους στο δρόμο κι έχει φτάσει στους προφυλλακτήρες των παρκαρισμένων αυτοκινήτων... κι ακόμη ρίχνει.

Μια από τα ίδια και γω. Μόνο που οι 20 πόντοι είναι και στο μπαλκόνι μου. Το διαμέρισμα είναι βορεινό στον τρίτο όροφο.
Κατέβηκα να ρίξω μια ματιά στο δρόμο και δεν φαίνεται! Είναι όλος σκεπασμένος. Δε ξεχωρίζεις πεζοδρόμιο από δρόμο. Ο κοινόχρηστος κήπος είναι κατάλευκος, τα αυτοκίνητα στη πιλοτή έχουν και αυτά σκεπαστεί. Ακόμα χιονίζει... να δούμε πώς θα ξημερώσει...
Quote
ορίστε τα πρωήν φυτά μου...θα τρίβουν τα χέρια τους οι ανθωπόλες πάλι
και μένα κάπως έτσι είναι...(μόνο που είναι πρώην και όχι πρωήν)...μόνο που τώρα δε φαίνονται καθόλου...

Quote
Τα φυτά δεν θα έχουν πάθει -ακόμη- τίποτε. Αρκεί να τα τινάξεις καλά και να τα σκεπάσεις με μια σακούλα σκουπιδιών. Το μεγαλύτερο πρόβλημά τους είναι η παγωνία της νύχτας και του ξημερώματος.
ευχαριστώ για τη συμβουλή. Αυτό ισχύει για τις γλάστρες. Με την ζαρντινιέρα μου τι θα κάνω:
Μάλλον θα τη ξεκινήσω από την αρχή..

Πότε θα έρθει η άνοιξη;
Communicate. Explore potentials. Find solutions.


selenia

  • Full Member
  • ***
    • Posts: 336
    • Gender:Female
Μπράβο valevi ευχαριστώ για τη συμβουλή, τελικά έβαλα μερικές γλάστρες μες το σπίτι

Ναι πρώην και όχι πρωήν και μου φαίνεται ότι έκανα και λάθος με τους ανθοπώλες και όχι ανθωπόλες !!!

Si les points de suspension pouvaient parler, ils pourraient en dire des choses et des choses !
Pierre Dac


mavrodon

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 6582
    • Gender:Male
Αγαπητή Selenia
Το γιούκα δεν παγώνει με τίποτε. Μόλις άκουσα στις ειδήσεις ότι δε θα λειτουργήσουν τα σχολεία στην Αττική για να αποφευχθούν τραυματισμοί. Διερωτώμαι μήπως θα υπαρξουν περισσότεροι γιατί τα παιδιά θα βγουν να παίξουν και θα εκτεθούν περισσότερο σε κινδύνους. Αν σπάσουν σε αυτή την περίπτωση 10 παιδιά τα χέρια ή τα πόδια δε θα δημιουργηθεί θέμα. Αν άνοιγαν τα σχολεία και τραυματιζόταν έστω και ένα παιδί ποιος άκουγε τη θα έσερναν στους αρμοδίους. Ευθυνοφοβία!


 

Search Tools