Εγκατάσταση Trados 2006 σε δεύτερο PC

Evmorfia

  • My Website
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 638
    • Gender:Female
'Εχω εγκαταστήσει το Trados Freelance 2006 στο (παλιο)PC μου και θέλω να το εγκαταστήσω και στο Laptop μου. Αντιγράφοντας τα αρχεία που περιέχει ο φάκελος SDL Interntional στον οποίο υπάρχουν τα αρχεία του Trados δεν μπορω να βρω τον Installer. Αυτό σημαίνει το εξής: μπορώ να τρέξω π.χ. το Workbench στον laptop (μόνο απευθείας (με το κλασικό διπλό κλικ) από το σημείο που έχω αντιγράψει τα αρχεία), αλλά μου εμφανίζει άσχετες γλώσσες.

Any ideas?

Thx, thx, thx!!!


stathis

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 3372
    • Gender:Male
Δεν είμαι βέβαιος ότι καταλαβαίνω τι ακριβώς έχεις κάνει. Ωστόσο, ο φάκελος SDL International στα Program Files περιέχει το πρόγραμμα αυτό καθαυτό, και όχι το πρόγραμμα εγκατάστασης. Τα αρχεία που χρειάζονται για να εγκαταστήσεις το Trados τα έχεις στο CD που σου έδωσαν όταν αγόρασες το πρόγραμμα, ή τα κατέβασες από το site της SDL.



Evmorfia

  • My Website
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 638
    • Gender:Female
Σταθή, ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα: ή τα αρχεία εγκατάστασης είναι σε κάποιον άλλο φάκελο στον υπολογιστή (ο οποίος μου διαφεύγει) ή εκ παραδρομής τα έσβησα από τον υπολογιστή (το πρόγραμμα το κατέβασα από το internet). Άρα to refrase my question: ξέρει κανείς σε ποιον φάκελο μπορεί να υπάρχουν τα αρχεία εγκατάστασης του Trados ή το όνομα του αρχείου εγκατάστασης; Ή μπορώ να κατεβάσω από το site μόνο το αρχείο εγκατάστασης;




wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Θα μπεις στο Customer Centre της SDL και θα βρεις τα αρχεία εγκατάστασης που υπάρχουν στο φάκελό σου.
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



user2

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1283
Θα μπεις στο Customer Centre της SDL και θα βρεις τα αρχεία εγκατάστασης που υπάρχουν στο φάκελό σου.
Πριν αρχίσεις να κατεβάζεις τα ατελείωτα μεγαμπάιτ, κάνε το εξής:
Δες το όνομα του αρχείου εγκατάστασης και κάνε μια εύρεση στον υπολογιστή σου. Ίσως να το βρεις σε κάποιο φάκελο (όπως το My Documents, ...)


Evmorfia

  • My Website
  • Sr. Member
  • ****
    • Posts: 638
    • Gender:Female
Τελικά δεν απέφυγα το 17ωρο downloading!!!! Βλέπεις στο έτος της ευρυζωνικότητας, 10χλμ. έξω από τον Βόλο θεωρούμαστε κάτι σαν παραμεθόριος και η ADSL έρχεται ακόμα από τον Σεπτέμβριο!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :-))))


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Καλοσυνάτη μου Ευούλα, τώρα που κατέβασες το πρόγραμμα εγκατάστασης, γράψ' το και σ' ένα σιντάκι, να σου βρίσκεται για να μην παιδεύεσαι. :-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


 

Search Tools